Skocz do zawartości
hetman83

rx6700xt czy rtx3070 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić kartę rx 6700xt lub rtx 3070, jakie modele polecacie w/w kart ? obecnie jadę na gtx1060 asus 6gb (white), bardzo fajna i cicha karta, chciałbym aby nowa też była cicha i nie piszczała :)

rx jest sporo tańszy od rtx-a, ten z kolei ma cały ten dlss co dla mnie i tak jest bez sensu jak na yt nie widzę różnicy czy jest włączony czy nie, sporo osób też na tym się łapie. Czy XfX jest warty polecenia albo powercolor czy lepiej iśc w droższe modele typu MSI, asus itd? 

 

w media expert MSI Radeon RX 6700 XT Mech 2X 12GB za 2699zł, myślę że to dobra cena ale poczekamy :)

Edytowane przez hetman83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSi Suprimx ,trio, Asus strixx,tuff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jurekk napisał:

MSi Suprimx ,trio, Asus strixx,tuff

w media expert MSI Radeon RX 6700 XT Mech 2X 12GB za 2699zł, myślę że to dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radeon to nie bierz mecha tylko no Saphirre, też 2700zl też 2 wentyle, ale dużo lepszy. Trochę sie spóźniłeś bo były 3 wentylatorowe wersje w krsystem (xfx bodajże) za mniej niż 2600łz. Moze się znów pojawią

https://www.krsystem.pl/karta_graficzna_radeon_rx_6700xt_12gb_192bit_113060220g-item-68424.html

Przy 3070 nie o dlss się rozchodzi tylko o ray tracing, ja bym osobiście brał 3070 ze wzgleu na RT w metro i cyberpunku:) Ale jak CI nie zależy an RT to bardziej się opłaca 6700xt niż 3070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Jak radeon to nie bierz mecha tylko no Saphirre, też 2700zl też 2 wentyle, ale dużo lepszy. Trochę sie spóźniłeś bo były 3 wentylatorowe wersje w krsystem (xfx bodajże) za mniej niż 2600łz. Moze się znów pojawią

https://www.krsystem.pl/karta_graficzna_radeon_rx_6700xt_12gb_192bit_113060220g-item-68424.html

Przy 3070 nie o dlss się rozchodzi tylko o ray tracing, ja bym osobiście brał 3070 ze wzgleu na RT w metro i cyberpunku:) Ale jak CI nie zależy an RT to bardziej się opłaca 6700xt niż 3070.

dzięki, będę go śledził, a czemu lepszy ?? gdzieś coś czytałem że niektóre karty nie maja termopadów gdzieś tam pod backplatem i robi się piekarnik w obudowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, hetman83 napisał:

Witam, chciałbym zakupić kartę rx 6700xt lub rtx 3070, jakie modele polecacie w/w kart ? obecnie jadę na gtx1060 asus 6gb (white), bardzo fajna i cicha karta, chciałbym aby nowa też była cicha i nie piszczała :)

rx jest sporo tańszy od rtx-a, ten z kolei ma cały ten dlss co dla mnie i tak jest bez sensu jak na yt nie widzę różnicy czy jest włączony czy nie, sporo osób też na tym się łapie. Czy XfX jest warty polecenia albo powercolor czy lepiej iśc w droższe modele typu MSI, asus itd? 

 

w media expert MSI Radeon RX 6700 XT Mech 2X 12GB za 2699zł, myślę że to dobra cena ale poczekamy :)

Jak masz "kasę" to patrz też na bios karty, którą chcesz wybrać.

Chodzi o to, że nawet kloce z 3 wentylatorami mają bios z PL na poziomie kart mni itx :E

Jak  wybierzesz kartę, pokaż ją a my zobaczymy, jak wygląda jej bios w bazie:

https://www.techpowerup.com/vgabios/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może warto czekać na RDNA3 na grudzień ??? ale jak by sie znów zaczęło kopanie krypto na jesienie to bym się pochlastał że czekałem :)

1 minutę temu, leven napisał:

Jak masz "kasę" to patrz też na bios karty, którą chcesz wybrać.

Chodzi o to, że nawet kloce z 3 wentylatorami mają bios z PL na poziomie kart mni itx :E

Jak  wybierzesz kartę, pokaż ją a my zobaczymy, jak wygląda jej bios w bazie:

https://www.techpowerup.com/vgabios/

 

tak zrobię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hetman83 napisał:

a może warto czekać na RDNA3 na grudzień ??? ale jak by sie znów zaczęło kopanie krypto na jesienie to bym się pochlastał że czekałem :)

Jaki masz procesor i w jakiej rozdzielczości grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wrobel_krk napisał:

Przy 3070 nie o dlss się rozchodzi tylko o ray tracing, ja bym osobiście brał 3070 ze wzgleu na RT w metro i cyberpunku:)

No właśnie sie rozchodzi o dlss.Jak ty chcesz grać w Cp 2077 z RT jak jest 35 fps .Ogólnie najnowsze gry maja takie wymaganie ze dlss jest ważniejszy jak RT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xtn napisał:

Jaki masz procesor i w jakiej rozdzielczości grasz?

mam ryzen 7 2700x, monitor 1440p i drugi 1080p, 32gb 3200, gram i w 1440 i w 1080 zależy jak gra idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... droższe.

