Skocz do zawartości
SWoland

Komputer zamula po zmianie na rtx 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Spowolni pompkę na połowę RPM i wtedy dotknij chłodnicy.

Pewnie piszecie RPM pompki przy jej max obrotach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na 2000rpm stałych a pompa może zrobić 2800 i nic takiego miejsca nie ma, nawet jak zafunduję prockowi 90c testowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE Chłodzenie przyszło.. tylko teraz czekać aż ktoś znajdzie czas mi je założyć:) i dam znać czy się poprawiło:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Send1N napisał:

Ja jadę na 2000rpm stałych a pompa może zrobić 2800 i nic takiego miejsca nie ma, nawet jak zafunduję prockowi 90c testowo.

Jakie 90stC na wodzie ?

U mnie przy 60stC na GPU chłodnice 240 +140 (są dwie) obie są gorące.

Wentylatory poniżej 1000RPM.

 

Godzinę temu, SWoland napisał:

NOWE Chłodzenie przyszło.. tylko teraz czekać aż ktoś znajdzie czas mi je założyć:) i dam znać czy się poprawiło:)

Tylko nie te buraki z serwisu.

Zadzwoń do jakiegoś serwisu komputerowego u siebie w mieście i niech facet przyjedzie do Ciebie do domu.

Wyciągnie mobo, przy okazji wyczyści, zmieni pastę i dokładnie założy radiator.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, leven napisał:

Jakie 90stC na wodzie ?

Jak włącze małe dane w occt testowo to bez problemu przekraczam 90c tylko że muszę zejść do 4.4ghz i 1.2v na procku aby po kliknięciu tego testu pc się nie wyłączył w sekundę :E leven bez urazy ale obudz się bo ostatnio coś przyspany piszesz chyba ? ostatnio delida 5600x polecałeś typowi xD 

13 minut temu, leven napisał:

U mnie przy 60stC na GPU chłodnice 240 +140 (są dwie) obie są gorące.

ciekawa sprawa ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Send1N napisał:

Jak włącze małe dane w occt testowo to bez problemu przekraczam 90c tylko że muszę zejść do 4.4ghz i 1.2v na procku aby po kliknięciu tego testu pc się nie wyłączył w sekundę :E leven bez urazy ale obudz się bo ostatnio coś przyspany piszesz chyba ? ostatnio delida 5600x polecałeś typowi xD 

ciekawa sprawa ?

Po urodzinach jestem :P

5600x i delid ? nie pamiętam :E

Naprawdę mam gorące chłodnice przy 60stC, po co miałbym ściemniać.

No przecież muszą być, skoro borygo odbiera ciepło z rdzenia.

Chyba, że masz kiepski bloczek, to będzie kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

Jak włącze małe dane w occt testowo to bez problemu przekraczam 90c tylko że muszę zejść do 4.4ghz i 1.2v na procku aby po kliknięciu tego testu pc się nie wyłączył w sekundę :E leven bez urazy ale obudz się bo ostatnio coś przyspany piszesz chyba ? ostatnio delida 5600x polecałeś typowi xD 

ciekawa sprawa ?

Pik zabija Ci stabilnosć.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

 

EDIT:

Nie możesz mieć pika na wodzie.

Linx... gdyby spowodował u mnie problem, to by znaczyło, że pik powoduje zwiechę.

A ja mam na CPU starego Zalmana - miedź.

linx.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, SWoland napisał:

NOWE Chłodzenie przyszło.. tylko teraz czekać aż ktoś znajdzie czas mi je założyć:) i dam znać czy się poprawiło:)

Wydaje mi się że temp spadną o 5c, masz w tej obudowie jakieś wentyle wtłaczające powietrze od przodu? Podejrzewam że trafiłeś na wyjątkowo gorącą sztukę procesora, miałem tak u mnie z poprzednim ryzenem 7 3800 w OCCT po paru sekundach 100c i reset kompa (box). Po zmianie chłodzenia na Grandis 3 temp do 94c w OCCT. Po zmianie na R 9 5900x na tym samym chłodzeniu 87c. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Skitter napisał:

Wydaje mi się że temp spadną o 5c, masz w tej obudowie jakieś wentyle wtłaczające powietrze od przodu? Podejrzewam że trafiłeś na wyjątkowo gorącą sztukę procesora, miałem tak u mnie z poprzednim ryzenem 7 3800 w OCCT po paru sekundach 100c i reset kompa (box). Po zmianie chłodzenia na Grandis 3 temp do 94c w OCCT. Po zmianie na R 9 5900x na tym samym chłodzeniu 87c. 

