Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, kadajo napisał:

Pewnie za mało pamięci na lepszą teksture :E

2 jako sam GP jest faktycznie lepsza, problem w tym ze TLOU to była historia i postacie, Wszytko to 2 zostało położone, zagrane tanim i beznadziejnie słabym scenariuszem, ja bylem w szoku ze tworzyła to ta sama ekipa, no ale jak wyszło kto tak naprawdę tam na sile wcisną cały ten syf i zniszczył ta serie to przynajmniej wiadomo komu za to podziękować. Jeśli się to komuś podobało, spoko dla mnie to tanie badziewie gdzie widać wyraźnie ze nie miał pomysłu na druga część wiec poszedł po bandzie z tanimi zagrywkami kosztem tego co stworzyli w 1. Totalne dno i nikomu nie polecam grania w to jeśli 1 z perspektywy historii zrobiła na nim pozytywne wrażenie.

Nie znam się, więc się wypowiem ? Słyszałem plotki, że za scenariusz do dwójki jak i za niedawny serial odpowiedzialny jest ten sam mózg, przez miłośników jedynki zwany "Cuckmanem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ryszawy napisał:

Nie znam się, więc się wypowiem ? Słyszałem plotki, że za scenariusz do dwójki jak i za niedawny serial odpowiedzialny jest ten sam mózg, przez miłośników jedynki zwany "Cuckmanem"

To nie są plotki, tylko fakt. O ile serial im się udał za wyjątkiem kilku kwestii zmienionych w serialu o tyle 2 część gry już nie jest tak wysoki poziom jak 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

 

No nieźle, fajnie że już pracują. Dobrze, że dziś nie pierwszy kwietnia, bo bym... a nie, czekaj...

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy prawda czy kłamstwo pewnie to drugie trzeba było fizycznie widzieć czy pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sheenek napisał:

Pewnie ze w prostocie jest sila, obie gry sa swietne i wiadomo ze jeden bedzie wolal 1 a inny 2ke. Mysle ze za obydwiema stronami stoi mnostwo argumentow.

Osobiscie nie okreslil bym 2ki jako "na sile skomplikowana", jest w pewnien sposob prosta z zalozenia, poprostu pokazuje ze w kazdym konflikcie sa 2 strony i jak to w zyciu, zadna ze stron nie czuje sie ta zla.

To, że pokazano drugą stronę jest świetne i muszę przyznać, że tę drugą stronę rozumiem nawet bardziej niż pierwszą. Nie zżyłem się za bardzo z postaciami przechodząc TLOU 5 lat temu, może dlatego.

16 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Myślicie, że wyjdzie i TLOU2 na PC?
Bo już 1ka wydaje się być genialna. 

Wyjdzie na pewno. Zastanawiam się czy skończyć dwójkę na PS5 czy poczekać na wersję na PC i zagrać od początku.

7 godzin temu, MrKetiw napisał:

Wpadł do mnie wujek zza granicy i przywiózł grę, ładowanie shaderow na kompie z sygny 15 minut ani jednego crasha, So far So good ?

Procek po OC na 5 GHz i karta na UV 935 mv. 

Kluczem do sukcesu było u Ciebie chłodzenie wodne.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dalej niegrywalna :E Dlaczego? :E

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Reddzik napisał:

Zagraj w dodatek Left Behind. Ja ogrywałem podstawkę i dlc.

DLC króciutkie, ale zaliczone :P

Teraz poczekam na połatanie/uzdrowienie gry i będzie drugie przejście.

Do tego czasu powinienem dodać drugie 16GB RAM, bo widać, że system ledwo wyrabia na 16GB RAM.

Mus być 32GB, co mi się przyda na dalsze losy w świecie gier :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, leven napisał:

DLC króciutkie, ale zaliczone :P

Teraz poczekam na połatanie/uzdrowienie gry i będzie drugie przejście.

Do tego czasu powinienem dodać drugie 16GB RAM, bo widać, że system ledwo wyrabia na 16GB RAM.

Mus być 32GB, co mi się przyda na dalsze losy w świecie gier :E

 

Poczyniłem te same kroki z pamięcią ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta gra.

Byłem ciekaw o co ten raban z częścią drugą. Łoo Panie... czasem mam wrażenie, że jeśli ktoś ma podejrzenia, że coś spierdzielił konkretnego w swojej produkcji to wrzucą tam LGBT, żeby móc bronić tytuły argumentem "homofoby atakujooo".