Benzyna 8.59zł za litr kurna.

Za miesiąc z 10zł będzie.

RTX 3070 ma o 40 Wat wyższy bios PL do 3060ti, który jest 15% wolniejszy.

Można zrobić UV z zachowaniem OC !

Na 200 Wat 3060ti nie da się za bardzo porządzić.

3070 jest sprytnie ustawiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kalderon napisał:

3 wentyle za 2590zł, oficjalny sklep Allegro:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-xfx-rx-67xtyjfdv-12-gb-gddr6-12269740947

Nowe karty (nVidia też ma w tym roku wydać nową generację) na pewno będą wydajniejsze. I zapewne również droższe.

bardzo ładnie wygląda, a ktos powie czy to warte zakupu? chodzi o bios jak ktos wyżej pisał, ma w porządku ? nie znam się akurat na biosach grafik więc pytam fachowców ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hetman83 napisał:

mam ryzen 7 2700x, monitor 1440p i drugi 1080p, 32gb 3200, gram i w 1440 i w 1080 zależy jak gra idzie :)

Na 2700x plus rx6700xt/rtx3070 w 1080p taka karta nie będzie działać na 100% wydajności w 1440p będzie w miarę ok.  Ten XFX jest spoko w tej cenie. Myśl jednak powoli o przejściu na chociaż Ryzena 5600. Wtedy połaczenie CPU-GPU bedzie u ciebie idealne :) Do tego uruchomisz SMA i wydajnośc Ryzen-Radeon jeszcze wzrośnie od kilku do kilkunastu % w zależności od gry. Tylko musisz sprawdzić czy bios twojej płyty ma taką funkcję i czy ma aktualizację do Ryzenów 5000. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hetman83 napisał:

bardzo ładnie wygląda, a ktos powie czy to warte zakupu? chodzi o bios jak ktos wyżej pisał, ma w porządku ? nie znam się akurat na biosach grafik więc pytam fachowców ;) 

Chodzi o to, że jak bios karty ma niski PL, to karta będzie zaniżać taktowanie GPU, gdy zostanie przekroczony próg PL.

To bez sensu w przypadku kart z ogromnym chłodzeniem.

Takie ustawienia kojarzy się z kartami mini itx.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

Na 2700x plus rx6700xt/rtx3070 w 1080p taka karta nie będzie działać na 100% wydajności w 1440p będzie w miarę ok.  Ten XFX jest spoko w tej cenie. Myśl jednak powoli o przejściu na chociaż Ryzena 5600. Wtedy połaczenie CPU-GPU bedzie u ciebie idealne :)

ryzen 7 8/16 a ryzen 5 3600 ma 6/12, wydawało by się że 2700 nie jest gorszy od 3600.

4 minuty temu, xtn napisał:

i czy ma aktualizację do Ryzenów 5000. 

płytę mam asusa x470 prime pro, powinna być w porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hetman83 napisał:

ryzen 7 8/16 a ryzen 5 3600 ma 6/12, wydawało by się że 2700 nie jest gorszy od 3600.

a jest.W CP na mapie nie spodziewaj sie wiecej jak 55 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hetman83 napisał:

ryzen 7 8/16 a ryzen 5 3600 ma 6/12, wydawało by się że 2700 nie jest gorszy od 3600.

W 1440p wydajność będzie zblizona ale w 1080p 3600 będzie bardziej wydajny przy tych kartach. Na 3600 da się już uruchomić SAM z Radeonem na 2700x nie da się. Kupować 3600 nie ma sensu, już lepiej poczekać na nowe promki 5600, bo były w tamtym tygodniu ponizej 800zł. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA bym poczekał z innego powodu - krypto dalej leci w dół więc karty dalej powinny tanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kalderon napisał:

JA bym poczekał z innego powodu - krypto dalej leci w dół więc karty dalej powinny tanieć.

racja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, leven napisał:

Strix w tej wersji ma już zapas mocy.

Idzie zrobić UV z zachowaniem stałego zegara GPU.

W tej cenie 3070ti dostaniesz nawet zwykła wersja bedzie lepsza od 3070 strix:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...