Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupilem wlasnie 3080ti Msi. Musze zmienic zasilacz bo mam stara 650 ale do 1660 super starczala. Jaki sensowny zasilacz do 450 zl powiedzmy polecacie. Procek to 10700k i obudowa phanteks p500a

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 W rekomendowany do 3080ti wiec w tej cenie polecam KRUX-a https://krux.tech/product/krux-generator-850-w/

Tutaj test : https://ithardware.pl/testyirecenzje/krux_generator_850w_test_recenzja_opinia-21464.html

Podobnej klasy jest tez XPG Core Reactor 850W 80 Plus Gold w cenie ok 440 zł (10 lat gwarancji)

https://www.ceneo.pl/88590744?se=9I8OB1Og1N4zKwtoSx5xSx7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjw14uVBhBEEiwAaufYx_WNKVP2APFF6e6ltf24Oz8JOkw_YXLx9B-x0Edq-gaCzocQKf2xOxoCEjgQAvD_BwE

na  lepsze modele (Seasonic, Corsair czy BeQuiet)  trzeba ciut dopłacić albo polować na promocje w okolicach 500 zł.

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vullcan napisał:

850 W rekomendowany do 3080ti wiec w tej cenie polecam KRUXA https://krux.tech/product/krux-generator-850-w/

Tutaj test : https://ithardware.pl/testyirecenzje/krux_generator_850w_test_recenzja_opinia-21464.html

Podobnej klasy jest tez XPG Core Reactor 850W 80 Plus Gold w cenie ok 440 zł (10 lat gwarancji)

https://www.ceneo.pl/88590744?se=9I8OB1Og1N4zKwtoSx5xSx7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjw14uVBhBEEiwAaufYx_WNKVP2APFF6e6ltf24Oz8JOkw_YXLx9B-x0Edq-gaCzocQKf2xOxoCEjgQAvD_BwE

na najlepsze lepsze modele (Seasonic, Corsair czy BeQuiet)  trzeba ciut doplacic albo polowac na promocje w okolicach 500 zł.

A cos sensownego z bequiet lub corsair?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mysliwy28 napisał:

A cos sensownego z bequiet lub corsair?

W twoim budżecie 450 PLN na zasilacz do karty za cholera wie ile, to tak nie bardzo z ofertą bq! i Corsaira. Jak musi być od Corsaira, to grubaśna dopłata do RMxa :D Jak musi być od bq!, to grubo przepłacony Pure Power FM11 z listą przywar, które nie przystoją zasilaczowi za taką kwotę. Możesz jeszcze więcej dopłacić do Straight Powera 11 Platinum, bo to już fajny zasilacz.

Osobiście wziąłbym Core Reactora albo - jeśli cokolwiek dopłacać, to do takiego super - ION+2 od Fractala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Jurand ze Spychowa napisał:

W twoim budżecie 450 PLN na zasilacz do karty za cholera wie ile, to tak nie bardzo z ofertą bq! i Corsaira. Jak musi być od Corsaira, to grubaśna dopłata do RMxa :D Jak musi być od bq!, to grubo przepłacony Pure Power FM11 z listą przywar, które nie przystoją zasilaczowi za taką kwotę. Możesz jeszcze więcej dopłacić do Straight Powera 11 Platinum, bo to już fajny zasilacz.

Osobiście wziąłbym Core Reactora albo - jeśli cokolwiek dopłacać, to do takiego super - ION+2 od Fractala.

Na promkach RM850X można kupić za mniej niż 500PLN

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam jutro/we wtorek promocje w xcum na komponenty, dawno nie było. Wynalazki typu krux odpuść - przecież oni robili do tej pory podkladki pod myszki, klawiatury i inne pierdoły :D RMx jak najbardziej. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ronin69 napisał:

Ja obstawiam jutro/we wtorek promocje w xcum na komponenty, dawno nie było. Wynalazki typu krux odpuść - przecież oni robili do tej pory podkladki pod myszki, klawiatury i inne pierdoły :D RMx jak najbardziej. 

