Skocz do zawartości
Jaycob

The Last Of Us Part I Remake PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to trwało długo  za pierwszym razem i to na dysku SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 6800 buja się ok 60fps na 1440p to tragedii nie ma ze wszystkimi paskami w prawo.

4090 po max UV buja się 80+ w 2160p z paskami w prawo i co najważniejsze jest super płynnie. Zawsze mogłoby być gorzej. Ale od strony CPU nie jest za specjalnie;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RTX4090 napisał:

Przecież pisałem że BEZ DLSS ! 2 razy o tym mówiłem 

Ok ok, :D
Dobrze ze ja gram w 30 fps :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

U mnie to trwało długo  za pierwszym razem i to na dysku SSD.

Też mam na dysku SSD (MP510) ale to jest moment , wpływ na to ma też procesor może i stąd u ciebie się bardziej dłuży.

Teraz, sideband napisał:

RX 6800 buja się ok 60fps na 1440p to tragedii nie ma ze wszystkimi paskami w prawo.

4090 po max UV buja się 80+ w 2160p z paskami w prawo i co najważniejsze jest super płynnie. Zawsze mogłoby być gorzej. Ale od strony CPU nie jest za specjalnie;)

Dobrze wiedzieć jak na mojej karcie chodzi ale pakowac się w to nie będę przez dłuższy czas, lepiej rozkoszować się Residentem, a zaraz jeszcze Mecenaries wleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak procki idą na FULL to zdecydowanie tutaj procesor decyduje jak długo kompilacja trwa.
Jak to szlo ?
W grach to mam 40-60 W... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to co poczytałem to lament jest o kompilacje SH - pretensje do UE4 że to jest potrzebne bo inaczej przycinki w grze co drugiego fpsa 

drugi płacz że na 6 - 7 letnich parchach gra nie ma 60 fps w 4k. ( Wystarczy zobaczyć jakie cuda wyprawia PS5 żeby utrzymać 30 fps - podpowiem ~ ustawienia średnie/ wysokie + dynamiczna rozdzielczość która często przybliża się do 1440p/1080p).

Wiele gier jest słabo zrobionych na UE4 ( HL do tej pory ma wiele przycinek obrazowych ), ale TOP sprzęt jak oferuje 120 - 150 fps w dniu premiery to nie jest źle. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ze tylko dwóch tutaj użytkowników broni tego gniota :D
Panowie, spójrzcie na sprawę obiektywnie. Przestańcie wymyślać teorie typu, bo maksymalne ustawienia są dla topu albo inne.

No Caption Provided

To są oficjalne wymagania. Gra powinna bez problemu moc się utrzymać w tych widełkach.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RTX4090 napisał:

ogólnie to co poczytałem to lament jest o kompilacje SH - pretensje do UE4 że to jest potrzebne bo inaczej przycinki w grze co drugiego fpsa 

drugi płacz że na 6 - 7 letnich parchach gra nie ma 60 fps w 4k. ( Wystarczy zobaczyć jakie cuda wyprawia PS5 żeby utrzymać 30 fps - podpowiem ~ ustawienia średnie/ wysokie + dynamiczna rozdzielczość która często przybliża się do 1440p/1080p).

Wiele gier jest słabo zrobionych na UE4 ( HL do tej pory ma wiele przycinek obrazowych ), ale TOP sprzęt jak oferuje 120 - 150 fps w dniu premiery to nie jest źle. 

Z drugiej strony są i też tacy odklejeńcy co twierdzą że ta cala draka jest rozdmuchana i gra chodzi dobrze trzeba jedynie obniżyć tekstury na medium/low włączyć DLSS/FSR  (bo jak twierdzą po coś to jest :E ) i będzie działac.

Niektore posty na steam to odnoszę wrażenie że ktoś chyba z Iron Galaxy podszyty pisze.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że zmiana z ultra na high ekstremalnie przyspiesza ładowanie shaderów.. różnice nie są jakieś szczególnie widoczne

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RTX4090 napisał:

Tragedii z budową shaderow nie ma. U mnie będzie jakieś 10 minut. 

Takie kity to sobie możesz komus innemu wciskać ;) 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Port HZD uważany był za najsłabszy z wszystkich do tej pory ale Horizon przy TLoU to małe piwo, nie jestem taki pewny czy w pól roku ND ogarnie wersje PC tak jak to zrobiła Guerilla.

