Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

@MuziPL ustaw renderowanie znacznie powyżej 100% (zrób to lepiej bez DLAA - chyba nawet ten suwak jest aktywny dopiero bez DLxx) i zobacz, jak zmieni się ostrość obrazu

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, William.Remy napisał:

Nigdy w to nie grałem, a gierka śmiga w sklepach za grosze. Warto ograć? Fabuła jest plusem tej gry?

Jedna z najlepszych gier w historii. 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, William.Remy napisał:

Nigdy w to nie grałem, a gierka śmiga w sklepach za grosze. Warto ograć? Fabuła jest plusem tej gry?

fabularnie jedynce niewiele gier jest w stanie dorównać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku TLoU dopiero przede mną. Nie wiem czy dobrze zrobiłem oglądając najpierw serial. Mocno się fabuła pokrywa z serialem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety źle zrobiłeś bo bardzo mocno się pokrywa. Niedawno robiłem sobie przypomnienie TLoU po długiej przerwie, gdy grałem na PS4. Oglądałem serial na zasadzie granie kilka godzin, później odcinek, lub dwa, żeby nie obejrzeć za dużo. Byłem trochę w szoku jak bardzo to się pokrywa, dosłownie z odcinka na odcinek, jakbyś przechodził grę, oprócz jednego, który skupia się na Billu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pokrywać się pokrywa ale moim zdaniem bez znaczenia co pierwsze bo granie a oglądanie serialu to dwa inne światy. I imersja i w zaden sposób nie rzutuje to na gorsza jakość co zaczniemy pierwsze. Do tego serial ma kilka zmienionych wątków i nie wszystkie się pokrywają. Ja grałem w to przed serialem a serial mnie zachwycił, po serialu ponowna gra w odświeżona wersje i gra tez zachwyciła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Kyle_PL napisał:

@MuziPL ustaw renderowanie znacznie powyżej 100% (zrób to lepiej bez DLAA - chyba nawet ten suwak jest aktywny dopiero bez DLxx) i zobacz, jak zmieni się ostrość obrazu

A jakim cudem on ma wlaczyc DLSS kiedy to po wlaczeniu wyzszego renderowania nie da sie wlaczyc DLSS bo jedno wyklucza drugie . Co najwyzej moze ustawic DSR z poziomu sterownika, do tego w tej grze trzeba na pulpicie wlaczyc rozdzielczosc z DSR, zeby byla widoczna w grze, bez tego gra nie widzi DSR, a dopiero pozniej z "natywnym DSR" wlaczyc DLSS. Wlaczenie jakiegokolwiek dopalacza fps wylacza opcje dopalaczy fps i zostaje tylko DLAA dla skalera ale chyba on wlacza DLSS po to by miec wiecej fps, a Ty mu piszesz o wyzszym skalowaniu i DLAA ,ktore nie daje boost fps, a wrecz ubije jego gpu.

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Phoenix. napisałem przecież, że skalowanie powyżej 100% działa bez DLxx (po włączeniu DLxx czy FSR wręcz nie ma tego suwaka w menu gry).

W The Last Of Us jest suwak skalowania rozdzielczości, więc DSR zbędne.

Nic mu nie pisałem, by włączał DLAA + skalowanie w górę. Może zacytuję:

Cytat

ustaw renderowanie znacznie powyżej 100% (zrób to lepiej bez DLAA

Kolejna sprawa, to nie rozmawiamy o "boost wydajności", tylko o zmniejszeniu rozmycia w The Last Of Us, więc nie wiem co się tak obruszyłeś, że wydajność spadnie przy skalowaniu renderowania powyżej 100% (wzgl. 100%).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.11.2023 o 00:20, Kyle_PL napisał:

@Phoenix. napisałem przecież, że skalowanie powyżej 100% działa bez DLxx (po włączeniu DLxx czy FSR wręcz nie ma tego suwaka w menu gry).

W The Last Of Us jest suwak skalowania rozdzielczości, więc DSR zbędne.

Nic mu nie pisałem, by włączał DLAA + skalowanie w górę. Może zacytuję:

Kolejna sprawa, to nie rozmawiamy o "boost wydajności", tylko o zmniejszeniu rozmycia w The Last Of Us, więc nie wiem co się tak obruszyłeś, że wydajność spadnie przy skalowaniu renderowania powyżej 100% (wzgl. 100%).

