Skocz do zawartości
grifos

Zwiecha podczas gry

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, grifos napisał:

teraz mam SILENTIUM PC VERO L2 600W  i mam już od jakiegoś czasu z nim problemy. część wtyczek zasilania sata nie działa poprawnie. przy uruchomieniu komputera dodatkowe dyski cykały, ew system się nie ładował.

Zaraz. Wskazujesz, że masz zasilacz, który przy mocy 600W nie jest w stanie uciągnąć dodatkowych dysków talerzowych. Dodatkowych czyli ile ich łącznie było gdy wystąpiło cykanie lub nieładowanie systemu?

Co oprócz tego co wymieniłeś masz jeszcze podłączone do komputera? Jakie peryferia pod USB czy inne złącza i ile w końcu jest tych dysków w stanie obecnym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grifos napisał:

Zaraz rozbiorę pudło na części i złożę od nowa.

Co ty chcesz rozbierać. Jedyne co możesz zrobić to odpiąć i podpiąć kable.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LeBomB napisał:

Zaraz. Wskazujesz, że masz zasilacz, który przy mocy 600W nie jest w stanie uciągnąć dodatkowych dysków talerzowych. Dodatkowych czyli ile ich łącznie było gdy wystąpiło cykanie lub nieładowanie systemu?

Co oprócz tego co wymieniłeś masz jeszcze podłączone do komputera? Jakie peryferia pod USB czy inne złącza i ile w końcu jest tych dysków w stanie obecnym? 

Pewnie chodzi o ten problem:

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 12:06, LeBomB napisał:

Zaraz. Wskazujesz, że masz zasilacz, który przy mocy 600W nie jest w stanie uciągnąć dodatkowych dysków talerzowych. Dodatkowych czyli ile ich łącznie było gdy wystąpiło cykanie lub nieładowanie systemu?

Co oprócz tego co wymieniłeś masz jeszcze podłączone do komputera? Jakie peryferia pod USB czy inne złącza i ile w końcu jest tych dysków w stanie obecnym? 

Myślę że zasilacz uciągnie taki zestaw , jednak ja mam jakiś magiczny problem z złączami sata. Z całego zestawu wtyczek stabilnie działają 3 ... Aktualnie mam podpięty dysk ssd + hdd + napęd dvd na tych wtyczkach. Do tego mam przejściówkę z molexa na sata dla kolejnego dysku.

 

L7v0UOB.jpgWcześniej miałem jeszcze 2 dyski hdd [leza odpięte w szafce]

Z peryferii : myszka , klawiatura , podkładka pod myszkę [podświetlana] drukarka [nie korzystam], głośniki. Z tego zestawu korzystam od dłuższego czasu i nie było problemu.

W dniu 28.07.2022 o 12:13, qrek1 napisał:

Co ty chcesz rozbierać. Jedyne co możesz zrobić to odpiąć i podpiąć kable.

Odpiąłem i podpiąłem dla swoje satysfakcji .

 

 

17 godzin temu, MassTA napisał:

Pewnie chodzi o ten problem:

 

Dokładnie to samo mam z dyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, grifos napisał:

x-kom CP-9020198-EU

model 2021

43 minuty temu, grifos napisał:

allegro  CP-9020091-EU

model 2018, na zdjęciach w aukcji itd model 2021

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem jednak supremo fm2, nie spotkałem się z bardzo negatywnymi opiniami. W video recenzjach i benchmarkach wypada nieźle. Dam znać czy są z nim problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak nie wina zasilacza ;) Cóż mam za to nowy zasilacz ;)  Mogę więcej dysków podłączyć.

W podglądzie zdarzeń mam taki komunikat :

Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: LiveKernelEvent
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Znalazłem takie rozwiązanie : https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/windows-10-live-kernel-event-błąd/8f668a8a-e3a3-4295-a3a0-2ba476d584a2

Efekt : Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Czy to pomogło, dowiem się na dniach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co to jednak wina software była a nie sprzętu? ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dalej występuję....

Sam już nie wiem ocb. Teraz mogę grać z 2 h i nic się nie stanie, a niekiedy od razu wywala na starcie.

 

Żeby było ciekawiej , niekiedy wychodzi z gry do pulpitu, a niekiedy resetuje obraz i wywala do pulpitu.

Np przed chwila wywaliło do pulpitu , sprawdziłem w podglądzie

"Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: LiveKernelEvent
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0"

Może to problem ze sterownikami, może wina origina [gram w battlefielda v].

Spróbuję  kartę przepiać do drugiego portu pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grifos napisał:

Problem dalej występuję....

Sam już nie wiem ocb. Teraz mogę grać z 2 h i nic się nie stanie, a niekiedy od razu wywala na starcie.

 

Żeby było ciekawiej , niekiedy wychodzi z gry do pulpitu, a niekiedy resetuje obraz i wywala do pulpitu.

Np przed chwila wywaliło do pulpitu , sprawdziłem w podglądzie

"Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: LiveKernelEvent
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0"

Może to problem ze sterownikami, może wina origina [gram w battlefielda v].

Spróbuję  kartę przepiać do drugiego portu pci.

Niewiem bo nie czytałem całego wątku. Dzieje się to w każdej grze czy Tylko w BF? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Niewiem bo nie czytałem całego wątku. Dzieje się to w każdej grze czy Tylko w BF? 

I tak i nie. Kiedyś sprawdzałem bf 1 i też wywaliło mnie z gry. w Stray nie ma problemu. Jednak dziś postanowiłem przedmuchać komputer powietrzem, i jest o wiele gorzej. Z bf 5 wywala po 30 sek gry. A tylko kartę graficzna wypinałem.. Teraz zastanawiam się czy:

-karta umiera [nie sypie artefaktami, wcześniej  było w miarę ok .... raz na jakiś czas wywaliło z gry], [jeszcze wcześniej było super. nic się nie działo , dopiero po przedostatnim czyszczeniu pudła rozpoczęła się akcja w"zwiecha"]

-czy źle osadzam kartę w obudowie [ tu też jest ciekawie, obudowa zalman z3 plus / płyta msi tommhawk b450, jednak otwory w obudowie nie są spasowane z płytą] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego ostatniego zdania nic nie rozumiem ?jakie otwory masz na myśli? jeśli chodzi o tuleje dystansowe to one są wykręcane  i masz je wkręcić w te miejsca do blachy aby pokrywały się z otworami na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2022 o 20:46, grifos napisał:

I tak i nie. Kiedyś sprawdzałem bf 1 i też wywaliło mnie z gry. w Stray nie ma problemu. Jednak dziś postanowiłem przedmuchać komputer powietrzem, i jest o wiele gorzej. Z bf 5 wywala po 30 sek gry. A tylko kartę graficzna wypinałem.. Teraz zastanawiam się czy:

-karta umiera [nie sypie artefaktami, wcześniej  było w miarę ok .... raz na jakiś czas wywaliło z gry], [jeszcze wcześniej było super. nic się nie działo , dopiero po przedostatnim czyszczeniu pudła rozpoczęła się akcja w"zwiecha"]

-czy źle osadzam kartę w obudowie [ tu też jest ciekawie, obudowa zalman z3 plus / płyta msi tommhawk b450, jednak otwory w obudowie nie są spasowane z płytą] .

srprawdz cpu  a nie  gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Send1N napisał:

Z tego ostatniego zdania nic nie rozumiem ?jakie otwory masz na myśli? jeśli chodzi o tuleje dystansowe to one są wykręcane  i masz je wkręcić w te miejsca do blachy aby pokrywały się z otworami na płycie.

Sorki, za ten bajzel w wypowiedzi.

 

4Hby0Gi.jpg

 

Jak widać na zdjęciu karta względem slotów w obudowie jest pod kątem. Np w tej pozycji nie ma opcji podpiąć kabla hdmi w pierwsze wejście.

Jak kartę dam na prosto, to bieda jest podłączyć kable do karty.

10 godzin temu, jurekk napisał:

srprawdz cpu  a nie  gpu

co proponujesz?

Edytowane przez grifos
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz te zwiechy w każdej grze czy tylko bf5/1? 

Ten błąd  ze screena występuje czesto w bf5 i widziałem kilkukrotnie tematy  na reddicie/steam.. zazwyczaj był to problem z niestabilnym oc

Odkręć wszelkie oc gpu/cpu/ram i sprawdzaj.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty i osadzenia miałem podobną sytuację z z490 tomahawk, kupiłem w mediaexpert jak był kryzys i okazała się otwarta, używana, dodatkowo miałem problem z jej włożeniem do obudowy. Kołek metalowy (ten na samym środku w który wchodzi płyta i jest na stałe zamocowany) w be quiet pb 500 nie nachodził idealnie na płytę przez co musiała być przykrzywiona i na siłę wciśnięta. Zwróciłem i zamówiłem w innym sklepie nową, która idealnie była spasowana z obudową i wchodziła równo. Widocznie różnie bywa z tymi płytami i kontrolą jakości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psiak91 napisał:

Co do płyty i osadzenia miałem podobną sytuację z z490 tomahawk, kupiłem w mediaexpert jak był kryzys i okazała się otwarta, używana, dodatkowo miałem problem z jej włożeniem do obudowy. Widocznie różnie bywa z tymi płytami i kontrolą jakości..

