Skocz do zawartości
Petru23

Następca Nova 5t do 2k PLN. Nova 9 czy S20 fe?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymiana Huawei nova 5t na coś z lepszym aparatem. Chciałbym wydać max 2k, ale jeśli nie ma nic watwgo zainteresowania to kilka stów mogę dołożyć. Ale musi być od czego dokładać. 

Co najważniejsze, bez hierarhii kolejności 

1. Nie chce patelni, im mniejszy tym lepszy 

2. Dual sim

3. Bateria ma trzymać 2 dni co najmniej 

4. Ma mieć dobrej jakości audio, chodzi o podłącz się bt lub kablem do samochodu. Głośniki wbudowane mniej mnie interesują. Huawei ma ciekawe ustawienia audio łącznie z korektorem i różnymi wspomaganiami. Robi robotę. 

5. Reprodukcja kolorów na ekranie. Nie musi być oled. Jakość wyświetlacza 5t jest bardzo ok, ma 96% pokrycia NTSC, osiąga ponad 470nit. Nie potrzebuje 90 czy 120hz a w szczególności pierdylion Hz. 60hz jak jest dobre to jest dobre, HTC czy właśnie nova 5t to udowadniają. Nie gram, nie robię sobie seansów filmowych. 

6. Aparat. Ma być dobry. Zależy mi przede wszystkim na możliwości zoomu, szeroki kąt musi być zadowalający a nie tylko po prostu być. Musi radzić sobie w gorszych warunkach oświetlenia. 

7. Fon ma zapitalac. Nie sam procesor jest istotny ale przede wszystkim system. 

Co by się przydało ale nie jest konieczne Bezprzewodowe ladowanie by się przydało. W samochodzie mam półkę ładującą. 

Wodoszczelność, coby podczas deszczu można było bez stresu gadać albo jak kieszeń zamoknie. 

Zakup na FV, fajnie jakby było to allegro to wezmę sobie ma raty. Z marketów nie dadzą na firmę rat. 

 

Aha, po głowie chodzi mi japko jeśli dostanę do 3k i będzie warto w stosunku do tańszego androida. Nie mam nic appla, zmiana na iOS nie jest związana z niczym. No, może poza jawna niechęcią do Samsunga i xiaomi a one chyba wchodzą w grę w moim przypadku... 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwik, po Tobie takiego posta się nie spodziewałem 8:E Weź dołóż do tego budżetu jeszcze drugie tyle, a ajfona do 3 to kupisz ale 12 i to na jakiejś turbo promocji a ich za często nie ma.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak mnie coś z tym jaokiem tchnelo... 

 

Mam typy. Dwa. 

Huawei nova 9, tylko nie wiem jak to w końcu mapami Google. 1500zl. 

Nieszczęsny Samsung s20 fe 5g. Zdroworozsądkowo. 2000 zł. 

Te wydają się takie najlepsze w swojej cenie. Czy warto dopłacić do S20, skoro i tak aparat w nova 9 mi wystarczy? Na s20fe narzekają mi znajomi, że coś tam przytnie i że bateria średnia. Do tego ladowanie jakieś super szybkie nie jest. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie bedzie czekal za jakis czas ten temat. Tak mysle, jeszcze przed koncem gwary wymienie chociaz baterie w nova 5t. Przeraza mnie, ze najprawdopodobniej bede musial wydac kilkukrotnie wiecej niz sprzedam nove 5t a przeskok to nie bedzie jakis olbrzymi.

moje typy bardziej pod katem wielkosci
Asus Zenfone 8
Samsung Galaxy S21 5G swietne wymiary ma ten nowy Galaxy. Jestem lekko w szoku. S22 tez jak miniaturka w porwnaniu do innych patelni

ja lubie ta wyszukiwarke
https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2020&nHeightMax=155&nWidthMax=74

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Michaelred napisał:

tez mnie bedzie czekal za jakis czas ten temat. Tak mysle, jeszcze przed koncem gwary wymienie chociaz baterie w nova 5t. Przeraza mnie, ze najprawdopodobniej bede musial wydac kilkukrotnie wiecej niz sprzedam nove 5t a przeskok to nie bedzie jakis olbrzymi.

moje typy bardziej pod katem wielkosci
Asus Zenfone 8
Samsung Galaxy S21 5G swietne wymiary ma ten nowy Galaxy. Jestem lekko w szoku. S22 tez jak miniaturka w porwnaniu do innych patelni

ja lubie ta wyszukiwarke
https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2020&nHeightMax=155&nWidthMax=74

Szkoda, że wymienione przez Cienie fony są po ok 3k ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wydawalo mi sie, ze ten s21 gdzies ok 2k wlasnie kosztowal na promkach. No chyba, ze mi sie z jakims innym galaxy pomylilo :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w Nova 9 nie masz indukcyjnego ładowania. Sam szukam czegoś o podobnych parametrach do Twoich, a także z indukcją i w tym budżecie jest chyba tylko S20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indukcja przy takiej mocy ładowania nie jest mi potrzebna, tym bardziej tak slaba

Zaciekawił mnie bardzo Nord 2t. Ktoś ma jakieś wieści o nim poza tym, że pojawił się w maju? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu jest one plus Nord 2 5G z Amazonu. Telefon bardzo przyjemny. Procek mediateka daje radę. Aparat spoko. Audio i ekran też, głośniki stereo też dają radę. Z 2t widzę że powinno być tylko lepiej. Ja i tak bym się czaił chyba na zenka ósmego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AnshuA napisał:

U mnie w domu jest one plus Nord 2 5G z Amazonu. Telefon bardzo przyjemny. Procek mediateka daje radę. Aparat spoko. Audio i ekran też, głośniki stereo też dają radę. Z 2t widzę że powinno być tylko lepiej. Ja i tak bym się czaił chyba na zenka ósmego ?

