Skocz do zawartości
szyna24

Problem z odczytem płyty PS3 super slim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znajomy dal mi sprawdzenie konsole PS3 super slim .. Nie czyta płyt..  rzeczywiście po włożeniu płyty nawet nie chce ja kręcić..  mam akurat taki dam model konsoli więc przełożyłem laser wraz z sankami płyta kreci ale jej nie odczytuje.. podmieniłem jeszcze taśmy i nadal to samo.. u mnie w konsoli napęd działa prawidłowo a w tamtej mimo podmiany napędu i taśm nie chce płyty odczytać..  Co może być powodem? Ma mnóstwo jakiś pomyśl? Proszę o jakieś wskazówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tutaj na kanale gdzieś był filmik z naprawy napędu , 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltq napisał:

Poszukaj tutaj na kanale gdzieś był filmik z naprawy napędu , 

 

Niestety nic przydatnego tam nie znalazłem ale dzięki. Problem nadal pozostaje nierozwiązany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to są dokładnie te same modele laserów (kes/kem)i konsol(cech)? Bo że obie są super slim to niczego nie dowodzi.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie takie same.. mają te same oznaczenia.. model konsoli jak również model lasera i całego mechanizmu jest identyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to elektronika. Może coś na pcb się po prostu zepsuło i pewnie zostaje serwis jak ten z linku wyżej.

Ostatnio czyściłem jedną ps4 slim i to na którejś sekcji zasilania chyba nie było termopada, bo było widać na metal shieldzie że się gotuje. Żałuję że takiego nie miałem bo bym założył, takie jak inne, a tak jeśli konsoli kiedyś się coś zadzieję to można domniemywać co i gdzie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem ją cala na pierwszy rzut oka nie widać niczego niepokojącego..  sprawdziłem i podmieniłem już chyba wszystko co możliwe i gry nadal nie odczytuje.. podmieniłem już cały mechanizm z laserem taśmę zasilania oraz taśmę lasera i na tym z tej konsoli wogole nie chce zakręcić płyta..  na moim zaczyna kręcić ale po chwili się zatrzymuje.. I już nie mam kompletnie pomysłu co mogę jeszcze sprawdzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...