Serio teraz nie wiem czy chciałbym w tą dwójkę zagrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz w całej grze wystąpił problem z wyświetlaniem/działaniem gry.

Wskoczyłem Joelem do wody i nie dało się zanurkować, dopiero wyjście z gry i ponowna próba rozwiązała problem.

Żadnych artefaktów, czy innych cudów nie miałem.

Oczywiście milion crashy przed patchem 1.0.1.6

Gra jest bardzo wciągająca i na pewno będę do niej wracał, ale wymaga sporo pracy nad optymalizacją.

Mam na myśli oprócz crashów szarpania i chrupnięcia nawet, gdy jest stałe 60fps z lockiem.

No i jakiś wór wprowadził menu wyboru ekwipunku na kursory, czego nie da się zmienić - masakra.

Jak ten port będzie działać, jak kiedyś paskudnie działający HZD, a na dzień dzisiejszy po wielu patchach działający rewelacyjnie, to będzie miód-malina :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gra urywa głowę detalami, klimatem a graficznie jest to totalny top ! Ale... Pograłem trochę i tak co chwilę jakieś chrupnięcia, spadki fpsów z tyłka, bez DLSS chodzi nawet przyzwoicie z detalami na wysokie/ultra z dlss to już jest 100-120 klatek. Doszedłem do tego miejsca ze skrina i to by było na tyle jeżeli chodzi o wersję od wujka zza granicy, na pewno kiedyś kupie ale na chwile obecną gra potrzebuje wielu patchy i doszlifowania :)

 

The-Last-of-Us-Part-I-01-04-2023-18-52-5

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak gra jest dalej niestabilna, z dupy właśnie miałem crasha w kanałach.

Nazwa aplikacji powodującej błąd: tlou-i.exe, wersja: 1.0.1.6, sygnatura czasowa: 0x6424b74d
Nazwa modułu powodującego błąd: tlou-i.exe, wersja: 1.0.1.6, sygnatura czasowa: 0x6424b74d
Kod wyjątku: 0x80000003
Przesunięcie błędu: 0x0000000001e7f8df
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x0x2124
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x0x1D964B74AC1D3B7
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Last of Us Part I\tlou-i.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\The Last of Us Part I\tlou-i.exe
Identyfikator raportu: fc727ed9-fda5-4139-804c-8c2fb45c2aae
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: 
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, caleb59 napisał:

Jednak gra jest dalej niestabilna, z dupy właśnie miałem crasha w kanałach.

Ona będzie grywalna za miesiąc może dwa, szkoda teraz sobie psuć grę, na razie to jest BETA.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrKetiw@

Możliwe, że to wina za mało RAM.

Trzeba dokupić drugie tyle co masz (ja też) :E

5 minut temu, caleb59 napisał:

Jednak gra jest dalej niestabilna, z dupy właśnie miałem crasha w kanałach.

W czasie całej gry wyskoczył mi raz niebieski ekran !!

Ewidentnie połknięty  RAM :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma z tym problemu, mam 32GB. W takim razie pozostaje czekać na kolejne poprawki. Tym razem nie wysypało sterownika Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tę grę przejść bez grzebania po tych wszystkich szafkach? Czy grind jest ważnym elementem gameplayu. Mam wrażenie, że omija mnie trochę treści, kiedy biegam po zakamarkach z dala od Tess i Elie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

Czy da się tę grę przejść bez grzebania po tych wszystkich szafkach? Czy grind jest ważnym elementem gameplayu. Mam wrażenie, że omija mnie trochę treści, kiedy biegam po zakamarkach z dala od Tess i Elie.

Do każdej nie trzeba zaglądać, ale w szafkach znajdziesz też różne kartki, listy, treści fabularne. Generalnie to trochę ułomność tej gry, że każde pomieszczenie przeczesuje się obskakując wszystkie szafki po kolei.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, caleb59 napisał:

U mnie nie ma z tym problemu, mam 32GB. W takim razie pozostaje czekać na kolejne poprawki. Tym razem nie wysypało sterownika Nvidia.

Szkoda że nie da się dołożyć vram do karty jak RAM do płyty głównej,taki patent chyba nie byłby możliwy.Dokupujesz kostkę do karty wkładasz w wolne miejsce i przykręcasz chłodzenie i gotowe.Ale to nie możliwe w naszym świecie za mało zarobku byłoby z takiego rozwiązania.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość to jak ustawić pełny ekran ? Mam do wyboru tylko w oknie i okno bez ramki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to samo co w Uncharted, też się fulla nie da ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nie da się.