Zanik Zenek spadnie do 2,5 lub mniej to wycofają go z rynku. A 3k za fona nie dam, już 2k mnie boli. 

Widzę moto 10 IV w fajnym rozmiarze ale to chyba średnie wszystko w nim jest, poza bateria i cena. 

A vivo v21 lub v23? Z czym to się je? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vivo v21 calkiem fajny ale procek slabszy niz w nova 5t. v23 minimalnie szybszy ale ma tez tylko 2 szybkie rdenie, za to wymiary naprawde fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Michaelred napisał:

vivo v21 calkiem fajny ale procek slabszy niz w nova 5t. v23 minimalnie szybszy ale ma tez tylko 2 szybkie rdenie, za to wymiary naprawde fajne.

Dzieki za odpowiedź. 

Korci mnie strasznie zenfone 8. Mam w domu zenfone 3 i 4 w ciągłym użyciu... Rozmiar, możliwości... Cholera... 

W al.to jest za 2900 z ratami 0%,gdzie mogę wziąć fv na to. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że za jakiś czas Zenek ósmy spadnie z ceną do okolic 2400 - 2200 (może nawet) tylko że może to potrwać do jesieni np ?

Ja na szczęście siedzę na p30 który śmiga jak szalony i póki co to go nie zmieniam ale gdybym był zmuszony na dzień dzisiejszy to przyjrzał bym się właśnie zenkowi 8 oraz xiaomi 12 pewnie w wersji X ze względu na proc i jednak niższa cenę.

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop ;)

Budżet to 1,5zl około, może 1700. W porywach do 2k ale tylko, jeśli te 500zl warte jest dopłaty do kluczowego aspektu jak bateria czy aparat. Wydajność... Nie gram. Śmigam po necie, oglądam krótkie filmiki z netu. Dzwonię. Robię zdjęcia. Puszczam muzykę do auta. Fon ma się nie zacinać, reagować na dotyk a tu nie potrzeba topowego snapa. 

Nova 9? Nord 2t? Do czego dopacam w przypadku oneplus?

Samsunga f20fe nie chce, teraz ma 2 lata, za dwa będzie już 4 latkiem.

Czy jednak czekać na zenfone 8, który może spadnie do tych 2200-2300. 

Nie mam jakiejś potrzeby wielkiej aby zmieniać tak na prawdę, ale nie ukrywam że mogę i chce 8:E pytanie - czy jest na co a jeśli tak, to za ile? Nova 5t to wciąż bdb fon, któremu brakuje... Aparatu? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova 5t dostala właśnie upgreade do emui 12. zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dość przyjemnie używa emui 12 na p30. Nie jest idealnie, ale jest dość przyjemnie i płynnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się s20fe i jakimś realme drogim. Poza ekranem... Ja tam różnic nie widzę. Poza tym, że są większe, cięższe, odczuciowo organoleptycznie kilka półek niżej (zimne szkło vs plastik). Bateria też z tego co rozmawiam słabsza. 

Nie mam na co zmienić fona :(

Kupię zenfone 8 i poza aparatem i ekranem też nie będzie lepiej. Bo w czym? I jakim kosztem? 

Emiu 12 spoko, odświeżyło telefon, dodało wizualnie "aktualnosci". Działa tak samo szybko - zapier@#*a. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zainstalowalem emui 12... co mnie podkusilo. Po przesunieciu palcem w dol pojawia mi sie pasek sterowania ale nie ma powiadomien. Musze dopiero kliknac w gorna belke albo przesunac na napiscie panel sterowania. Nie uzywam stockowego launchera... :/
Moglem przeczytac wczesniej, uzytkownicy p30 tez na to narzekaja :P plynnosc calosciowo na lekki + imho jednak

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuń palcem z lewej strony od góry to będzie pasek powiadomień. Przesuwając w dół na prawej połowie będą ustawienia. Między panelami możesz przechodzić przesuwając je na boki. 

Mnie to pasi bardzo. 

 

Edit

A, Ty na innym launcher

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem ale nie uzywam stockowego launchera i gorna belke sciagam sobie z jakiegokolwiek miejsca chce przesunięciem palca w dol. W stockowym to mi jakas wyszukiwarka wczesniej wyskakiwala, dramat byl. Nie rozumiem po co to ruszali. Te przyciski wielkie takie w tym panelu sterowania niepotrzebnie. wszystko by sie zmiescilo.

tego launchera uzywam https://apkpure.com/pl/smart-launcher-best-free-launcher-no-ads/com.tcl.android.launcher

 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...