Skocz do zawartości
SWoland

Komputer zamula po zmianie na rtx 3080

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Memphisto napisał:

Może już na to odpowiadałeś ale czy masz pewność że procek naprawdę dobija do tych 100 stopnie w grach i nie jest to po prostu błędny wykaz temperatury przez program albo zwalony czujnik? 

Radiator podczas stres testu albo grania jest gorący?

Sprawdzałeś czy procesor dobijając do tych 100 stopni w grach zrzuca w ogóle taktowania? Są jakieś restarty systemu? 

Przede wszystkim postaw system na nowo i to w prawidłowy sposób formatując dyski, tworząc nowe partycje i instalując nowy system a nie żadne śmieciowe aktualizacje. Bo z tego co piszesz i tak masz już niezły syf w tym systemie skoro komputer włączał ci się 10 minut, potem dyski znikały i inne cuda. 

hej, postawiłem wczoraj całkiem nowy system, na nowym szybkim dysku m.2, tamten był na ssd sata, i sytuacja się powtarza,  nawet przy otwieraniu przeglądarki procek potrafi podejść na 5 sekund do 80.. co jest absurdem:)  restartu systemu podczas gier nigdy nie było. Zaraz uruchomię jakąś gierkę i potem wstawię screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SWoland napisał:

a więc tak mi się grzeje podczas gier...

Kurde, dziwne to wygląda. I gry normalnie chodzą płynnie?

Szczerze powiedziawszy wygląda to tak, jakby ci ktoś namieszał w biosie z ustawieniami (zwłaszcza że masz płytę pod Z390) - powyłączał limity mocy dla tego procesora i ustawił, żeby wentylator od chłodzenia CPU załączał się na wyższe obroty dopiero po przekroczeniu jakiejś absurdalnej wartości *C. 

Potrafisz wejść do biosu i porobić zdjęcia z sekcji zwanej na płytach MSI jako "OC"?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Memphisto napisał:

powyłączał limity mocy dla tego procesora

kolego, ale już mu to dawno pisałem i pokazywałem, czytasz w ogóle wcześniejsze posty, widac nie..

tak samo że mu ścina , stąd temat..

ale autor nic nie robi.. więc samo się " nie naprawi "

chłop teraz chce procesor wymienić, tylko na co ? to jest koniec tej płyty,..

 

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mimuszek napisał:

kolego, ale już mu to dawno pisałem i pokazywałem, czytasz w ogóle wcześniejsze posty, widac nie..

tak samo że mu ścina , stąd temat..

ale autor nic nie robi.. więc samo się " nie naprawi "

chłop teraz chce procesor wymienić, tylko na co ? to jest koniec tej płyty,..

 

Nie czytałem całości, tylko pierwszą stronę. I tam napisał że problem z klatkowaniem już rozwiązał po odinstalowaniu jakiejś aplikacji o nazwie razer cortex. No ale faktycznie jeśli nie jest w stanie nawet pokazać choćby zdjęcia ze swoimi ustawieniami w biosie to niczego nie zdziała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mimuszek napisał:

kolego, ale już mu to dawno pisałem i pokazywałem, czytasz w ogóle wcześniejsze posty, widac nie..

tak samo że mu ścina , stąd temat..

ale autor nic nie robi.. więc samo się " nie naprawi "

chłop teraz chce procesor wymienić, tylko na co ? to jest koniec tej płyty,..

 

a Pan czyta poprzednie posty..?:) bo kwestia ścinania była wyjaśniona już na początku:) apka razer cortex sama się uruchamiała przy włączeniu gier i mieszała w klatkach
wywaliłem  w ogóle z komputera i wszystko chodzi płynnie, jakby autor nic nie robił to by nadal miał stare chłodzenie bez pasty i stary system,  jestem osobą która ma jedyne zarobki dzięki komputerowi więc nie stać mnie na nic nie robienie w kwestii poprawy pracy komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SWoland napisał:

wywaliłem  w ogóle z komputera i wszystko chodzi płynnie, jakby autor nic nie robił to by nadal miał stare chłodzenie bez pasty i stary system, 

przepraszam tato..

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Memphisto napisał:

Nie czytałem całości, tylko pierwszą stronę. I tam napisał że problem z klatkowaniem już rozwiązał po odinstalowaniu jakiejś aplikacji o nazwie razer cortex. No ale faktycznie jeśli nie jest w stanie nawet pokazać choćby zdjęcia ze swoimi ustawieniami w biosie to niczego nie zdziała. 

dokładnie, a zdjęcie jutro zrobię tylko powiedz proszę na które zakładki głównie patrzeć?
jeśli chodzi o gry to działają płynnie i nie ma żadnego dyskomfortu poza wiatrakami na całego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zacząłbym od:

Wyłącz komputer, włącz ponownie, przy starcie wciskaj ciągle klawisz "DELETE", żeby wejść do biosu. Jak będziesz już w biosie wciśnij klawisz F7, żeby włączyć tryb zaawansowany. Jesli na górze ekranu masz napisane "EZ Mode F7", to nic nie wciskaj - znaczy, że już jesteś w trybie zaawansowanym.

