Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja PCMASTERRACE ogralem ost TLOU2 na PS5 i na padzie gralo sie spoko, byly pewne niedociagniecia i nie udalo mi sie celowac tak jak na myszcze ale generalnie nie ma co sobie glowy zawracac, ze sterowanie padem w tej grze jest ciezkie itp. Jak ktos juz gra dluzej na padzie to tak jak napisal @Jaycob gra sie bardzo przyjemnie. Nawet laik z doskoku do czasu do czasu na padzie sobie poradzil ;)

45 minut temu, joloxx9 napisał:

ze najwiekszym problemem w trudnosci bylo ogarnicie celowania a poza tym to gra byla prosta.

Celowanie na padzie jak w kazdej innej grze na padzie ;)

W dodatku ta gra wrecz stworzona pod pada.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, frog67 napisał:

Dla mnie "soon after" to powinno oznaczać przedział od miesiąca do maksymalnie 6

Nie wiem czy to zmienili, ale obecnie pod koniec trailera jest już informacja:

Cytat

ALSO IN DEVELOPMENT FOR PC

Co już nie napawa optymizmem. Dlatego nie liczyłbym nawet na premierę w tym roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

A co ma user score do tego, ze niektorym zle sie celuje na padzie?

Tak to odebrałem, że napisałeś tak, jak by to był największy problem w tej grze, ale zaledwie garstka ma z celowaniem padem problem, dlatego odniosłem się do usr score, bo nie ma jak inaczej tego zweryfikować.

1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

Wole wiekszy komfort grania i precyzje od wibracji.

Zły szyk zdania napisałem wcześniej. A ja wolę większy komfort i wibracje :D Ale te w dual sense, bo robią robotę dodając immersji - spróbuj Returnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Celowanie na padzie jak w kazdej innej grze na padzie ;)

Nie twierdzilem, ze bylo inaczej. Nie wiem skad to bledne myslenie. 

1 minutę temu, Jaycob napisał:

Ale te w dual sense, bo robią robotę dodając immersji - spróbuj Returnal.

Wibracje w dualsense sa zdecydowanie za slabe i jakos tak gina podczas gry, returnal mam zamiar ograc jak skoncze ghost of tsushima. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, spróbuj Returnal, w to na razie grałem i tam masz dostosowane wibracje, bo niestety nie we wszystkich grach dodali te bajery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

Nie twierdzilem, ze bylo inaczej. Nie wiem skad to bledne myslenie. 

 

Podajesz przyklad w swojej wypowiedzi z reddita, a pozniej gdy na to odpisuje piszesz skad to bledne myslenie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje chyba, ze wczensiej wyjdzie na PC, co jak co ale w gry gdzie sie sporo strzela o niebo lepiej sie na myszce gra a tam chyba calkiem duzo tego, choc moge sie mylic bo w sumie malo wiem o tej ogrze :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oopinia o padzie to moja opinia a nie twoje twierdzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Podajesz przyklad w swojej wypowiedzi z reddita, a pozniej gdy na to odpisuje piszesz skad to bledne myslenie :lol2:

" ludzie narzekali, ze najwiekszym problemem w trudnosci bylo ogarnicie celowania a poza tym to gra byla prosta." to napisalem, a nie, ze sterowanie jest zle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, joloxx9 napisał:

" ludzie narzekali, ze najwiekszym problemem w trudnosci bylo ogarnicie celowania a poza tym to gra byla prosta." to napisalem, a nie, ze sterowanie jest zle. 

Celowanie ogarniasz przy pomocy tego czym sterujesz wiec nie ma sensu tego rozbijac na dwie kwestie bo to jakis absurd. Powtorze raz jeszcze, nie ma zadnego problemu z ogarnieciem celowania ;) Przechodzisz gry na padzie, a robisz jakas drame bo cos gdzies wyczytales kiedy to steruje sie w tej grze tak jak kazdej innej ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi i jaki sobie problem stwrzyles :) 

Napisalem ten post:

image.png.de86f8cdb2e5954bc074a8b5c990c292.png

I do tego sie odnieslismy, moze troche w zlym kierunku to poszlo, mniejsza o to. Ty teraz zaczales twierdzic, ze niby powiedzialem, ze jest problem ze sterowaniem

Dla Ciebie to absurd dla mnie nie.

