Skocz do zawartości
Jaycob

Evil West

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko.

Czyli u mnie też powinno być w miarę OK.

No to czekamy na oficjalną wersję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde bardzo liczylem ze bedzie to cos wiecej niz ubijanie hord potworow. Myslalem ze bedzie to cos w stylu Residenta czy Dead Space jesli chodzi o pojawianie sie  przeciwnikow i walke. A niestety w recenzjach pisza ze idziemy z punktu a do punktu b , przerywnik , walka w ograniczonych lokacjach z grupa potworow , przejscie dalej i schemat sie powtarza. Wielka szkoda bo potencjal byl na cos wiecej niz zwykly slasher. Pomysl dzikiego zachodu i wampirow jest jak najbardziej spoko. Ale jednak sam gameplay moglby byc zdecydowanie ciekawszy. Pewnie na jakiejs promocji kiedys sie zagra...szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos złego sie dzieje z polskim gamedevem od pewnego czasu a ta gra tylko to potwierdza.....

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi, ja mam już alergie na zbieractwo (głównie śmieci) w grach, na steamie recenzje bardzo pozytywne, optymalizacja (na PC) podobno bardzo dobra, gra robiona przez flying wild hog i to widać bo jedzie na podobnym schemacie co Shadow Warrior 3, mi to osobiście nie przeszkadza, chyba się skuszę, niewiele wychodzi obecnie gier które stawiają na czysty gameplay i zabawę, za to jest cała masa takich które męczą przez długie godziny łażeniem nie wiadomo za czym i nudzeniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, naczelnik5 napisał:

Kurde bardzo liczylem ze bedzie to cos wiecej niz ubijanie hord potworow. Myslalem ze bedzie to cos w stylu Residenta czy Dead Space jesli chodzi o pojawianie sie  przeciwnikow i walke. A niestety w recenzjach pisza ze idziemy z punktu a do punktu b , przerywnik , walka w ograniczonych lokacjach z grupa potworow , przejscie dalej i schemat sie powtarza. Wielka szkoda bo potencjal byl na cos wiecej niz zwykly slasher. Pomysl dzikiego zachodu i wampirow jest jak najbardziej spoko. Ale jednak sam gameplay moglby byc zdecydowanie ciekawszy. Pewnie na jakiejs promocji kiedys sie zagra...szkoda

Nie oglądałeś nic z zapowiedzi? Od początku promowane było to jako arenowy shooter w starym stylu w settingu dzikiego zachodu. Nic ponad to.;) Zresztą SW 3 także był podobny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka gameplayow jednak liczylem ze te arenowe walki to takie urozmaicenie a nie powtarzalny schemat na ktorym opiera sie cala gra:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, naczelnik5 napisał:

Widzialem kilka gameplayow jednak liczylem ze te arenowe walki to takie urozmaicenie a nie powtarzalny schemat na ktorym opiera sie cala gra:p

Walki mogą być urozmaicone bo gra daje do tego narzędzia, ale jak się komuś nie chce z nich korzystać i wali każdego wroga jednym i tym samym zestawem ciosów przez całą gre to co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, GTM napisał:

Walki mogą być urozmaicone bo gra daje do tego narzędzia, ale jak się komuś nie chce z nich korzystać i wali każdego wroga jednym i tym samym zestawem ciosów przez całą gre to co zrobić.

Z recenzji, która oglądałem właśnie wynika, że wielu przeciwników musisz oklepać jednym schematem, bo tak i już i jest to mocno męczące. Poza tym bardzo przeciętna grafika, gamizmy typu postać nie zeskoczy z 50 cm podwyższenia, tylko w określonym miejscu a w multi sterujecie 2 takimi samymi postaciami, bo nie chciało się twórcom wrzucić 2 asseta, no bida panie. Akurat recka była gościa, który zagrywał się w sw3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od początku miał być slasher, czyli nieskrępowana walka i nic więcej + broń palna bo to Dziki Zachód. Nigdy nie mówiono, że to będzie coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziałem na steam, ale poszedł zwrot - kompletnie nie mój klimat a dwa że widać budżetowość produkcji ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2022 o 09:30, lis22 napisał:

Gra uruchomiła się na ustawieniach "epickie" ale bez DLSS jest mało grywalna i są duże lagi, podczas obrotu kamery i podczas walki, po włączeniu DLSS na "jakość" i po zejściu z epickich cieni na wysokie jest już znacznie lepiej.

Zszedłeś tylko z cieni i masz znacznie lepiej? u mnie nawet na wysokich ogólnych podczas obrotu kamery są lekkie ścinki. Skopane to mają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lis22 napisał:

To od początku miał być slasher, czyli nieskrępowana walka i nic więcej + broń palna bo to Dziki Zachód. Nigdy nie mówiono, że to będzie coś więcej.