Kliknij w "SETTINGS" po lewej stronie ekranu, potem "Save and Exit", następnie "restore deafults", potwierdź przywrócenie do domyślnych ustawień, potem "save changes and reboot".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ogarnięty odpowie, czemu w scr od Autora z HWinfo max. temperatury cpu są wszędzie takie same? Czy to w programie jest limit że więcej nie pokaże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Może ktoś ogarnięty odpowie, czemu w scr od Autora z HWinfo max. temperatury cpu są wszędzie takie same? Czy to w programie jest limit że więcej nie pokaże ?

U mnie na laptopowym procesorze i7 7820HQ  w teście OCCT też nigdy nie pokazuje więcej niż 100 stopni. Oczywiście mowa o HWMonitor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim taktowaniu ten procesor chodzi ? Bo dość wysokie napięcie  jest 1.366 V - tyle zwykle potrzeba do 5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, IceMan75 napisał:

Na jakim taktowaniu ten procesor chodzi ? Bo dość wysokie napięcie  jest 1.366 V - tyle zwykle potrzeba do 5GHz

3 ghz w biosie i speccy pokazuje

3ghz.JPG

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116W i takie temperatury ? zacznij od lepszego chłodzenia bo to jest śmieszny pobór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tornado3 napisał:

116W i takie temperatury ? zacznij od lepszego chłodzenia bo to jest śmieszny pobór

no właśnie wstawiłem nowe chłodzenie Scythe Fuma 2, i nic to nie  zmieniło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor I7 9700 nie ma gluta.

Radiator takich rozmiarów powinien bez problemów utrzymać 70st pod obciążeniem i musi być gorący !!

Czy ktoś w domu może zdjąć bok obudowy, gdzie jest szyba, i dotknąć radiatora, gdy komputer jest obciążony ?

Dotykać żeberek, nie wkładać palców do wentylatora.

Jedną ręką niech trzyma obudowę, żeby odprowadzić elektryczność statyczną, a drugą ręką dotknąć radiatora.

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i7-9700k-osiem-rdzeni-z-lutowana-czapka?page=0,24

Jest też możliwość, że uszkodzone są czujniki w procesorze lub płyta główna ma problemy.

Bios zmieniany na najnowszy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, leven napisał:

Procesor I7 9700 nie ma gluta.

Radiator takich rozmiarów powinien bez problemów utrzymać 70st pod obciążeniem i musi być gorący !!

Czy ktoś w domu może zdjąć bok obudowy, gdzie jest szyba, i dotknąć radiatora, gdy komputer jest obciążony ?

Dotykać żeberek, nie wkładać palców do wentylatora.

Jedną ręką niech trzyma obudowę, żeby odprowadzić elektryczność statyczną, a drugą ręką dotknąć radiatora.

https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i7-9700k-osiem-rdzeni-z-lutowana-czapka?page=0,24

Jest też możliwość, że uszkodzone są czujniki w procesorze lub płyta główna ma problemy.

Bios zmieniany na najnowszy ?

 

no mamy nie będę namawiał aby dotykała radiatora bo to strachol:)
a tato mi właśnie umarł, dlatego tak mało opcji aby samemu pokombinować.

bym musiał sprawdzić jaka wersja biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałeś przywrócić ustawienia biosu do fabrycznych i sprawdzić, czy wszystko nie wróci do normy. Napisałem ci nawet krok po kroku jak to zrobić, ale jak widać naprawdę masz to w dupie i nawet tego do tej pory nie zrobiłeś więc dalsze podpowiedzi nie mają sensu. Zamiast tego wolisz zmieniać chłodzenia, procesor, a na końcu pewnie i płytę. Także z bogiem :thumbup:

To co pokazujesz na screenie to nawet nie jest bios, tylko wykaz z jakiegoś programu uruchomionego z poziomu samego windowsa...

Edytowane przez Memphisto
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Memphisto napisał:

Miałeś przywrócić ustawienia biosu do fabrycznych i sprawdzić, czy wszystko nie wróci do normy. Napisałem ci nawet krok po kroku jak to zrobić, ale jak widać naprawdę masz to w dupie i nawet tego do tej pory nie zrobiłeś więc dalsze podpowiedzi nie mają sensu. Zamiast tego wolisz zmieniać chłodzenia, procesor, a na końcu pewnie i płytę. Także z bogiem :thumbup:

ale czemu zarzucasz mi że mam w dupie?  Niepełnosprawni też pracują wiesz? :) ja pracuję np do 15  dziś. .. miałem powiedzieć szefowi, sorry nie mogę przyjść bo resetuje biosa?:) skończę pracę to się zajmę biosem, nie mogę ryzykować że coś mi wysypie przed pracą, i się nie zaloguję lub wyjdą kolejne kwiatki, chill kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam i nasuwa sie pytanie dlaczego nie zadzwonisz do tego swojego serwisu i nie powiesz im wprost ze masz super chlodzenie a procesor osiaga temperatury 100 stopni i zeby sie tylko tym zajeli? Poki co wpedzasz sie bez sensu w dodatkowe koszta. Pisales ze do ciebie dojezdzaja wiec problemu by chyba nie bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, RoToX napisał:

Tak to czytam i nasuwa sie pytanie dlaczego nie zadzwonisz do tego swojego serwisu i nie powiesz im wprost ze masz super chlodzenie a procesor osiaga temperatury 100 stopni i zeby sie tylko tym zajeli? Poki co wpedzasz sie bez sensu w dodatkowe koszta. Pisales ze do ciebie dojezdzaja wiec problemu by chyba nie bylo. 

