Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.05.2023 o 18:41, Phoenix. napisał:

A ja myślę, że wizja wydania TLOU PART II na PC to właśnie co najmniej kilka lat. Teraz na pewno nie pozbędą się takiego exclusiva, bo wiedzą że sporo osób może przejść jedynkę i chcieć od razu zagrać w kontynuację, która jest tylko na ich konsolach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, ze jak ktoś jest pctowcem, to dokupi sobie dodatek do gry v. II w postaci konsoli za 2K?

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno premiera takiego optymalizacyjnego sztosa jak tlou od razu zachęci wszystkich pececiarzy do zakupu konsoli i zagrania w 3 letniego tlou 2.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Sugerujesz, ze jak ktoś jest pctowcem, to dokupi sobie dodatek do gry v. II w postaci konsoli za 2K?

 

2 godziny temu, lpcl napisał:

Na pewno premiera takiego optymalizacyjnego sztosa jak tlou od razu zachęci wszystkich pececiarzy do zakupu konsoli i zagrania w 3 letniego tlou 2.

Tak, kupią. To co dla was wydaje się dziwne i niemożliwe, dla innych jest czymś normalnym. Mało tego - wielu przy takim zakupie uzna, że już zostaje na konsoli, zamiast robić kolejny upgrade pc. 

Edytowane przez Duncan_
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazie czego to twierdzisz? Kupiłem 4090 za wielokrotność konsoli, a mimo wszystko nie mam najmniejszego zamiaru spoglądać w kierunku konsol. I... ? Teoria bierze w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Na bazie czego to twierdzisz? Kupiłem 4090 za wielokrotność konsoli, a mimo wszystko nie mam najmniejszego zamiaru spoglądać w kierunku konsol. I... ? Teoria bierze w łeb.

Ty tak serio? Przecież to co właśnie napisałeś jest już kompletnym absurdem i brakiem logiki. I jeszcze spuentowałeś to twierdzeniem, że moja teoria bierze w łeb xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już biegnę po konsolę, aż mi się zelówki palą. Szczególnie po tym czym była PC wersja jedynki. Dla żadnej gry Sony nie kupiłem konsoli i dla TLoU 2 nie mam również zamiaru.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba komuś ta wyjątkowość tych cinematików od Sony za bardzo zryła psychikę. A i sprzedaż tlou remake na, pc na poziomie 360 tys. jakoś nie specjalnie zwiększy sprzedaż konsol sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To im się opłaci to będą wrzucać porty na PC.

Patrząc na poziom gier z ostatnich lat to ta gra jest wyjątkowa. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to była jedną z gier generacji ale generacji ps3. Od tamtego czasu mieliśmy gry pokroju wiedźmina 3 czy rdr 2. A tutaj jest korytarzyk z niezłą fabułą. Nie przesadzajmy z tą wyjątkowością, no chyba, że patrzysz przez pryzmat ostatniego półrocza ale gierka przez swoją optymalizację raczej spadła z rowerka tej rzekomej wyjątkowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej. Mam nieco ponad 8h i może te 9 lat temu gra robiła wrażenie. Dzisiaj to po prostu dobra gra, nie zobaczyłem tam póki co nic wyjątkowego. Ciągle czekam na ten efekt "wow". Gameplay prosty jak budowa cepa, typowa skradanka, za to gorsza strzelanka. NPC-ty głupie jak but. Nawet jak zobaczą postać to wystarczy chwilę odczekać i się "resetują". To już pierwszy Far Cry miał lepsze AI, a o replikantach w F.E.A.R. to już nawet nie wspominam. Historii nie oceniam jeszcze. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Duncan_ napisał:

 

Tak, kupią. To co dla was wydaje się dziwne i niemożliwe, dla innych jest czymś normalnym. Mało tego - wielu przy takim zakupie uzna, że już zostaje na konsoli, zamiast robić kolejny upgrade pc. 

ja tam kupię ps5 , ciągnie nie tylko TLoU , ale i Horizon , GoW i generalnie kilka innych exów z ps5 , moim zdaniem sony specjalnie robi tak że daje porta popularnych gier , a potem na następne części o ile dadzą port , to i tak trzeba będzie czekać kilka dobrych lat , przy cenie wydajnego kompa ps5 to pikuś , a kilka gier się ogra , jak wyjdą dopracowane porty , czyli następne x czasu od premiery pc , można będzie odświeżyć gry w wyższej jakości , mógł byś opisać jak jest teraz z wymianą gier na ps5 ? czy dalej po przejściu można się z kimś wymieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dark Ambient napisał:

 NPC-ty głupie jak but.