I wlasnie szkoda bo jakby posilili sie na cos  w rodzaju residenta czy gearsów z wampirami na dzikim zachodzie z elementami slashera to mogla by byc naprawde ciekawa produkcja, bo pomysl jest zacny. Na jakiejs promce sie sprawdzi. Szkoda ze nie ma w game passie

Edytowane przez naczelnik5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już kopiowali Gearsy więc dobrze, że tutaj nie ma osłon, itp. Resdent też jest unikalny, ja tam się cieszę z tego co jest bo takich gier jest obecnie niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 30 klatkach nie mam zamiaru grać a jak rozdzielczość spada poniżej 1440p na telewizorze 4k to jest to już dla mnie widoczne , 1080p to już taki szajs na takim tv że nie jest akceptowalne , w killzone shadow fall męczyłem się strasznie bo tam właśnie było 1080p i ledwo co ukończyłem, niech zoptymalizują ten produkt przynajmniej do 1440p i 60 fps

Edytowane przez voltq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzialem na probe , troche pogralem. Pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to malo ostry obraz w 1440p. Dalem skalowanie na 120% bo powyzej juz nie trzyma 60fps i jest ciut lepiej. Sama gra przy pierwszym zetknieciu calkiem przyjemna. Prosta rozwalka z wieloma mozliwosciami podczas walki. Taki lekki odmuzdzacz. Wiedzac czego sie spodziewac jest niezle. Pytanie czy szybko nie zacznie sie nudzic. Zastanawia mnie czemu ta gra tak mocno grzeje karte przy tak przecietnej grafice. Tez tak macie?? Nawet przy skalowaniu 100% bez limitu fps karta dobija do 70C  przy 180w. Nawet w metro exodus mialem max 68c przy 200w. Przy locku na 60fps tempy ok 63-65c czyli wiecej niz w CP.Nie wiem czy zostawic czy zwrocic , ta gra miala byc dla mnie zapychaczem miedzy Uncharted a Calisto Protocol ale chyba poczekam na jakies promki i do Calisto przeczekam na PESie

Edytowane przez naczelnik5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2022 o 09:34, naczelnik5 napisał:

Wzialem na probe , troche pogralem. Pierwsze co rzucilo mi sie w oczy to malo ostry obraz w 1440p. Dalem skalowanie na 120% bo powyzej juz nie trzyma 60fps i jest ciut lepiej. Sama gra przy pierwszym zetknieciu calkiem przyjemna. Prosta rozwalka z wieloma mozliwosciami podczas walki. Taki lekki odmuzdzacz. Wiedzac czego sie spodziewac jest niezle. Pytanie czy szybko nie zacznie sie nudzic. Zastanawia mnie czemu ta gra tak mocno grzeje karte przy tak przecietnej grafice. Tez tak macie?? Nawet przy skalowaniu 100% bez limitu fps karta dobija do 70C  przy 180w. Nawet w metro exodus mialem max 68c przy 200w. Przy locku na 60fps tempy ok 63-65c czyli wiecej niz w CP.Nie wiem czy zostawic czy zwrocic , ta gra miala byc dla mnie zapychaczem miedzy Uncharted a Calisto Protocol ale chyba poczekam na jakies promki i do Calisto przeczekam na PESie

U mnie na RTX 3070 mam 65C . UV karty jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam karte po lekkim uv. Taki Uncharted lata na 150w w okolicach 60C na ultra a wyglada duzo lepiej od Evil West . A Evil West temperaturowo przebija metro exodus na ultra z rt:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od lokacji, w "bazie" nawet wiatrak na karcie graficznej się nie kręci, za to w lesie potrafiło dobić do 70 stopni, zależy od obciążenia karty, za to optymalizacja bardzo dobra, na 1070 + i5 4570  i epickich trzyma 60klatek :E, chyba tylko w lesie czasem leciało poniżej.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z gry, znakomita sieczka z niezłym klimatem, wiele różnorodnych miejscówek, duża ilość przeciwników, mnóstwo kombinacji ciosów (aż ciężko to wszystko zapamiętać), spory arsenał broni, co chwile dostajemy coś nowego więc nie ma miejsca na nudę, do tego jakieś sekrety, filmiki, jest tam co robić.
Chyba trochę za mało kasy poszło na marketing, bo coś mało słychać o tej grze, Gop nie ogarnia tematu, byłoby szkoda jakby gra się słabo sprzedała bo chciał bym więcej takich bez lootu i open worldu.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem z dropami fps w tej grze?? Szczegolnie od 3 misji.Ta gra powinna smigac na kalkulatorze a u mnie co chwile wystepuja dropy i odczuwalne ścinki. Nie wazne czy ustawie 1440p i epic , czy full hd i niskie , czy wlacze dlss czy nie . Sa miejsca gdzie fps leci w dol i tnie. Moze zleciec np z 150 na 130 i odczuwam przyciecie. Jak ustawie lock na 60fps to w tym samym miejscu spada do np 57 i przyciecie. Karta jak ustawie na max i 1440p leci na 98%. Procek sie nudzi 10-20% uzycia. Czesto w momencie dropow procek skacze np z 12% na 18%. Czy w tej grze optymalizacja tak ssie czy ja mam cos skopane w kompie? Czy moze procek nie wyrabia? No bo wymagania tej gry wysokie nie są a te przyciecia denerwuja szczegolnie ze walki sa dynamiczne i duzo sie dzieje. 