A ja Cie jeszcze bronilem jak perma dostales, czlowiek glupi na stare lata.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, joloxx9 napisał:

Nie wiem o co Ci chodzi i jaki sobie problem stwrzyles :) 

Napisalem ten post:

image.png.de86f8cdb2e5954bc074a8b5c990c292.png

I do tego sie odnieslismy, moze troche w zlym kierunku to poszlo, mniejsza o to. Ty teraz zaczales twierdzic, ze niby powiedzialem, ze jest problem ze sterowaniem

Dla Ciebie to absurd dla mnie nie.

A ja Cie jeszcze bronilem jak perma dostales, czlowiek glupi na stare lata.  :E 

Po co cytujesz cos do czego sie nie odnioslem?? A do czego sie odnioslem to zacytowalem ;)

ja nie napsialem nigdzie ze cos powidziales tylko odniosles sie do przykladu wyczytanego  na reedit.

Co do mojego perma to w sumie nie wiem o co kaman i co ta rozmowa ma z tym wspolnego? ja ci cytuje twoje przyklady, a ty odbijasz pileczke cytujac cos innego i wkladajac mi do ust slowa ze cos twierdze, ze Ty powiedziales chociaz kilka razy podkreslilem ze odnioslem sie do tego co przytoczyles z reedita :E

Wiec napsialem krotko, ze nie ma zadnych problemow i smialo mozna zasiadac do gry bez obaw jak do kazdej innej gry na padzie gdzie cos trzeba robic celownikiem ;)  Przeciez ta drama o celwoaniu zaczela sie od ciebie a nie ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki sposob odebralem Twoja wypowiedz, moze blednie.

A dramy tutaj nie widze.

Edytowane przez joloxx9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 20:14, Phoenixsuple napisał:

Ogralem kiedys na ps4 remastera ale malo co pamietam juz, ostatnio skonczylem druga czesc na PS5 i jak dla mnie gra cudo. Czekam teraz na remake na PC i biere w jasno :D Druga czesc tez mile widziana.

Od wczoraj ogrywam sobie na spokojnie The Last of Us Part II żeby się odstresować i teraz nawet bardziej doceniam ten tytuł. Remaster Part I mam zamiar też sobie odświeżyć.

W dniu 11.07.2022 o 17:26, Phoenixsuple napisał:

Kto ma kupić to kupi, ja ograłem na PS4 dawno, niedawno druga cześć na PS5 i byłem zachwycony. Z przyjemnością kupię jedynkę w oprawie dwójki lub nawet lepszej 

Obie części są świetne i warto w nie zagrać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Obie części są świetne i warto w nie zagrać 

IMO dwójka znacznie slabsza pod względem fabuły, motyw zemsty plus wiecznie styrana Ellie i napakowana sterydami Abby sprawiły, że gra pod tym wzgleden wypadła przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, joloxx9 napisał:

IMO dwójka znacznie slabsza pod względem fabuły, motyw zemsty plus wiecznie styrana Ellie i napakowana sterydami Abby sprawiły, że gra pod tym wzgleden wypadła przeciętnie.

Bo nie kazdy rozumie przeslanie stad pozniej fabula wydaje sie splycona i moze dla kgos wypasc przecietnie. Dal mnie calkiem inna ale na bardzo wysokim poziomie mieszajaca mocno w uczuciach.

Wywolujaca wiele kontrowersji w  odczuciach z gry od tych dobrych po te zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może rozumie i zwyczajnie bardziej mu się podoba ta z jedynki?

