Skocz do zawartości
Noix

Indukcja + piekarnik + wyciąg - budżet ok 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Tak jak w temacie. Potrzebuję indukcji, piekarnika i wyciągu - remont kuchni, mam fotowoltaike więc celuje w indukcję, bo teraz jest kuchenka gazowa. Nie mam zielonego pojęcia co wybrać, chce żeby to dobrze działało. Słyszałem opinie od znajomych, że lipne kuchenki, jak się ustawi kilka palników na większą moc to nie wyrabiają, ale ja się nie znam. Chcę coś konkret. Budżet do 2500zł. Mam gniazdko siłowe i to by było chyba najlepsze zasilanie. Ofc zestaw do zabudowy, to już sobie ogarnę.
Ktoś tu czegoś używa lub na co zwracać uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuchenka gazowa wyjdzie chyba taniej w eksploatacji. Nie jest też podatna na awarie tak jak Indukcja. I jest połowę tańsza. 

Popatrz po www producenta, często mają łączone promocje i zestaw do zabudowy wychodzi sporo taniej. Co do marki, to odradzam amike.  Beko wychodzi względnie ok, tanio i wcale nie specjalnie awaryjnie. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół życia miałem gaz, teraz 7 rok indukcję i na bym nie wracał ;-)
Jedyna awaria jak na razie spośród znajomych z nowego budownictwa (nowa develerka miastach  to już prawie w 100% brak gazu w blokach) to kumpela z pracy co 2 razy zrzuciła coś ciężkiego i po prostu potłukła szkło. Za pierwszym razem nawet jeszcze jej używała, za drugim już nie ryzykowała. Na szczęcie ma polisę od stłuczeń jak opcję ubezpieczenia mieszkania więc dostała kasę na nową.

Na pewno wyjdzie drożej niż na gazie, ale ile to już zależy ile się gotuje. U mnie rachunki nabija bardziej piekarnik jak dużo używam niż gotowanie na płycie.
Z plusów to jednak wygoda, nawet dzieciaki znajomych nie maja oporów a przed gazem to jednak jest zawsze jakiś strach a to zgaśnie ,a to śmierdzi gazem itp.
Do tego mam wrażenie że jednak kuchnia się mniej syfi. Wiadomo gotowanie, smażenie zawsze jest tłusto w okolicy kuchenki ale na indukcji czyszczenie okapu, płyty czy ściany za jakby szybsze i prostsze.  Podobno wybitni kucharze wolą palniki  gazowe (ale gastronomiczne to chyba są jednak trochę inne) ja jestem widać mało wybitny ;-)

Co do braku mocy - większy problem jest pod 220w bo tam fakt brakuje prądu na 4 palniki na raz.
Ja mam siłę, 4 pola i fakt są 2 strefy po 2 palniki i nie da się zrobić na maxa obu pól w danej strefie bo jedno jest automatycznie redukowane o kilka stopni, ale realnie to nie jest problem. Raczej nikt nie włącza 4 patelni czy garnków i wszystkich w tym samym czasie na maxa.

Do tego taki detal ale wyciąg przy indukcji może być niżej i się licować z resztą szafek, przy gazie musi być te 75 czy 80cm nad i robi się schodek co np. mnie się nie podoba
(jak wbudowany lub teleskopowy przy okapie "tradycyjnym" to jeden pies)

Co do piekarnika to fajnie jak jest wnętrze jakieś xxl , bo są też modele bardzo ciasne w środku, przydają się prowadnice teleskopowe i to chyba tyle. |
Wszelkie pyrolizy i inne katalizy to trochę ściema bo najbardziej brudzące się dno piekarnika i tak zawsze jest w samej emalii, a do katalizy/pyrolizy trzeba zdejmować uchwyty blach i prowadnice to zwykle mało kto to robi i myje ręcznie.

Ja mam piekarnik i  indukcje ę Elektorluxa i sobie raczej chwalę, na razie odkopać wszystko jest ok. 
Okap mam jakiś tani wbudowany teki i niby ok ale jest po prostu głośny.
To jednak raczej standard w okapach tego tylu za 250-400zeta, ciche są już awansowane modele z lepszymi silnikami itp ale to tak 2,5tysiaka w górę ,a urządzając się nie miałem kasy na takie fanaberie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5 tys przy indukcji to mało. Mam piekarnik Electrolux eob 3400box - ajakis z podstawowych i gazowa płytę. Okap właśnie kupowałem. Wszytsko do 20m2 salon z aneksem. Polecam okap candy CBT625/2x jako naprawdę cichy i dający radę z parą i zadymieniem. Kupowałem za smieszne pieniądze outlet, bo jakieś 300zl. Uszkodzenie lakieru w części zabudowanej. Jest wydajny i Powtórzę - cichy. Cena dobra nawet regularna 500zl.

Piekarnik aktualnie to problem. Małe są. Trzeba dać z 1500zl za coś sensownego. Zostaje 1000zl na kuchenkę. Także... Indukcja może i się znajdzie sensowna. Co do marki - producenci dają 5kat gwarancji na wybrane modele. Takiej bym szukał i bez znaczenia jaki napis na niej widnieje. 

Jako ciekawostka. Sprawdź sobie jakie masz ubezpieczenie mieszkania. W moim przypadku, przy okazji awarii zmywarki okazało się, że mam Assistance na agd do 8 lat od zakupu, dwie naprawy na rok do 1500zl każda bez puli do wykorzystania. :E zmywarka czy cokolwiek innego może mi się psuć 2x do roku do 8 lat od zakupu.