Pogodzę Was - odsunąłem się bardziej od monitora 🙂 

zostałem przy DLAA i pobawiłem się suwakiem ostrości, mam zapas na to aby podnieść skalowanie, ale szkoda klatek 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem po 2 odcinkach serialu i wam też nie do końca pasował Pascal i jego głos w roli Joela czy wygląd i gra aktorki grającej Ellie, czy ja jestem już tak spaczony, że Joel to dla mnie tylko wygląd z gry i głos Bakera, a Ellie to tylko wygląd z gry i głos Johnson? 

ja w roli Ellie widziałbym portugalską aktorkę Albę Baptista (Warrior Nun):

Who Is Alba Baptista, Chris Evans' Wife? - 6 Facts

Ella es Alba Baptista, la actriz portuguesa que se ha convertido en la  esposa de Chris Evans

Edytowane przez MuziPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tlou2 ale nie widzę upgradu za 10 euro w ps store tylko 219 zł. Chyba że to po premierze dopiero?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, jerryyy_ASD napisał:

Mam tlou2 ale nie widzę upgradu za 10 euro w ps store tylko 219 zł. Chyba że to po premierze dopiero?

Może dla Ciebie zrobili specjalną ofertę? 🤣

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już wymaksowałem part 1 i dodatek left behind na wszystkie możliwe sposoby. Brutalna rzeczywistość, nowa gra + itp. Gra działa i wygląda u mnie świetnie. Szczerze mówiąc po przejściu wersji pecetowej jak odpaliłem sobie "remastered" z PS4 to zdałem sobi sprawę, że jednak różnica jest kolosalna. Do remastera mimo sentymentu już raczej nigdy nie wrócę. 

Gdyby jeszcze PART II wyszedł na PC wcześniej niż takie GTA V to będzie pięknie. Na pewno specjalnie dla tych dwóch gier szarpnę się kolejny raz na upgrade kompa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem sobie dobre kilka gierek z okazji świątecznych promocji :E

No i wpadł też remake TLoU. Wiele jeszcze nie grałem, ale przeszedłem prolog i dobre trochę przebiegłem już przez główną grę wszystko na ultrasach i 4k natywnym, bo DLSS/DLAA w tej grze dalej ma problemy i powiem, że tak ogólnie to średnio wizualnie to wygląda. No, na żywo nie wyrywa to z kapci w oprawie jak na remake, które Sony relatywnie niedawno temu za serwowało za full price. W zasadzie trąci i to miejscami najwyżej leciutko pod pucowanym silnikiem z TLoU2 z PS4.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, lukadd napisał:

Też sobie kupiłem tę grę promocyjnie. Dokładnie to wczoraj o tej porze, ale tylko pobrałem i nie miałem czasu jeszcze odpalić. 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.12.2023 o 11:37, MuziPL napisał:

Jestem po 2 odcinkach serialu i wam też nie do końca pasował Pascal i jego głos w roli Joela czy wygląd i gra aktorki grającej Ellie, czy ja jestem już tak spaczony, że Joel to dla mnie tylko wygląd z gry i głos Bakera, a Ellie to tylko wygląd z gry i głos Johnson? 

ja w roli Ellie widziałbym portugalską aktorkę Albę Baptista (Warrior Nun):

Who Is Alba Baptista, Chris Evans' Wife? - 6 Facts

Ella es Alba Baptista, la actriz portuguesa que se ha convertido en la  esposa de Chris Evans

No nie. Role Ellie moze grac tylko Eliot Page 🤭

NINTCHDBPICT000696751930.jpg

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Confused 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie to jest gra o przetrwaniu, jak chcecie sie jarac piekna kobieta to sie umowice z jakas na zywo, a nie jarac sie kobieta z gry jak kapiszon :lol2:

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie. Fajnych lasek bedzie coraz mniej w grach i filmach. Bedziesz ogladal transow z wypiekami na policzkach. 

Wesolych Swiat :E 

Edytowane przez roman.kosecki88@interia.pl
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.12.2023 o 16:43, lukadd napisał:

No i wpadł też remake TLoU. Wiele jeszcze nie grałem, ale przeszedłem prolog i dobre trochę przebiegłem już przez główną grę wszystko na ultrasach i 4k natywnym, bo DLSS/DLAA w tej grze dalej ma problemy i powiem, że tak ogólnie to średnio wizualnie to wygląda. No, na żywo nie wyrywa to z kapci w oprawie jak na remake, które Sony relatywnie niedawno temu za serwowało za full price. W zasadzie trąci i to miejscami najwyżej leciutko pod pucowanym silnikiem z TLoU2 z PS4.

Z DLSS postać mi się rozmazywała, ale z samym DLAA problemów jako tako nie widzę.

Jak na swoje lata, gra bardzo dobrze wygląda na Oledzie z HDR, zapewne na IPS/VA byłoby już średnio.

Wczoraj zacząłem grać i póki co podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi