Skocz do zawartości
ramirez77

Składanie PC - dodatkowe akcesoria

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie/Panie
Proszę Was o podpowiedź jakie dodatkowe części lub akcesoria powinienem oprócz zespołów podstawowych  dodatkowo kupić aby komputer mógł zostać uruchomiony. Mam tu na myśli części typu przewody, złączki, śrubki , wkrętki, zatyczki itp .  
Zamówiłem następujące podzespoły:
1. Obudowa- Be quiet Pure Base 600
2. Płyta - MSI MAG Z590 Torpedo
3. CPU i7 11700F
4Zasilacz Silentium PC Vero L3 600W 80 Bronze
5.Chłodzenie be quiet Dark Rock Pro 4
6. SSD Samsung500 GB M2 PCIeNVMe 980
7. Crucial 16 (2x8)  GB 3200 MHz Ballistick Black
 
Z podstawowych podzespołów brakuje mi jescze GPU  i myśle o dodatkowym SSD M2. Co do GPU to wygórowanych wymogów nie mam i myślę o czymś używanym  typu Nvidia Quadro np K2200  , K1200,  ewentualnie P1000
 Podpowiedzcie mi proszę jaką pastę dochłodznia CPU polecacie bo widzę że popularna jest np Thermal Grizzly Kryonaut , choć rózne czytam opinie na jej temat.
Przeede wszystkim chodzi mi o to czy będę potrzebował coś z dodatkowych akcesorii aby wszystkie te podzespoły spiąć na płycie i umieścić w obudowie ? Jest to moje pierwsze składanie PC więc stąd moje zapytania do was i zapewne nie ostatnie w tym temacie .... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal tego Samsunga 980 - jak masz możliwość to go zwróć. Ten dysk będzie zamulał po zapełnieniu bufora SLC. Albo weź 980 pro, albo zwykłego 970 evo plus i wyposaż go w jakiś radiator (np. be quiety! mc1 (lub w wersji pro)).

Kryonaut to dobra pasta, spokojnie możesz używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodsebie pod lga1700 wymaga przejsciowki czesto nie dolaczanej, zamow sobie ze strony (link poniżej) darmowa przejściówkę aby mieć pewność a jak byś ja jednak dostał ze sklepu to będziesz mieć jedna gratisową;) ale czym szybciej tym lepiej ilość mają ograniczona:)

https://www.bequiet.com/pl/contact/lga1700mounting

Dysk lepiej starszy 970 pro on ma prawdziwe MLC, 980 pro ma tak na prawdę TLC, ale wiadomo wszystko ma swoje plusy ja mimo wszystko wybrałem dla siebie 980 pro.

// edit

Co to pasty to dobra jest Gelid Extreme lub wlasnie Kryonaut

Edytowane przez Pattnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11700F w tych czasach? Gdzie 12600KF rozgniata go jak karalucha?

21 godzin temu, ramirez77 napisał:

myślę o czymś używanym  typu Nvidia Quadro np K2200  , K1200,  ewentualnie P1000

Quadro? Do czego ma być komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kalderon napisał:

11700F w tych czasach? Gdzie 12600KF rozgniata go jak karalucha?

Quadro? Do czego ma być komputer?

a za pół roku ktos napisze 12600KF ? przecierz 13700KF rozwala go jak komara :-)

Quadro , głownie do pracy nad grafiką Adobe PS itp czasem jakaś gierka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie dużo lepszy w tej samej cenie to oczywiście że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, massas napisał:

Do czego ma byc ten komputer?

Głownie do pracy przy Adobe PS i Lr a gierka jakas sporadycznie ale bez szaleństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2022 o 22:23, kamilg__ napisał:

Wywal tego Samsunga 980 - jak masz możliwość to go zwróć. Ten dysk będzie zamulał po zapełnieniu bufora SLC. Albo weź 980 pro, albo zwykłego 970 evo plus i wyposaż go w jakiś radiator (np. be quiety! mc1 (lub w wersji pro)).