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy niektorzy z was przeczytali dokladnie moj post. Dlaczego wyjdzie drozej niz na gazie? Od zeszlego roku mam fotowoltaike 9kwp, przystosowuje dom pod swoj prad, teraz czas na kuchnie. Butla z gazem to koszt stowy i trzeba co 4-6 tyg kupic butle. Mam swoj prad wiec proste. W przyszlym roku doleci do tego jeszcze pompa ciepla.

 

2 godziny temu, Tomcat napisał:

Co do braku mocy - większy problem jest pod 220w bo tam fakt brakuje prądu na 4 palniki na raz.
Ja mam siłę, 4 pola i fakt są 2 strefy po 2 palniki i nie da się zrobić na maxa obu pól w danej strefie bo jedno jest automatycznie redukowane o kilka stopni, ale realnie to nie jest problem. Raczej nikt nie włącza 4 patelni czy garnków i wszystkich w tym samym czasie na maxa.

Dlatego napisalem, ze mam w kuchni gniazdko silowe 400v.

Godzinę temu, Petru23 napisał:

Jako ciekawostka. Sprawdź sobie jakie masz ubezpieczenie mieszkania. W moim przypadku, przy okazji awarii zmywarki okazało się, że mam Assistance na agd do 8 lat od zakupu, dwie naprawy na rok do 1500zl każda bez puli do wykorzystania. :E zmywarka czy cokolwiek innego może mi się psuć 2x do roku do 8 lat od zakupu.

Wszystko mam w domu ubezpieczone, nawet od zjarania podczasu burzy. Duzy dom na wsi, a nie mieszkanie.

 

Pytam konkretnie w jakie firmy celowac, a ja dostaje porady zyciowe xD

Budzet spokojnie moge dzwignac do 3k jesli trzeba. Piekarnika u mnie sie malo uzywa, dlatego wolalbym lepsza indukcje i jakis tanszy piekarnik.

Edytowane przez Noix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w ten deseń(modeli jest tyle że warto się wgryźć czym pokrewne się różnią) :
https://www.euro.com.pl/cart.bhtml

3k na te 3 rzeczy to bez wypasów, ale widzę jest jakaś promocja na wielosztuki w euro  do tego elektorlux zwraca kasę na podstawie paragonu?

https://www.euro.com.pl/cms/ag-electrolux-zabudowa-rachunki.bhtml



 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz brać piekarnik to zwróć uwagę żeby posiadał funkcję chłodzenia obudowy. Ja mam okap, indukcję, piekarnik od Electroluxa i jestem zadowolony, oni też mają fajne okapy, trochę one kosztują, ale dzięki funkcji hob2hood współgrają z ich płytami, same się załączają, dostosowują wydajność, wyłączają. Przydatna opcja dla zapominalskich takich jak ja :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik będzie montowany pod indukcją czy w innym miejscu?
Jeżeli płyta będzie nad piekarnikiem, to trzeba zachować właściwą separację. Elementy się grzeją i wymagają chłodzenia, dodatkowe podgrzanie płyty piekarnikiem może jej zaszkodzić. Pierwszą tak załatwiłem lub inżynierowie Electroluxa się spisali i dokładnie wymierzyli popsucie tuż po gwarancji.

Ten Bosch wydaje mi się niewygodny w obsłudze. Trzeba wybierać pole, żeby zmienić moc grzania. U siebie mam bezpośrednie sterowanie każdym polem.
Tak samo unikałbym sterowania mocą przy pomocy +/- zamiast slidera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2022 o 14:37, Bono[UG] napisał:

Piekarnik będzie montowany pod indukcją czy w innym miejscu?
Jeżeli płyta będzie nad piekarnikiem, to trzeba zachować właściwą separację. Elementy się grzeją i wymagają chłodzenia, dodatkowe podgrzanie płyty piekarnikiem może jej zaszkodzić. Pierwszą tak załatwiłem lub inżynierowie Electroluxa się spisali i dokładnie wymierzyli popsucie tuż po gwarancji.

Ten Bosch wydaje mi się niewygodny w obsłudze. Trzeba wybierać pole, żeby zmienić moc grzania. U siebie mam bezpośrednie sterowanie każdym polem.
Tak samo unikałbym sterowania mocą przy pomocy +/- zamiast slidera.

Tak, indukcja bedzie nad piekarnikiem. jak bede robil szafke, to mysle ze zadbam o jakas izolacje

Tez zauwazylem, ze obsluga w boschu jest kiepska i tez mi sie to nie podoba. co do indukcji to teraz patrze na electroluxa, kilku znajomych ma indukcje tej firmy i sobie chwala

https://allegro.pl/oferta/plyta-indukcyjna-electrolux-lir60433b-booster-8416133310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens pchać warstwę izolacyjną nie wiem. Na pewno warto zachować wymagane odstępy i w miarę możliwości jakąś wentylację szafki.

Ja mam mieszane uczucia względem Electroluxa. Pierwsza tak jak pisałem, popsuła się tuż po gwarancji. Druga (chciałem coś o tych samych rozmiarach, żeby nie przerabiać blatu) póki co działa (niedawno 3 lata skończyła).
Pierwsza była głośniejsza, druga jest głośniejsza na najwyższych mocach. Pierwsza poprawnie wykrywała zalanie jak wykipiało (imo ciut zbyt czuła), obecna w ogóle tego nie robi.

Nie wiem czy ta wygodniejsza. Z jednej strony bezpośrednie sterowanie każdym polem, z drugiej na zasadzie +/- (niby łatwiej drobne zmiany ale z kolei większe mniej wygodne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...