Teraz, Phoenix. napisał:

Takie kity to sobie możesz komus innemu wciskać ;) 

Przy 

13900K / 4090 to i tak o 9minut za dużo :E 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na testy DF i jakie presety odpowiadaj PS5 i jak wygląda wydajność na zbliżonym do ps5 sprzęcie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Takie kity to sobie możesz komus innemu wciskać ;) 

 

Przecież u RTXA wszystko działa lepiej i szybciej niż u innych nawet na tym samym sprzęcie. Ja już się przyzwyczaiłem :D 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, frog67 napisał:

Z drugiej strony są i też tacy odklejeńcy co twierdzą że ta cala draka jest rozdmuchana i gra chodzi dobrze trzeba jedynie obniżyć tekstury na medium/low włączyć DLSS/FSR  (bo jak twierdzą po coś to jest :E ) i będzie działac.

Niektore posty na steam to odnoszę wrażenie że ktoś chyba z Iron Galaxy podszyty pisze.

 

Nie nie trzeba tak daleko szukać. Teksty w typie poniższym pojawiają się cyklicznie już dłuższy czas:

U mnie nie ma problemu. A tak w ogóle, to dobrze mi chodzi na (i tu w zależności od czasów i aktualnego topu) rtx2080ti/3090ti/rtx4090 + topowe cpu, więc niby w czym problem? Jak komuś źle chodzi, to niech sobie wymieni gpu, procka, ram, dysk - a nie płacze jak zapluty biedak.

 

Tym razem sytuacja jest już mocno napięta, bo pamiętajcie z jaką grą mamy do czynienia. Ta gierka powinna na ultra cisnąć jak dzika na kartach w stylu rtx3070/rx6700xt.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karsone napisał:

Przecież u RTXA wszystko działa lepiej i szybciej niż u innych nawet na tym samym sprzęcie. Ja już się przyzwyczaiłem :D 

Gość ma pecha bo akurat znajomi maja tez taki sprzęt i to ustawiony pod korek a nie jakieś biedo ram xmp i nie nie zajmuje to 10min ;) Także ten bajkopisarz ładne bajki wymyśla.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenix. napisał:

znajomi maja tez taki sprzęt i to ustawiony pod korek

Zaraz Ci napisze, że trafił selekty gdzie tyko możliwe i ma wodne chłodzenie , a Twój znajomy nie :lol2:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reakcja Joela na wersję PC
mxejvd788kqa1.png

4lf4us663lqa1.png

Edytowane przez Reddzik
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Phoenix. napisał:

Gość ma pecha bo akurat znajomi maja tez taki sprzęt i to ustawiony pod korek a nie jakieś biedo ram xmp i nie nie zajmuje to 10min ;) Także ten bajkopisarz ładne bajki wymyśla.

Nie będę tu bronić nikogo. Ale ma 2 testy w 3d Mark gdzie bije mnie ostro mając taki sam sprzęt. Ba, ma mniej wykręconego procka. I wtedy miałem ram 7400, a i tak nie byłem w stanie zbliżyć się do jego wyników. Więc może ma wiedzę której inni nie mają. Testów raczej nie oszukał :)

  • Haha 5
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, karsone napisał:

Zaraz Ci napisze, że trafił selekty gdzie tyko możliwe i ma wodne chłodzenie , a Twój znajomy nie :lol2:

Myśle ze gość który szczyci sie tym, ze jego ram zadziałał na xmp od ręki i wbił kapkę większe zegary gdzie przy xmp wydajność i tak jest marna nie ma bladego pojęcia, a to jego fanbojstwo jak to u niego wszystko działa to już chyba każdy zdążył zauważyć. Bajkopisarz nr na forum ;) Sprzęt może każdy kupić ale wiedzy i rozumu niestety nie. 

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Reddzik napisał:

Reakcja Joela na wersję PC
mxejvd788kqa1.png
 

Co te post apo robi z ludźmi 

Ach ten brwi ! 

pewno nie jedną na nie wyrwał :E 

  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, frog67 napisał:

Co te post apo robi z ludźmi 

Ach ten brwi ! 

pewno nie jedną na nie wyrwał :E 

Może to Nvidia HairWorks. :E

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaycob napisał:

Może to Nvidia HairWorks. :E

A może to easter egg tylko nie wyszedł, no takie krzaczory 

Może Joel miał zrobić bajerkę

tenor.gif?itemid=5753057

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Więc może ma wiedzę której inni nie mają.

ta napewno posiada czarodziejsko wiedze z hary potera - intel i nvidia powinny odniego czerpac garsciamy- panie daj pan spokuj ile pan masz lat zeby w takie banialuki wierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompy za grube miliony a tu nawet brwi się nie renderują prawidłowo :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...