Równie dobrze można rzucić pustym hasłem, tym którym bardziej podoba się dwójka nie rozumieją jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2022 o 10:25, Jaycob napisał:

 

Mi się fantastycznie gra w 99% gatunków gier. Za nic nie zamienił bym pada na myszkę dla samego komfortu.

Mam to samo.
Hardkorowy pc master, po zakupie playstation 3 tyg bolały mnie zęby od pada, a poem to nawet na pc grałem na padzie jak jeszcze kompa do gier utrzymywałem ;-)   
Człowiek mądrzeje po 40ce - też byłem hejterem konsol i padów - to w końcu dla tfu casuali ...

Pewnie w sieciowe fps pad nie jest optymalny, ale reszta to cud miód i orzeszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Tomcat napisał:

Pewnie w sieciowe fps pad nie jest optymalny, ale reszta to cud miód i orzeszki.

 

Też się da i to całkiem dobrze. Kwestia dostosowanie czułości i martwych stref. Oczywiście w crossplayu z "myszkowcami" można mieć problemy, ale z innymi graczami konsolowymi czemu nie. Ja na PC grałem w tą grę na padzie właśnie i mi się lepiej grało na nim niż na m+k.  Może z przyzwyczajenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, joloxx9 napisał:

A może rozumie i zwyczajnie bardziej mu się podoba ta z jedynki?

Równie dobrze można rzucić pustym hasłem, tym którym bardziej podoba się dwójka nie rozumieją jedynki.

To ze tobie nie przypadło do gustu to jedno ale to nie oznacza ze fabuła jest przeciętna. Tak samo mi wiele gier nie przypadło do gustu, a to nie oznacza, ze te gry są słabe lub przeciętne. Taka subtelna różnica ;) 

Coś może być dobre ale niekoniecznie przypaść w moje gusta czy preferencje. 
 

Wystarczy napisać poprawnie, ze fabuła mi nie przypadła do gustu.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To ze tobie nie przypadło do gustu to jedno ale to nie oznacza ze fabuła jest przeciętna. Tak samo mi wiele gier nie przypadło do gustu, a to nie oznacza, ze te gry są słabe lub przeciętne. Taka subtelna różnica ;) 

Coś może być dobre ale niekoniecznie przypaść w moje gusta czy preferencje. 
 

Wystarczy napisać poprawnie, ze fabuła mi nie przypadła do gustu.

A jak napisalem, co?

image.png.2e9e3e319250a762c09e149e0bcb408b.png

Pozwol ze rozwino skrot IMO:

image.png.eecf4c3f947006b75c9d050410c5e18b.png

Ty sie chyba serio czepiasz dla samego czepiania.

 

Oczywiscie odbiegam tutaj juz od Twojej wersji, bo kto w takim razie decyduje co jest dobre a co nie, Ty?

365 dni, filmy vegi, wiele blockbusterow jak uwaga black panther to w MOJEJ SKROMNEJ OCENIE scierwa nad scierwami, a tymczasem wiele z nich ma rzesze fanow, ba taki black panther jest uwazany za najlepszy film marvela.

To kto teraz ma racje czy to jest dobre czy nie? Nie podoba mi sie Pan Tadeusz, za to lubie prostego Viriona, kto oceni, ktora z tych ksiazek jest dobra a ktora zla? 

 

Edytowane przez joloxx9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jaycob napisał:

Też się da i to całkiem dobrze. Kwestia dostosowanie czułości i martwych stref. Oczywiście w crossplayu z "myszkowcami" można mieć problemy, ale z innymi graczami konsolowymi czemu nie. Ja na PC grałem w tą grę na padzie właśnie i mi się lepiej grało na nim niż na m+k.  Może z przyzwyczajenia. :D