Glupie jest to co piszesz, jak cie przeciwnik zobaczy to ci rosnie wskaznik i po jego zapelnieniu jest alarm. Tak samo jest w Uncharted.A jak juz zobaczy to wcale to AI nie jest takie glupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt orientuje się o co chodzi z tym całym strajkiem scenarzystów. Część filmów i seriali będzie miała spory poślizg.
Tlou 2 na pc wydadzą razem z 2 sezonem serialu. Inaczej to nie ma sensu.

To będzie jakoś 2025-26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Keken napisał:

Niezbyt orientuje się o co chodzi z tym całym strajkiem scenarzystów.

Czego nie rozumiesz?
Boją się zastępstwa i przejęcia ich funkcji przez AI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SylwesterI. napisał:

moim zdaniem sony specjalnie robi tak że daje porta popularnych gier , a potem na następne części o ile dadzą port , to i tak trzeba będzie czekać kilka dobrych lat ,

Skąd te wnioski? 

Godzinę temu, Phoenix. napisał:

Glupie jest to co piszesz, jak cie przeciwnik zobaczy to ci rosnie wskaznik i po jego zapelnieniu jest alarm. Tak samo jest w Uncharted.A jak juz zobaczy to wcale to AI nie jest takie glupie ;)

Akurat głupie to jest jak ellie pałęta się pod girami przeciwników a ci nic nie widzą, tak samo jak głupie są te segmenty "logiczne" ze skrzynkami. 

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z subiektywnych odczuć , zagrałem w kilka exów PS na pc i coraz bardziej mnie korci żeby kupić PS , w pracy kilka osób ma podobne odczucia , teraz zgadujemy się kto jaką grę kupi z PS żeby potem móc się wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było trochę ironicznie. Na razie to są 3 gry tj. Ragnarok, horizon 2 i tlou2. W tym roku jeszcze spiderman, tak więc nie jest to jakoś specjalnie rozbudowany katalog kolejnych części, na które trzeba czekać latami. Ale jeśli nie miałeś np. ps4 to pewnie tych gier masz więcej w katalogu. Imo sony raczej będzie skracać ten czas bo im dalej od premiery tym gra odchodzi w zapomnienie a tutaj chodzi o kasę. Na razie to problemem są tam moce przerobowe, bo ktoś musi klepać te porty i najlepiej w jakości lepszej niż ostatnie tlou, bo jak widać wśród pc nie ma tylu wyznawców marki, co wśród konsolowców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co by nie mowic w porownaniu do innych premier na pc gry od sony ponizej pewnego poziomu nie schodza. Mowie tu tylko o samej grze a nie technikaliach. Dla mnie przez ostatnie lata to wlasnie exy od sony w wersji pc zajmuja bardzo wysokie miejsca w moim rankingu gier. Po prostu daja frajde z grania. Wiadomo nie sa ta gry moze wybitne pod kazdym wzgledem ale gra sie bardzo przyjemnie a przeciez o to chodzi. TLOU to raczej prosto skonstruowana gra z niezla fabula ale tak jak np days gone , god of war itp ma w sobie to cos. Jedynie nie podszedl mi spiderman. Dla mnie  z małymi wyjątkami najlepsze gry ostatnich lat to albo remake'i starszych gier z pc albo exy z konsoli na blaszaka

Edytowane przez naczelnik5
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam dokładnie tak samo. Przyznać trzeba, że SONY = marka. 
DG, GoW, Horizon, DS, TLOU, Detroid, gry, które bardzo cenię i uważam, za pozycje obowiązkowe w zasobniku gracza.

 

3 godziny temu, lpcl napisał:

To było trochę ironicznie. Na razie to są 3 gry tj. Ragnarok, horizon 2 i tlou2. 

Gdzie Tushima? ;)

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

 

Gdzie Tushima? ;)

Koledze chodziło o kolejne części, a na razie got 2 nie zostało zapowiedziane. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lpcl napisał:

Koledze chodziło o kolejne części, a na razie got 2 nie zostało zapowiedziane. 😉

no niekoniecznie 😜

9 godzin temu, SylwesterI. napisał:

ja tam kupię ps5 , ciągnie nie tylko TLoU , ale i Horizon , GoW i generalnie kilka innych exów z ps5

generalnie również uważam , na podstawie tego co ograłem , że gry może nie są arcydziełami , ale to takie rzemiosło na wysokim poziomie , które sprawia frajdę z gry i zostaje w pamięci

plejaka 5 kupię na bank , kwestia jeszcze kiedy , ostatnio wydatków co nie miara , zaraz wakacje , kolejne wydatki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na początku gra wciągnęła mnie swoją estetyczną stroną, ładnie i szczegółowo wygląda, mimo że jest sprzed lat.