mi nigdy sie nie wyłączył, i nigdy nie  przekroczył 100, jeśli scythe fuma 2 rev b.  nie pomoże, wymienię procek i koniec strachu:) ma w obudowie 3 wiatraki od przodu jeśli o to pytasz, obudowa SILENTIUMPC SIGNUM SG1X TG RGB 4x 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 18:07, leven napisał:

Pik zabija Ci stabilnosć

Zaden pik tylko ten test gotuje ryzena u każdego, nie tylko ja mam z tym problem jak occt to tylko duże dane się testuje :) to moje 3 aio i na żadnym chłodnica nie byla gorąca mimo wysokich temperatur na prockach, gorące byly tylko radiatory z bezpośrednim kontaktem tak jak na grafice.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zamontowane ale nic to nie dało, procek nadal dochodzi do 100 w grach... czyli procek do wymiany? :(

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ci ktoś ustawi w biosie limity mocy ( obniży ) , chyba się da ? na pewno pomoże..

nie wiem jaka masz płytę, jaki bios i jakie domyślnie są ustawienia, może ktoś o tym już wspominał, nawet na pewno

dam ci przykład z soboty/niedzieli, nowy zestaw na 12700k na płycie gigaszrota

limity mocy dla 12700 to 190W , a gigabyte daje domyślnie 4kW , przy braku limitów procesor się gotował, przekraczał 100st w momencie..

po obniżeniu POR na 156 ( nieznaczny spadek wydajności do 190 ) przy obliczeniach cinebench czy occt małe pliki górna granica to 75st, a w grach 50st

przed zabiegiem :

cinebench.jpg

po zabiegu :

Bsingle-core-por.jpg

chłodzenie to fortis 5

może u ciebie tez bios " miesza " i wystarczy ustawić nawet takie jak mają być fabrycznie...

 

Edytowane przez mimuszek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go w multi przydusiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Doamdor napisał:

go w multi przydusiłeś.

tak mi chłopaki doradzili w temacie o 12xx, wezmę mu ustawię te 190 jak bozia każe, jak się chłodniej zrobi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mimuszek napisał:

niech ci ktoś ustawi w biosie limity mocy ( obniży ) , chyba się da ? na pewno pomoże..

nie wiem jaka masz płytę, jaki bios i jakie domyślnie są ustawienia, może ktoś o tym już wspominał, nawet na pewno

dam ci przykład z soboty/niedzieli, nowy zestaw na 12700k na płycie gigaszrota

limity mocy dla 12700 to 190W , a gigabyte daje domyślnie 4kW , przy braku limitów procesor się gotował, przekraczał 100st w momencie..

po obniżeniu POR na 156 ( nieznaczny spadek wydajności do 190 ) przy obliczeniach cinebench czy occt małe pliki górna granica to 75st, a w grach 50st

przed zabiegiem :

cinebench.jpg

po zabiegu :

Bsingle-core-por.jpg

chłodzenie to fortis 5

może u ciebie tez bios " miesza " i wystarczy ustawić nawet takie jak mają być fabrycznie...

 

dzięki, spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mam jeszcze z dyskami ssd bo mi znów znikają, zainstaluję nowy system  na m.2 , a ten stary ssd najwyżej wyrzucę, jak to nie pomoże z działaniem , kupię nowy procek... jaki polecacie na podmianke?

  • Confused 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SWoland napisał:

coś mam jeszcze z dyskami ssd bo mi znów znikają, zainstaluję nowy system  na m.2 , a ten stary ssd najwyżej wyrzucę, jak to nie pomoże z działaniem , kupię nowy procek... jaki polecacie na podmianke?

Człowieku, idź do kogoś kto się zna na kompach... Ty opierasz się na jakimś kupo serwisie... 

Jaki polecimy na podmianę ? ten który Ci ten serwis poleci... A że sam wybierasz, niby czytając, to wygląda jak wygląda ?

Od początku masz problem z Twoim serwisem... Ja kończę, bo Ty się znasz... "Serwis" się zna... ?A tak naprawdę Ty i "Serwis" to macie pojęcie jak typowy Kowalski z marketu ?

Najlepiej kup całego nowego kompa, ze swojego "serwisu" i napisz kolejny temat...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2022 o 16:08, AndrzejTrg napisał:

Człowieku, idź do kogoś kto się zna na kompach... Ty opierasz się na jakimś kupo serwisie... 