W Halo przez jakieś dziwne podejście deweloperów, dla większości broni pad jest znacznie celniejszy niż myszka. To, jak ta gra jest słabo zaprojektowana pod tym względem, to aż zęby bolą. Gość z pistoletem grający na padzie praktycznie zawsze zmiecie gościa z pistoletem grającego na myszce, jeśli mają podobny poziom umiejętności. Balans na poziomie podłogi. M.in. dlatego i przez gówniane wsparcie tej gry, przestałem w Halo grać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby im auto aim wszedl za mocno? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę grać w fpsy na padzie odkąd pierwszy raz grałem w fpsa na konsoli z dobrym padem tj. na Xbox 360. Pierwsze kilka dni się męczyłem, a po kilku miesiącach wymiatałem w bad company na multi. Jest mniej precyzyjnie niż na myszce, ale inni gracze też grają na padzie, to raz, dwa, wg mnie na dobrym padzie gra się o wiele wygodniej niż na k plus m. Sony dopiero do PS5 dołącza pada który mi w miarę pasuje, ale gra w killzone 2 na PS3 była dla mnie mega męcząca pomimo, że to świetna gra. Ms osiągnął mistrzostwo już w czasach x360. Wszystko to kwestia własnych upodobań, więc uogólnianie nie ma żadnego sensu. Tlou to tak łatwa gra, że tam nie miałem żadnego problemu i to nawet na badziewnym DS3. 

 

10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

To ze tobie nie przypadło do gustu to jedno ale to nie oznacza ze fabuła jest przeciętna. Tak samo mi wiele gier nie przypadło do gustu, a to nie oznacza, ze te gry są słabe lub przeciętne. Taka subtelna różnica ;) 

Coś może być dobre ale niekoniecznie przypaść w moje gusta czy preferencje. 
 

Wystarczy napisać poprawnie, ze fabuła mi nie przypadła do gustu.

Trudno się nie zgodzić. Jednak mi również nie podobała się fabuła tlou2, ten cały motyw zemsty i jej konsekwencji został wyłożony bardzo łopatologicznie, żeby nawet największa ameba zrozumiała o co chodzi. Nie było tam żadnej głębi, żadnych smaczków a zamiast tego licznik morderstw przez które obie bohaterki coraz bardziej się pogrążały. Motyw z gitarą na końcu też był tak oczywisty, że aż mi żeby zgrzytały. Ta gra tak bardzo próbowała pokazać odcienie szarości i oddzielić je od czerni i bieli, że ta szarość w pewnym momencie zdominowała całą resztę. Strasznie to proste w odbiorze i naiwne, podane tak, żeby nawet nastoletni hamburger na haju połapał się o co biega. Sama gra bardzo fajna, gameplay i polowanie na przeciwników przyjemne, graficznie jak na 2020 całkiem spoko no i gra była dość długa. Gdyby nie hajp i przedstawianie tej gry jako mesjasza gamingu, to odbiór z mojej strony byłby lepszy. Mimo to pierwsza część podobała mi się znacznie bardziej. Left behind też było bardzo dobre.

 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.07.2022 o 16:35, Jaycob napisał:

Animator z Bend Studio twierdzi, że to skok na kasę:
 

Oczywiście, że tak, nic nowego nie odkrył.  Trzeci raz Sony sprzedaje to samo w lepszej posypce niedużym kosztem. Niemniej jednak ja tam i tak kupię. Ostatnio grałem tylko  ~10 lat temu na Playstation 3 i ledwo co pamiętam, także sobie z chęcią odświeżę. :)

Tutaj trochę nowych info z wycieku 

"W momencie, gdy materiały zostały udostępnione, pojawiły się szczegóły The Last of Us Part I – według innego internauty gra „nie ma żadnych ulepszeń w rozgrywce”, a deweloperzy w głównej mierze zajęli się usprawnieniem animacji oraz dźwięku. Tytuł miałby zaoferować dwa tryby: 4K 40 fps (Gameplay Mode) oraz 4K 60 fps (Dynamic Mode) – autorzy od premiery mają zaoferować wsparcie VRR. Pierwsza przygoda Joela i Ellie ma otrzymać szereg nowych opcji dostępności oraz dodatkowych elementów, dla przykładu, gdy Joel ulepszy broń, dostrzeżemy to na giwerze."

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...