Kryonaut to dobra pasta, spokojnie możesz używać.

nawiązując do radiatorów mc1 czy faktycznie poprawią sytuację skoro ta płyta główna posiada osłony termiczne  Shield Frozr nad slotami M2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatory płyty są wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i nie zapomnij o śrubokręcie krzyżakowym (najlepiej jakimś dłuższym).   Wszystkie śrubki powinny być w zestawie. Jakiś inny dysk bym wybrał.      

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 00:28, ramirez77 napisał:

nawiązując do radiatorów mc1 czy faktycznie poprawią sytuację skoro ta płyta główna posiada osłony termiczne  Shield Frozr nad slotami M2?

U mnie mc1 pro obniżył temperaturę 980 pro względem radiatora z płyty (msi mag x570s tomahawk max wifi) o 5-10 stopni. Radiator z płyty po prostu nie przylegał dokładnie do dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kamilg__ napisał:

Radiator z płyty po prostu nie przylegał dokładnie do dysku

Można było nakleić grubszego termopada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę nieco temat odnośnie GPU, ponieważ mam dylemat  i proszę was o podpowiedź w temacie a mianowicie;
czy wybrać używaną a w dobrym stanie nie podkręcaną itp kartę GTX 1060 6GB czy też nową 1050Ti 4GB . Obie w tej samej cenie...???
Dodatkowo pojawił sie dodatkowy problem :
Jestem praktycznie w trakcie zamawiania obudowy  SilentiumPC Regnum RG6V  gdzie w opisie doczytałem właśnie się iż maxymalne miejsce pod chłodzenie CPU wynosi 162mm a zakupiony przeze mnie DarkRockPro 4 to wysokość 163mm . Teraz pytanie czy powinienem zrezygnować z zakupu tej obudowy czy jednak ten 1 mm  nie bedzie stanowił problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 Ti to już wydajnościowe kalectwo, więc chyba wolałbym zaryzykować z GTX 1060.

Z drugiej strony za 900 zł można dorwać używki GTX 1660 Super / GTX 1660 Ti jeszcze na gwarancji producenta, więc raczej dołożyłbym i dla spokoju szukał czegoś takiego. Jednak GTX 1060 to już dość wiekowa karta, choć te modele z uwagi na swój stosunkowo niski pobór prądu i niskie temperatury dobrze się trzymają jeśli chodzi o długowieczność.

 

Co do obudowy - pewnie na styk wejdzie, ale będzie się opierać o szybkę i wywierać na nią nacisk. Nie wiem czy to dobry pomysł.

Osobiście wolałbym w tej cenie https://www.x-kom.pl/p/671983-obudowa-do-komputera-modecom-amirani-czarna.html - bardziej przestrzenna, dużo lepsze blachy. Jedynie wentylatory stoją pod znakiem zapytania, ale jakby były kiepskie to zawsze można je wymienić w przyszłości.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dirian napisał:

GTX 1050 Ti to już wydajnościowe kalectwo, więc chyba wolałbym zaryzykować z GTX 1060.

Z drugiej strony za 900 zł można dorwać używki GTX 1660 Super / GTX 1660 Ti jeszcze na gwarancji producenta, więc raczej dołożyłbym i dla spokoju szukał czegoś takiego. Jednak GTX 1060 to już dość wiekowa karta, choć te modele z uwagi na swój stosunkowo niski pobór prądu i niskie temperatury dobrze się trzymają jeśli chodzi o długowieczność.

 

Co do obudowy - pewnie na styk wejdzie, ale będzie się opierać o szybkę i wywierać na nią nacisk. Nie wiem czy to dobry pomysł.

Osobiście wolałbym w tej cenie https://www.x-kom.pl/p/671983-obudowa-do-komputera-modecom-amirani-czarna.html - bardziej przestrzenna, dużo lepsze blachy. Jedynie wentylatory stoją pod znakiem zapytania, ale jakby były kiepskie to zawsze można je wymienić w przyszłości.

obudowa fajna tylko jesli komp. będzie stał pod półką w biurku to problemem stanie się głeboki dostęp do wejsc usb i power. Alternatywnie rozpatruję własnie Irid 505 i ewentualne dokupienie 2 wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irid w porządku. 

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kalderon napisał:

Wtedy cenowo doszusowujemy do RG6V.

Do której kupiony przez autora Dark Rock Pro 4 może nie wejść i stąd cała debata.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...