Edit: zaktualizowalem sterowniki od grafiki na te z 1.12 , jeszcze gorsze dropy w kolejnej misji

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, naczelnik5 napisał:

Też macie problem z dropami fps w tej grze?? Szczegolnie od 3 misji.Ta gra powinna smigac na kalkulatorze a u mnie co chwile wystepuja dropy i odczuwalne ścinki. Nie wazne czy ustawie 1440p i epic , czy full hd i niskie , czy wlacze dlss czy nie . Sa miejsca gdzie fps leci w dol i tnie. Moze zleciec np z 150 na 130 i odczuwam przyciecie. Jak ustawie lock na 60fps to w tym samym miejscu spada do np 57 i przyciecie. Karta jak ustawie na max i 1440p leci na 98%. Procek sie nudzi 10-20% uzycia. Czesto w momencie dropow procek skacze np z 12% na 18%. Czy w tej grze optymalizacja tak ssie czy ja mam cos skopane w kompie? Czy moze procek nie wyrabia? No bo wymagania tej gry wysokie nie są a te przyciecia denerwuja szczegolnie ze walki sa dynamiczne i duzo sie dzieje. 

Edit: zaktualizowalem sterowniki od grafiki na te z 1.12 , jeszcze gorsze dropy w kolejnej misji

Po pierwsze nie ustawiaj skalowania obrazu na 120% bo wiadomo że to zabija wydajność, od tego żeby obraz w tej grze był ostrzejszy jest odpowiednia opcja w menu która nazywa się "AMD CAS", pomimo nazwy działa dobrze na kartach Nvidii, na standardowym ustawianiu "0.7" obraz jest bardzo ostry, powiedziałbym nawet że przeostrzony i traci swoją plastyczność, ja gram na ustawieniu "0.4" i jest perfekt.
Po drugie gra działa na unreal engine 4 a na tym silniku z tego co wiem jest jakiś problem z doczytywaniem shaderów, to samo było w Shadow Warrior 3, tzn zwłaszcza po nowym włączeniu gry, albo załadowaniu nowej mapy przez kilka minut mogą być ścinki bo gra ładuje wszystko, tzn każdy atak przeciwnika, strzał, efekt, wybuchająca beczka etc, wszystko musi być wczytane potem gra działa już płynnie (a przynajmniej dopóki nie spotkasz przeciwnika którego wcześniej nie było i będzie go trzeba doładować ;))
Poza tym ja bym nie grał na odblokowanym liczniku klatek bo wiadomo że będą skakać cały czas i będą ściny, jak masz monitor 60hz to włącz Vsync i tyle, ja tak zrobiłem i jest płynnie, jak masz monitor z wyższym odświeżaniem to włącz G-Sync.

Jedyna mapa na której miałem problem z FPSami to ta w lesie, nie pamiętam nazwy, ale to chyba jedna z pierwszych misji, poza tym raczej było stabilnie, nie miałem włączonego licznika klatek przez całą gre.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skalowaniu na 100% tez sie tak dzieje. Nie wazne co ustawie w grafice sa momenty gdzie zawsze mam stutter,  moge miec i 200 fps i jak troche spadnie to jest to odczuwalne. Mam gsync wlaczone. Jutro jak bede mial troche czasu to wrzuce filmik jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, naczelnik5 napisał:

Na skalowaniu na 100% tez sie tak dzieje. Nie wazne co ustawie w grafice sa momenty gdzie zawsze mam stutter,  moge miec i 200 fps i jak troche spadnie to jest to odczuwalne. Mam gsync wlaczone. Jutro jak bede mial troche czasu to wrzuce filmik jak to wyglada

Popatrz na ten filmik poniżej, to jest oficjalny DevStream z tej gry i nawet u nich na początku misji kiedy pojawiają się pierwszy raz przeciwnicy gra się się ścina (od 2:35 przez jakieś pół minuty) to jest właśnie to doczytywanie shaderów i nic z tym nie zrobisz, ale potem gra działa już płynnie i dokładnie tak samo jest u mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to raczej nie kwestia doczytywania shaderow. U mnie dropi w tych samych miejscach niezaleznie czy jestem pierwszy raz w danym miejscu czy chodze w kolko czy wczytuje gre pierwszy czy kolejny raz powtarzam jak zgine. Teraz jestem w kolejnej misji  w ktorej szukam agenta w górach i chcialem nagrać filmik to jak na zlosc nic nie dropi;D moze update 1.04 pomogl? A moze dropy zależą typowo od lokacji lub danej misji bo narazie to w misji w instytucie najgorzej 

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...