Ale po kilku godzinach mam odczucia jakby nagle zbrzydła, jakby starczyło im energii na odrestaurowanie tylko pierwszych etapów. Np.  w hotelu gra przypomina już bardziej swój konsolowy pierwowzór, lokacje są mniej szczegółowe (chociaż oświetlenie i kolory trzymają poziom).

A taki Uncharted 4  zaskakiwał pięknymi lokacjami do końca.

Edytowane przez kptEnter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2023 o 23:37, lpcl napisał:

Ta gra to była jedną z gier generacji ale generacji ps3. Od tamtego czasu mieliśmy gry pokroju wiedźmina 3 czy rdr 2. A tutaj jest korytarzyk z niezłą fabułą. Nie przesadzajmy z tą wyjątkowością, no chyba, że patrzysz przez pryzmat ostatniego półrocza ale gierka przez swoją optymalizację raczej spadła z rowerka tej rzekomej wyjątkowości. 

I w to sie sto razy lepiej gra taką korytarzówke niż jakies sandboksy ubisoftu gdzie sie błądzi i po 3 godzinach ma sie dość gry a gdzie do końca 300 godzin jeszcze.

W dniu 31.05.2023 o 21:19, kptEnter napisał:

Na początku gra wciągnęła mnie swoją estetyczną stroną, ładnie i szczegółowo wygląda, mimo że jest sprzed lat.

Ale po kilku godzinach mam odczucia jakby nagle zbrzydła, jakby starczyło im energii na odrestaurowanie tylko pierwszych etapów. Np.  w hotelu gra przypomina już bardziej swój konsolowy pierwowzór, lokacje są mniej szczegółowe (chociaż oświetlenie i kolory trzymają poziom).

A taki Uncharted 4  zaskakiwał pięknymi lokacjami do końca.

tez mam takie wrazenie w uncharted mnie odzuciło skakanie nie lubie parkuru w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsyetem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR. Nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
    • A mam pytanie. Bylo tutaj jak poprawiac HDR w grach przy pomocy reshade i tym suwakeim Grey scale.  No i to poprawia obraz obnizajac w dol skale szarosci ale nurtuje mnie sprawa bo w niektorych grach jak Devil in me jest przy wlaczonym HDR slider jasnosci gdzie sa 3 obrazki no i jak strandardzie jeden ma byc nie widoczny drugi ledwo i trzeci ma lsnic...  Ustawia sie to przed reshade czy po ingerencji reshade?? Bo przed zeby znikl lewy to np jasnoc 45 a po ingerencji reshade juz 75.... I nie wiem czy w niektorych miejscach mam widziec co jest w ciemnosci czy jednak nie powinienem prawidlowo tego widziec... 
    • https://hdtv.com.pl/threads/lg-usa-zmienia-gwarancje-na-monitor-oled-aby-obejmowala-wypalenie.155478/
    • Możesz przemyśleć 7500f+B650+32GB+AC36, w przyszłości na AM5 będziesz mógł posadzić np. 7800X3D albo z nadchodzących cpu R9000 7500f - https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-5-7500f-am5-oem-p8119884 ASRock B650M PRO RS AM5 - https://proline.pl/plyta-glowna-asrock-b650m-pro-rs-am5-p8119881 Arctic Freezer 36 Black -  https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-36-black-p8120973 Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 -  https://proline.pl/pamiec-lexar-ares-rgb-ddr5-32gb-2x16gb-6000mhz-cl30-ld5bu016g-r6000gdla-p8119625 Z kart w tym budżecie proponuje: 4060ti - https://www.ceneo.pl/162916796;0280-0.htm 7700XT - https://www.ceneo.pl/162960834;0280-0.htm lub https://www.ceneo.pl/158261875;0280-0.htm 7800XT - https://www.ceneo.pl/158745310;0280-0.htm https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_radeon_rx_7600_xt_test_recenzja_opinia-31196.html#14 7500f to ten sam pułap co R7600/5800X3D https://ithardware.pl/testyirecenzje/amd_ryzen_7_7800x3d_test_recenzja_opinia-27296-15.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...