Dzis wpadło sporo zasilaczy w promocji na x-komie.

Raczej z tych wyższych pólek.

https://promocje.x-kom.pl/pc-master-challenge/?utm_medium=wrzutka&utm_source=pepper&utm_campaign=30206+PC_Master_Challenge-odc-1&sortowanie=popularity&filtry=199_kategoria[9667]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy RM(x) to nadal najcichsze pół pasywne zasilacze jakie są na rynku do mocy 850-1000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kadajo napisał:

Czy RM(x) to nadal najcichsze pół pasywne zasilacze jakie są na rynku do mocy 850-1000 ?

Wg mnie to Seasonic robi topowe zasilacze pol pasywne. DO 40% pasyw, > 40% 500-600 obrotów i to nawet przy 100% obciążeniu :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kadajo napisał:

Czy RM(x) to nadal najcichsze pół pasywne zasilacze jakie są na rynku do mocy 850-1000 ?

Coś popsuli w nowych wersjach z tego co czytałem...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kadajo napisał:

Czy RM(x) to nadal najcichsze pół pasywne zasilacze jakie są na rynku do mocy 850-1000 ?

Niestety już nie, jeśli mówimy o najnowszym RMxie (2021). To dalej bardziej cichy niż głośny zasilacz, ale w porówaniu z poprzednikiem rozpędza swój wentylator do dużo wyższego poziomu hałasu i ma też bardziej agresywną krzywą obrotów. W moim mniemaniu to niedopuszczalne za pieniądze, które kosztuje, bo za takie oczekuję zasilacza, który będzie z najcichszych przy jakimkolwiek wykorzystaniu jego zapasu mocy - nic innego nie zachęca mnie do wydania takiej kwoty na zasilacz. Idzie jednak jeszcze dostać niedobitki 2018, które istotnie gorsze nie są (dalej z najlepszych Goldów), a te są już z najcichszych. Jeśli chodzi o tą półkę cenową, prawdopodobnie obecnie najcichszym jest ION+2 od Fractala. Z drugiej strony ciche zasilacze to imo najbardziej przereklamowany - nieznaczący - skupiony na ciszy komponent. Czegokowiek co jest po prostu przyzwoite i nie ma podłego wentylatora, nie usłyszysz w idle i nie usłyszysz pod obciążeniem, bo zostanie zagłuszone przez resztę komponentów. No, chyba że planujesz tą zasiłkę dojeżdżać do 80+ procent jego zapasu, to wtedy faktycznie te ciche mogą zrobić różnicę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te zasilacz sa niesłyszalne.No i co z tego jak zapodasz mu 500 wat to zakreci śmigłem.3080 bedzie dwa razy głośniejsza

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Niestety już nie, jeśli mówimy o najnowszym RMxie (2021). To dalej bardziej cichy niż głośny zasilacz, ale w porówaniu z poprzednikiem rozpędza swój wentylator do dużo wyższego poziomu hałasu i ma też bardziej agresywną krzywą obrotów. W moim mniemaniu to niedopuszczalne za pieniądze, które kosztuje, bo za takie oczekuję zasilacza, który będzie z najcichszych przy jakimkolwiek wykorzystaniu jego zapasu mocy - nic innego nie zachęca mnie do wydania takiej kwoty na zasilacz. Idzie jednak jeszcze dostać niedobitki 2018, które istotnie gorsze nie są (dalej z najlepszych Goldów), a te są już z najcichszych. Jeśli chodzi o tą półkę cenową, prawdopodobnie obecnie najcichszym jest ION+2 od Fractala. Z drugiej strony ciche zasilacze to imo najbardziej przereklamowany - nieznaczący - skupiony na ciszy komponent. Czegokowiek co jest po prostu przyzwoite i nie ma podłego wentylatora, nie usłyszysz w idle i nie usłyszysz pod obciążeniem, bo zostanie zagłuszone przez resztę komponentów. No, chyba że planujesz tą zasiłkę dojeżdżać do 80+ procent jego zapasu, to wtedy faktycznie te ciche mogą zrobić różnicę.