To słabo bo zamiast 3440 to mam 3360 ? I cieńkie paski po bokach, nawet tak prostej rzeczy nie umieją zrobić te patałachy i ja serio mam za to płacić... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to wyłączyć tylko może powodować błędy w obrazie :E

Poza tym widzę, że jest jakiś myk dla kart o Vram ;-)

Adjust VRAM through the developer debug menu

 This solution needs to be applied every time the game is launched and lowering the allocated memory too much will result in textures not loading, use it only as a last resort.

Unlock and open the developer debug menu.

Go to Rendering > Stats... > Texture Streaming... in the developer debug menu.

Lower the Texture Memory Size value at will.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak masz ustawione opcje w AB ? Zrobiłem od nowa UV 1785mhz/875mV, ale na gorącym GPU (maxymalna temperatura GPU, która już się nie podnosi pod obciążeniem)  Chodzi o to, że jak pisał Sideband, sterownik podnosi taktowanie GPU, gdy karta wchodzi na wyższe temperatury. Po wychłodzeniu GPU uruchomiłem Fury Cube (futerko) obciążając GPU do 90% TDP i do osiągnięcia magicznej wartości 53-54stC taktowanie wynosi 1785mhz, a powyżej 53-54stC taktowanie wskakuje na 1800mhz i trzyma się aż do 70stC - wymuszone poprzez zatrzymanie wentylatora w FC Taka metoda u mnie wydaje się najlepsza - jak na razie, bo to dopiero świeże ustawienia. Przetestowane w godzinnej rozgrywce w HFW. Po restarcie gry profil trzyma ustawienia. Może warto właśnie na gorącej karcie robić UV i taką krzywą wprowadzić jako profil  Spróbuj  
    • Też tak myślałem, a nowa burmistrz okazała się lekko 15 razy gorsza od starego układu XDD  Zresztą podobnie było z wymianą PO na PiS. Zmiana dla zmiany nie ma sensu.
    • Ty patrzysz na fora i Discordy, ja patrzę na faktyczne dane dla wcześniejszej odsłony. https://www.statista.com/statistics/1311559/final-fantasy-15-lifetime-unit-sales/ Zobacz sobie kiedy wyszła wersja PC i ile się sprzedało kopii w ciągu kilku miesięcy w porównaniu do konsol.
    • Jeśli terapia nie pomaga, to najlepiej zmienić pracę. Jestem w podobnej sytuacji - 7 lat pracy w firmie, która dała mi ogromnego kopa jeśli chodzi o rozwój, doświadczenie itd., ale presja z roku na rok jest coraz większa, stres powoli mnie zabija. Nerwica, bóle stawów, mięśni, bezsenne noce, bo komuś się w excelu kolorki i cyfry nie zgadzają Cytując Wheelera Walkera Jr. - F*** This Job (polecam utwór swoją drogą) Mam dość branży home appliance i automotive, nigdy więcej.
    • To tym bardziej rx6600 wystarczy z promocji na nowego  Ewentualnie ten rtx4060.  Procesor ryzen 7500f jest niby najtańszym na AM5 w tej chwili, ale to poziom w okolicach ryzena 5800x3d na AM4, więc wystarczy na długo i jest przerostem formy na treścią do starszych tytułów w 60fps (lepszy od starych i9 10900k) Jeśli planujesz kiedyś ulepszać komputer o nowy procesor, zamiast kupować nowego, to jak najbardziej AM5 jest na miejscu. Tak to wystarczy Ci ryzen 5600 z b550m lub ryzen 5500 z A520m / b450m i 16 gb ramu ddr4, który jest tani jak barszcz w promocji ~150 zł lub nawet i3 12100f, ale już nie będę mieszał w głowie mocnym 4 rdzeniowcem   Sam czekam ze zmianą komputera na Half Life 3 lub grę Kojimy, ale jeśli będą pierwsze na konsoli to ją kupię. Tak to jest jeszcze wiele mniej wymagających gier wartych uwagi. Hollow Knight:Silksong pójdzie nawet na switchu, a jest bardziej wyczekiwana przeze mnie, niż porty z PS5...  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...