Jaki polecimy na podmianę ? ten który Ci ten serwis poleci... A że sam wybierasz, niby czytając, to wygląda jak wygląda ?

Od początku masz problem z Twoim serwisem... Ja kończę, bo Ty się znasz... "Serwis" się zna... ?A tak naprawdę Ty i "Serwis" to macie pojęcie jak typowy Kowalski z marketu ?

Najlepiej kup całego nowego kompa, ze swojego "serwisu" i napisz kolejny temat...

po pierwsze nie chodzę, tak to przecież nie byłoby problemu wziąść pc i zabrać gdzie indziej.
Po drugie od 20 lat u nich kupuję i dopiero 1 raz jest problem, zmieniliśmy chłodzenie , paste, zmieniliśmy dyski systemowe i nadal temperatury procka na poziomie 100, więc podejrzewam że to jednak wina procka, bo raczej nie wina nowego rtxa 3080..

Głupotą jest pisać że ja się znam -bo gdybym się znał to bym tu nie pytał, i to dzięki Waszym poradą zmieniłem chłodzenie, pastę  a nie dzięki serwisowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź,w sensie zgłoś się do kogoś... I nie łap za słówka, ponieważ to każdy wie ... Tu się znać nie trzeba, wystarczy mieć sprawny umysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Idź,w sensie zgłoś się do kogoś... I nie łap za słówka, ponieważ to każdy wie ... Tu się znać nie trzeba, wystarczy mieć sprawny umysł ?

do kogo Mistrzu? namiary, to się zgłoszę. a nie takie ogólniki i wyśmiewanko

aaa i to nie łapanie za słówka, naprawdę  kiedy nie chodzisz, trudno Ci zanieść komuś pc, to są fakty, ciężkie do zrozumienia zwykłym zdrowym ludziom:)

Edytowane przez SWoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SWoland napisał:

do kogo Mistrzu? namiary, to się zgłoszę. a nie takie ogólniki i wyśmiewanko

aaa i to nie łapanie za słówka, naprawdę  kiedy nie chodzisz, trudno Ci zanieść komuś pc, to są fakty, ciężkie do zrozumienia zwykłym zdrowym ludziom:)

Pisałem wcześniej, nie masz znajomych czy kolegów? Ktoś tu nawet pisał, że oferuje pomoc, a Nawet niewiem jak się temat zakończył.

Kurcze kolejny raz to robisz, ja już odpadam w temacie, bo nawet czytanie ze zrozumieniem ciężko ogarniasz. Miłego wieczoru, Pozdrawiam i Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Pisałem wcześniej, nie masz znajomych czy kolegów? Ktoś tu nawet pisał, że oferuje pomoc, a Nawet niewiem jak się temat zakończył.

Kurcze kolejny raz to robisz, ja już odpadam w temacie, bo nawet czytanie ze zrozumieniem ciężko ogarniasz. Miłego wieczoru, Pozdrawiam i Powodzenia .

nie mam, nikt tu z Bydgoszczy nie oferował pomocy:) więc nie wymyślaj już fikcji  i sam czytaj ze zrozumieniem, Miłego

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@jurekk

I co, mundraliński? Jak pisałem kilka stron wcześniej, że skoro miał już na tym procesorze dedykowane chłodzenie od SilentiumPC (niezależnie od tego jakie by było), a nie żadnego BOX'a, to niemożliwym jest by procesor dobijał do takich temperatur i zmiana chłodzenia nic nie da, bo nie tu leży problem, to pisałeś jakieś idiotyczne wywody puentując to tym, żebym już "nie wprowadzał ZAMĘTU", bo autor tematu "JUŻ dostał prawidłową odpowiedź, że ma wymienić chłodzenie". Może jeszcze coś pofilozofuj, a najlepiej przyjedź do niego i mu to napraw. 

Edytowane przez Scisorhands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już na to odpowiadałeś ale czy masz pewność że procek naprawdę dobija do tych 100 stopnie w grach i nie jest to po prostu błędny wykaz temperatury przez program albo zwalony czujnik? 

Radiator podczas stres testu albo grania jest gorący?

Sprawdzałeś czy procesor dobijając do tych 100 stopni w grach zrzuca w ogóle taktowania? Są jakieś restarty systemu? 

Przede wszystkim postaw system na nowo i to w prawidłowy sposób formatując dyski, tworząc nowe partycje i instalując nowy system a nie żadne śmieciowe aktualizacje. Bo z tego co piszesz i tak masz już niezły syf w tym systemie skoro komputer włączał ci się 10 minut, potem dyski znikały i inne cuda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...