Skocz do zawartości
SWoland

Komputer zamula po zmianie na rtx 3080

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.06.2022 o 15:45, SWoland napisał:

okazuje się że chłodzenie się nie wypieło i nie jest stockowe tylko też jakieś silentiumPC , ale pasta zbytnio nie dała bo temperatury są podobne

Nie żeby coś, ale dlaczego nikt go nawet nie spytał o dokładny model chłodzenia jaki miał wcześniej? Bo jak się okazało nie mial wcale boxowego. Przecież na tym procesorze nawet gdyby miał najsłabszego Spartana od SilentiumPC temperatura nigdy w życiu nie powinna dobijać do 100 stopni. Zaraz się okaże że problem jest zupełnie gdzie indziej a już kupił chłodzenie na wyrost za 400zł [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sc0rpow napisał:

Fortis 5 jest mniejszy i lżejszy. Różnica między Fortisem 5 a Fortisem 5 Dual Fan to cały... jeden stopień. Ale jak już kupiłeś fumę to i tak nie ma znaczenia. Obyś zamontował bez problemów. 

na morele jest napisane że fortis 5 tylko w głębokości ma mniejszy rozmiar

1 minutę temu, Scisorhands napisał:

Nie żeby coś, ale dlaczego nikt go nawet nie spytał o dokładny model chłodzenia jaki miał wcześniej? Bo jak się okazało nie mial wcale boxowego. Przecież na tym procesorze nawet gdyby miał najsłabszego Spartana od SilentiumPC temperatura nigdy w życiu nie powinna dobijać do 100 stopni. Zaraz się okaże że problem jest zupełnie gdzie indziej a już kupił chłodzenie na wyrost za 400zł [:|]

330 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SWoland napisał:

330 zł.

Ok, a wiesz jakie chłodzenie miałeś w tym kompie wcześniej? Bo serio nieważne jakie byś miał od tego silentiumpc to nigdy nie powinieneś mieć prawie 100% na cpu z zablokowanym mnożnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Scisorhands napisał:

Ok, a wiesz jakie chłodzenie miałeś w tym kompie wcześniej? Bo serio nieważne jakie byś miał od tego silentiumpc to nigdy nie powinieneś mieć prawie 100% na cpu z zablokowanym mnożnikiem. 

dopytywałem wczoraj w serwisie ale odpowiedzi nie dostałem jaki model, oznajmiono mi tylko że nie stockowy... pisałem 2 dni temu że box, bo nie ma żadnych oznaczeń, może  aby pogodzić wszystkich zrobię jutro foto i sam ktoś rozpozna..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SWoland napisał:

to było w grze PES 2022, która niezbyt wymaga zaraz włączę coś w Ultra i zobaczę ile podskoczy:)

To zamiast testować w grach zrób normalny test w aida w 10minut, aby zobaczyć jaką uzyskasz temperaturę maksymalną. Jeżeli chodzi o Grizzly to sam używałem i używam,  są na niej w porządku temperatury.  
Jeżeli w stres teście, będzie po 90 stopni, to już możesz odpuścisz. W grach i tak do takiej temperatury nie dobijesz (do około 75 powinno dobijać), no albo będziesz chciał renderować itd, to inna bajka.

Jak już bardzo chcesz testować w grach to odpalaj gry, gdzie faktycznie jest używane wiele rdzeni. Czyli większość gier od Ubisoftu, dobrym testem może być chociażby Watch Dogs 2/3, Assasin, te gry lubią męczyć procesory dobijając  zużycia do 60-80%.  ;-)
 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Scisorhands napisał:

Nie żeby coś, ale dlaczego nikt go nawet nie spytał o dokładny model chłodzenia jaki miał wcześniej?

jak go nie pytał, pytało go kilka osób , w tym ja, nawet żeby zdjęcie środka zrobił

bo się okaże że niepotrzebnie kupuje, urwie 2st, albo i nie..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Garru napisał:

To zamiast testować w grach zrób normalny test w aida w 10minut, aby zobaczyć jaką uzyskasz temperaturę maksymalną. Jeżeli chodzi o Grizzly to sam używałem i używam,  są na niej w porządku temperatury.  
Jeżeli w stres teście, będzie po 90 stopni, to już możesz odpuścisz. W grach i tak do takiej temperatury nie dobijesz (do około 75 powinno dobijać), no albo będziesz chciał renderować itd, to inna bajka.

Jak już bardzo chcesz testować w grach to odpalaj gry, gdzie faktycznie jest używane wiele rdzeni. Czyli większość gier od Ubisoftu, dobrym testem może być chociażby Watch Dogs 2/3, Assasin, te gry lubią męczyć procesory dobijając  zużycia do 60-80%.  ;-)
 

Akurat AC bardzo słabo wykorzystuje cpu, 30% i nie ważne czy to stara i7 czy nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Akurat AC bardzo słabo wykorzystuje cpu, 30% i nie ważne czy to stara i7 czy nowa.

odpaliłem The Quarry na Ultra no i nadal dochodzi do 100c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a prosty sposób, jesteś w stanie zdjąć panel /szybę boczny ?

wtedy robić testy ze zdjętą " ścianką "  ,  skoro się gotuje w środku z duża kartą i nieboxowym chłodzeniem na procesorze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 stopni w grach to musi być coś nie tak.

Co to będzie jak odpali Cinebencha czy prime95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za serwis, który oddaje użytkownikowi komputer z gotującym się procesorem :hmm:

Wstyd.

Jeszcze chłop siedzi na wózku i nic nie może sam zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, leven napisał:

Co to za serwis, który oddaje użytkownikowi komputer z gotującym się procesorem :hmm:

Wstyd.