Dostałeś po zwrotowca, którego ktoś uszkodził, a sklep przyjął ? tu różnie może być. A jak mówisz o kontroli jakości u producenta, to co myślisz że każdą płytę sprawdzają ? Kilka sztuk wyrywkowo na partię 1 tyś o ile nie więcej ?

 

Ogólnie, płyta ewidentnie krzywo siedzi, może jakiegoś dystansu brakuje i robi zwarcie ? aż tak się nie znam tylko szukam kolejnej przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 22:45, dawidoxx napisał:

Masz te zwiechy w każdej grze czy tylko bf5/1? 

Ten błąd  ze screena występuje czesto w bf5 i widziałem kilkukrotnie tematy  na reddicie/steam.. zazwyczaj był to problem z niestabilnym oc

Odkręć wszelkie oc gpu/cpu/ram i sprawdzaj.. 

Też o tym czytałem.  Jedynie ram w biosie był ustawiony xmp , po wyłączeniu dalej problem występ

 

W dniu 17.08.2022 o 04:24, psiak91 napisał:

Co do płyty i osadzenia miałem podobną sytuację z z490 tomahawk, kupiłem w mediaexpert jak był kryzys i okazała się otwarta, używana, dodatkowo miałem problem z jej włożeniem do obudowy. Kołek metalowy (ten na samym środku w który wchodzi płyta i jest na stałe zamocowany) w be quiet pb 500 nie nachodził idealnie na płytę przez co musiała być przykrzywiona i na siłę wciśnięta. Zwróciłem i zamówiłem w innym sklepie nową, która idealnie była spasowana z obudową i wchodziła równo. Widocznie różnie bywa z tymi płytami i kontrolą jakości..

Zawsze sprawdzam zakupiony towar czy nie nosi jakiś szemranych śladów. Płyta jest ok.

 

W dniu 17.08.2022 o 07:03, AndrzejTrg napisał:

Dostałeś po zwrotowca, którego ktoś uszkodził, a sklep przyjął ? tu różnie może być. A jak mówisz o kontroli jakości u producenta, to co myślisz że każdą płytę sprawdzają ? Kilka sztuk wyrywkowo na partię 1 tyś o ile nie więcej ?

 

Ogólnie, płyta ewidentnie krzywo siedzi, może jakiegoś dystansu brakuje i robi zwarcie ? aż tak się nie znam tylko szukam kolejnej przyczyny.

Kiedyś przerabiałem taki temat z brakiem dystansu przy płycie. Od tamtego momentu wszystko jest montowane dokładnie.

 

Od siebie dodam że w poniedziałek , przepoiłem jeszcze raz kartę. Ustawiłem względnie prosto , przykręciłem 2 śrubami do obudowy i jak na razie nie ma problemu.

 

Dam znać niebawem czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela , trochę pograłem, żadnego problemu nie napotkałem. Pogram wiecej i dam znać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2022 o 15:12, grifos napisał:

Jest niedziela , trochę pograłem, żadnego problemu nie napotkałem. Pogram wiecej i dam znać ;) 

Jeśli dalej problem występuje to ustaw stabilne wartości dla gpu w msi ab. Ogólnie osobiście nie mogłem grać w bf 1 na standardowych ustawieniach przy gtx 1080. Gdzieś wyczytałem że gra jest bardzo czuła na OC i standardowy boost był zbyt wysoki powodując niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem powrócił . Przy teście w 3dmarku wywala do pulpitu .

Cytat

Pakiet błędów , typ 0
Nazwa zdarzenia: LiveKernelEvent
Odpowiedź: Niedostępny
Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: 141
P2: ffff9781ea950460
P3: fffff8026a6e1690
P4: 0
P5: 1108
P6: 10_0_19044
P7: 0_0
P8: 256_1
P9:
P10:

Jakiś pomysł ?

 

Tak to mniej więcej wygląda : \

 

Edytowane przez grifos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz błędy z dziennika zdarzeń, ale z zakładki aplikacja - sprawdź koniecznie jakie błędy są pokazywane w "system". Szukaj żółtych i czerwonych alertów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...