NIe pytaj o takie rzeczy, ja starałem się jak mogłem, kilka osób też się starało, a spełzło to na niczym...a dlaczego sam już nie mam pojęcia... I jak kilku, trzeba sobie odpuścić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, RoToX napisał:

Tak to czytam i nasuwa sie pytanie dlaczego nie zadzwonisz do tego swojego serwisu i nie powiesz im wprost ze masz super chlodzenie a procesor osiaga temperatury 100 stopni i zeby sie tylko tym zajeli? Poki co wpedzasz sie bez sensu w dodatkowe koszta. Pisales ze do ciebie dojezdzaja wiec problemu by chyba nie bylo. 

Przecież to wiedzą bo oni je montowali, teraz kazali mi zainstalować na nowo system, a jak to nic nie da, wezmą i sprawdzą czy to wina procka czy płyty...

5 minut temu, AndrzejTrg napisał:

NIe pytaj o takie rzeczy, ja starałem się jak mogłem, kilka osób też się starało, a spełzło to na niczym...a dlaczego sam już nie mam pojęcia... I jak kilku, trzeba sobie odpuścić... 

nadal nie wiem czego oczekujesz? chciałem nowe chłodzenie, to serwis przyszedł założył, i założył  tez nową paste, nowe kable do dysków, wyczyścił wiatraki, czego można od nich jeszcze wymagać? aby wymenili procek na miejscu?:) to by trzeba było od razu płytę, dlatego tak jak Wy radzą mi najpierw inne opcje, proste.

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SWoland napisał:

Przecież to wiedzą bo oni je montowali, teraz kazali mi zainstalować na nowo system, a jak to nic nie da, wezmą i sprawdzą czy to wina procka czy płyty...

To tym bardziej nie wiem dlaczego zaczales od wymiany chlodzenia za 300zl i juz chciales wymieniac procesor na nowy zamiast zglosic problem do serwisu i czekac na rozwoj wydarzen.

8 minut temu, AndrzejTrg napisał:

NIe pytaj o takie rzeczy, ja starałem się jak mogłem, kilka osób też się starało, a spełzło to na niczym...a dlaczego sam już nie mam pojęcia... I jak kilku, trzeba sobie odpuścić... 

Jego dzialania w tym kierunku sa wrecz kuriozalne xD Tez mnie zastanawialo dlaczego on z uporem maniaka chce cos tam kombinowac ze strony hardware skoro nawet nie sprawdzil podstawowych rzeczy software'owych i wlasnie z niewiadomomych powodow nie chce tego robic. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SWoland napisał:

Przecież to wiedzą bo oni je montowali, teraz kazali mi zainstalować na nowo system, a jak to nic nie da, wezmą i sprawdzą czy to wina procka czy płyty...

nadal nie wiem czego oczekujesz? chciałem nowe chłodzenie, to serwis przyszedł założył, i założył  tez nową paste, nowe kable do dysków, wyczyścił wiatraki, czego można od nich jeszcze wymagać? aby wymenili procek na miejscu?:) to by trzeba było od razu płytę, dlatego tak jak Wy radzą mi najpierw inne opcje, proste.

Jak serwis ? był u Ciebie założył i zaaplikował pastę i sobie poszedł...to już pisałem jaki to "serwis"jest. 

Czego można oczekiwać? Porządnie zarobionej roboty i ogarnięcie temperatur...ale jak widać ich to przerasta ?

Opcji już w tym temacie masz multum, a praktycznie to nic nie zrobiłeś, ponieważ wiemy, "serwis" nic też nie zrobił, oprócz rad, które się tu ciągną od początku... więc czego jeszcze po nas oczekujesz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RoToX napisał:

To tym bardziej nie wiem dlaczego zaczales od wymiany chlodzenia za 300zl i juz chciales wymieniac procesor na nowy zamiast zglosic problem do serwisu i czekac na rozwoj wydarzen.

Jego dzialania w tym kierunku sa wrecz kuriozalne xD Tez mnie zastanawialo dlaczego on z uporem maniaka chce cos tam kombinowac ze strony hardware skoro nawet nie sprawdzil podstawowych rzeczy software'owych i wlasnie z niewiadomomych powodow nie chce tego robic. 

no zgłosiłem przecież, dziś zresetuję bios jak radzono powyżej, jak to nie  da poprawy, oddam na serwis i niech szukają  przyczyny, koniec tematu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...