Jeszcze chłop siedzi na wózku i nic nie może sam zrobić.

Nazwy nie chce podać bo to zaufany serwis i korzysta z niego już 20 lat... Bym dziadów pozwał za wykorzystywanie niepełnosprawnego...

Autorze daj wkoncu zdjęcie tego wnętrza komputera. Nie masz jakiegoś kolegi, który zna się na kompach i wpadłby do Ciebie rzucić okiem? Tylko nie "kolega"z tego pseudo serwisu.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym się nawet zapytał skąd jesteś, może akurat będzie ktoś tu kumaty co mieszka niedaleko.

Jeśli Kraków to ja oferuję nieodpłatną pomoc jak coś, na pewno będzie tu wiele osób skłonnych ci pomóc to ogarnąć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2022 o 12:23, SWoland napisał:

to w końcu fera 5 czy to co dałeś linka?:)

 

jak maja spartana 4 i on nie to moze maja pare zl drozej wersje 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AdRjiaN napisał:

jak maja spartana 4 i on nie to moze maja pare zl drozej wersje 5 ?

My się tu próbujemy dowiedzieć jakie aktualnie siedzi chłodzenie u kolegi, więc Twój post zostawię bez dodatkowego komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SWoland napisał:

odpaliłem The Quarry na Ultra no i nadal dochodzi do 100c

To zrób zdjęcie kompa oraz wnętrza, zaraz się okaże że wentylator na chłodzeniu został nałożony odwrotnie. :E 

Jeżeli chcesz mogę ci odsprzedać Dark Pro Rock 3 za 50zł i to chyba najlepsza opcja będzie dla Ciebie po kosztach, bo leży u mnie już od pół roku w pudle po 5 latach używania i się kurzy, tylko pytanie czy chłodzenie nie będzie ci przykrywać pamięci ram oraz czy się zmieści, bo to bydle. 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie i9-10900f ze zdjętymi limitami chlodzi Fera3. Żadnych problemów nawet podczas grania w CB20. Ten temat ma już 6 stron, a problem można było rozwiązać na 1. 
Co ma za chłodzenie w kompie chyba nigdy się nie dowiemy. Może jakiś stary Spartan z wentylatorem 92mm, chyba tylko on z chłodzenie SPC nie dałby rady sobie z tym CPU.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie chłodzonko nie wiem czy da się rozpoznać, szyba trochę przeszkadza

went1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij tą szybę... Tzn bok obudowy. 

Proszę się nie śmiać @jurekk?

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mistol napisał:

Mi to wygląda na spartan 3 pro

mi też

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pc był na serwisie i nic nie zrobili pomimo 100 stopni. Dziwna dziwność. Styk i napięcie cpu do sprawdzenia.jednak 1.3v to sporo no ale 9700 ma 4.4 więc mozliwe

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Garru napisał:

To zrób zdjęcie kompa oraz wnętrza, zaraz się okaże że wentylator na chłodzeniu został nałożony odwrotnie. :E 

Jeżeli chcesz mogę ci odsprzedać Dark Pro Rock 3 za 50zł i to chyba najlepsza opcja będzie dla Ciebie po kosztach, bo leży u mnie już od pół roku w pudle po 5 latach używania i się kurzy, tylko pytanie czy chłodzenie nie będzie ci przykrywać pamięci ram oraz czy się zmieści, bo to bydle. 

już mam zamówiony Scythe FUMA 2 Rev. B , ale dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, SWoland napisał:

mi też

Dokładnie, mam takie samo. W oczekiwaniu na nowe chłodzenie można sprawdzić (chyba że fizycznie nie masz możliwości) czy wszystkie kołki mocujące dobrze dociśnięte. Dwa, zobacz w biosie jaki jest profil ustawiony dla wentylatora na CPU. Przy turbo obroty powinny być maksymalne, ok. 2000 RPM. Lekki undervolting też można spróbować zrobić, tym bardziej jeśli nowe chłodzenie zbytnio nie pomoże. Tu może być jeszcze taka kwestia że przy słabej wentylacji budy, 3080 podgrzewa (poprzez backplate) powietrze przechodzące przez chłodzenie CPU i spartan 3 pro już zaczyna niedomagać, tym bardziej jak wentylator pracuje na standardowym profilu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mimuszek napisał:

Ja to bym się nawet zapytał skąd jesteś, może akurat będzie ktoś tu kumaty co mieszka niedaleko.

Jeśli Kraków to ja oferuję nieodpłatną pomoc jak coś, na pewno będzie tu wiele osób skłonnych ci pomóc to ogarnąć.

 

 

Bydgoszcz

27 minut temu, toska78 napisał:

Dokładnie, mam takie samo. W oczekiwaniu na nowe chłodzenie można sprawdzić (chyba że fizycznie nie masz możliwości) czy wszystkie kołki mocujące dobrze dociśnięte. Dwa, zobacz w biosie jaki jest profil ustawiony dla wentylatora na CPU. Przy turbo obroty powinny być maksymalne, ok. 2000 RPM. Lekki undervolting też można spróbować zrobić, tym bardziej jeśli nowe chłodzenie zbytnio nie pomoże. Tu może być jeszcze taka kwestia że przy słabej wentylacji budy, 3080 podgrzewa (poprzez backplate) powietrze przechodzące przez chłodzenie CPU i spartan 3 pro już zaczyna niedomagać, tym bardziej jak wentylator pracuje na standardowym profilu.

OK.. a jeszcze dodam bo chyba to też ma wpływ, że u mnie w pokoju zawsze 26-28 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...