Kupiłem właśnie 3 dni temu RM850x 850W i zamontowałem wczoraj i ja go w ogóle nie słyszę ! Nawet nie wiem czy on się w ogóle włącza w sensie wentyli :) Odpaliłem i gry i 3D MARKA na 3060Ti i nawet po wyjściu do pulpitu słychać tylko zwalniające wentyle GPU :) On nie jest cichy - on nie emituje żadnych dźwięków :) No chyba, żeby go usłyszeć to trzeba by mieć pasywne chłodzenie do GPU, CPU i w budzie :)

No, ale ja mam go w piwnicy, a komputer stoi po bożemu we wnęce pod biurkiem. Jak ktoś ma go może na wysokości uszu bo komp mu stoi na biurku, a nie pod biurkiem to może i coś usłyszy... :) Nie wiem... W życiu bym nie miał koło siebie na biurku takiej ilości zgrupowanych podzespołów bo może być jak z fajkami... Za 50 lat się okaże, że powodowało to raka albo inne cholerstwo :)

Co do ceny kupiłem go za 699zł. Ceny kształtują się właśnie pomiędzy 699zł a 850zł więc ja nie wiem jak i gdzie mogą być promki za 500zł :) Zresztą dla mnie to bez różnicy bo potrzebowałem go na teraz, a nie żeby czekać Bóg wie ile na jakąś promkę :)

W każdym razie bardzo polecam. Początkowo kupiłem be quiet za 649zł, ale jednak brak trybu półpasywnego mnie zraził i anulowałem zakup już po zapłaceniu i kupiłem tego. A ponieważ wszystko robiłem na biegu w nocy między 3, a 7 rano to bałem się, że to był zły wybór, ale jest super... I do tego 10 lat gwarancji !

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten najnowszy RMx ma też chyba dłuższy tryb pół-pasywny od poprzednika, ale to imo bez znaczenia. Większość już dobrych (typu te 400 PLN za 650W) nawet nie pół-pasywnych zasilaczy przy braku obciążenia kręci swoim wentylatorem ~700 rpm, a to są wartości przy których po prostu niekijowe wentylatory zasilacza są niesłyszalne bez po prostu przykładania do niego ucha - i to w przypadku, kiedy cała reszta kompa także jest niesłyszalna. Czyli tryb pół-pasywny to marketing, a zasilacze aktywne często wykazują tendencję posiadania mniej agresywnych krzywych obrotów, więc bycia przy danym obciążeniu cichszymi od pół-pasywnych. Do tego zasilacze w rzeczywistości kręcą wentylatorem względem temperatury w środku, nie tych orientacyjnych grafów moc-hałas, a mniej nagrzewa się coś cały czas obdmuchiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Ten najnowszy RMx ma też chyba dłuższy tryb pół-pasywny od poprzednika, ale to imo bez znaczenia. Większość już dobrych (typu te 400 PLN za 650W) nawet nie pół-pasywnych zasilaczy przy braku obciążenia kręci swoim wentylatorem ~700 rpm, a to są wartości przy których po prostu niekijowe wentylatory zasilacza są niesłyszalne bez po prostu przykładania do niego ucha - i to w przypadku, kiedy cała reszta kompa także jest niesłyszalna. Czyli tryb pół-pasywny to marketing, a zasilacze aktywne często wykazują tendencję posiadania mniej agresywnych krzywych obrotów, więc bycia przy danym obciążeniu cichszymi od pół-pasywnych. Do tego zasilacze w rzeczywistości kręcą wentylatorem względem temperatury w środku, nie tych orientacyjnych grafów moc-hałas, a mniej nagrzewa się coś cały czas obdmuchiwane.

Ten RMx kręci dopiero przy średnim i dużym zużyciu (wg. producenta). Ja nie słyszę wcale. Zgadzam się, że wentyle od be quiet też by pewno nie były słyszalne bo mam w budzie SW 3 i nie słychać wcale i nie to było powodem zmiany decyzji, ale:

- jednak te wentyle chodzą cały czas wiec nawet tak dobre mogą paść np. po 6 latach (wcześniejszy zasilacz miałem 11 lat)

- gwarancja na 10 lat, a nie na 5 lat

I to zdecydowało, ze wziąłem Korsarza. Zakładam, że w be quiet też by był niesłyszalny.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko powiedzieć, czy częstsze włączanie i wyłączanie wentylatora nie eksploatuje go bardziej niż nieustanna i zwykle wolniejsza praca.

Dziesięcioletnia gwarancja to jednak mus przy zasilaczach za taką kwotę i takie bq! ze swoimi Straight Powerami 11 (którego podejrzewam pierwotnie zamówiłeś) i pięcioma latami gwary prezentuje się tu po prostu fatalnie. Z już na prawdę kosztownymi Dark Powerami do niedawna było tak samo. Z drugiej strony zasilacze klasy Straightów mają wszystko, by spokojnie Ci te dziesięć lat posłużyć. Długość gwarancji to bardziej stosunek marki do klienta niż jakaś wiara w jakość. Są marki, które mają tendencję do dawania długich gwar, są takie z krótkimi. Są gównianej jakości produkty z rekordowo długimi gwarami.

RMx to dalej świetny zasilacz i w zasadzie najlepszy Gold, któremu jedynie można zarzucić rozczarowującą kulturę pracy pod wyższym obciążeniem. Jednak być może nigdy tego nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2022 o 22:38, Jurand ze Spychowa napisał:

 Jeśli chodzi o tą półkę cenową, prawdopodobnie obecnie najcichszym jest ION+2 od Fractala.

We franctalu wentylator lubi terkotać jak to z resztą z wentylami tej firmy :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś do czynienia z tymi zasilaczami? Bo mam wrażenie, że ilekroć schodzi na wentylatory Fractala, to Ty coś o terkotaniu, a osobiście nie spotkałem się z terkoczącymi śmigłami od nich. Ewentualnie starsze Dynamiki (nie X2) faktycznie miały dość hałaśliwe bebechy. Nie wiem, czy o tym samym dźwięku mówimy, ale masz poniżej przykład, o czym mówię, na nagraniu audio (od 9:30):

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fractala R6 i u mnie też lekko terkoczą , ale słychać to tylko jak się przyłoży ucho do wentylatora. Mam też włożone BQ Silent Wingi które są bezgłośne. Generalnie przy zamkniętej obudowie różnicy nie wychwycisz.

Edytowane przez Vullcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać terkotanie tylko kiedy przyłoży się ucho, to nie jest to terkoczący wentylator :] Każdy wentylator ma w jakimś stopniu słyszalne bebechy. Takie Silent Wingsy 3 w tej kwestii trochę rozczarowują, ale są jednak śmigłami od domyślnych Dynamików X2 mocniejszymi i cichszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2022 o 00:55, Jurand ze Spychowa napisał:

A miałeś do czynienia z tymi zasilaczami? Bo mam wrażenie, że ilekroć schodzi na wentylatory Fractala, to Ty coś o terkotaniu,

Sideband mi pisał o tym że w ion'ie terkocze :] a moje venturi hp i hf terkotały wszystkie w ubudowie i na fortisie :E 

2 godziny temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Jak słychać terkotanie tylko kiedy przyłoży się ucho, to nie jest to terkoczący wentylator :] Każdy wentylator ma w jakimś stopniu słyszalne bebechy. 

Silent wings 2 nie miał wcale - kompletnie bezgłośne łożysko nawet po przystawieniu ucha, za to SW3 tak jak piszesz już słychać łożysko leciutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czynienia z Ionami nie miałem, ale w każdym tescie bardzo chwalą kulturę pracy i nic o terkotaniu czy jakichkolwiek nieciekawych odgłosach nie wspominają, a raczej że zasilacz jest ledwie słyszalny nawet pod grubym obciążeniem - jak dla mnie Sideband ma jakąś wadliwą sztukę albo przykłada ucho do tego zasilacza :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...