Skocz do zawartości
platyniak18

Płyta i chłodzenie do 12600kf do 1300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam płyty i chłodzenia do i5 12600kf do 1300zł, oc raczej nie wchodzi w grę, chyba że w przyszłości, ( chociaż z tego co czytałem to i tak w obecnych czasach nie warto bawić się w oc). Nie chcę chłodzenia wodnego, płyta najlepiej bez wifi i bluetooth. Fajnie jakby płyta i chłodzenie miały jakieś białe akcenty ( staram się składać biały build, choć nie jest to warunek konieczny. Budżet raczej sztywny, wolałbym nie dopłacać. Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele ma promkę na Fortisa. Wersja dwuwentylatorowa nie jest specjalnie wydajniejsza od tej z jednym wentylem.

https://lp.morele.net/silentiumpc-week/?kategoria=Chłodzenie+CPU

Jak nie będzie podkręcania to wystarczy nawet płyta B660 np. Gigabyte B660 Gaming X (699zł). Mortar ma nawet lepszy chip audio (kosztem formatu mATX):
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mag-b660m-mortar-wifi-ddr4-9663146/

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Sam trochę pogrzebałem i finalnie zamówiłem Gigabyte Z690 Gaming X DDR4 za 970zł, wydaje się dobrym wyborem jeżeli chodzi o stosunek cena/wyposażenie/wygląd. Chłodzenie zamówiłem SPC FORTIS 5. 

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam pamięć ram Corsair vengeance rgb pro 2x8GB 3000Mhz CL16, czy pamięci o tej szybkości nie będą ograniczać trochę 12600kf? OC pamięci to dla mnie już czarna magia, więc oc raczej odpada. Jeżeli ram warto by było wymienić to na jaki? Myślałem o zestawie 2x16GB jak już miał bym wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą, okolice 3600 to jest max dla kontrolera pamięci, powyżej przestawia się w inny tryb pracy i wydajność spada.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie troszkę odkopać. Też szukam płyty, tylko pod 12600k. Nie planuję OC. Szukam jakiejść B660, która przy obecnych cenach najbardziej spasuje pod ten procek. Będę wdzięczny za propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kontynuować wątek płyty w twoim temacie?

Jak nie planujesz OC, to nie wiem czy jest sens brać 12600K.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tu, bo nie wiem jak kto przegląda dane tematy i tam może nikt by nie odpowiedział. Biorę 12600k ze względu na iGPU i brak dGPU przez najbliższe miesiace w moim PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2022 o 17:12, Albino napisał:

12600k

Powiem tak, mam ten procesor na płycie z690 TUF D4, wszystko śmiga pięknie itp, jednak trzeba sobie powiedzieć to bardzo szczerze, overclock tego procesora to tylko dla cyferek, wykręciłem go na 5.2GHZ rdzenie P oraz 4.1 rdzenie E i przyrost wydajności jest bardzo znikomy względem poboru prądu i temperatury. Oczywiście Cinebench R23 czy 3D MARK pokażą lepsze wyniki na koniec testu, co z tego skoro np w takich grach jak sprawdziłem RDR2, F1 22, COD MW2019 MULTIPLAYER przyrost FPS jest na poziomie 2-3%... Temperatury na AIO 360 dochodziły do 80-90C, totalne szaleństwo bo na standardowych ustawieniach mam max 60 czasem 65 stopni Celsjusza. Jak nie będziesz kręcił bo to całkowita strata czasu to weź płytę pod b660. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, KamilRomaniuk napisał:

Powiem tak, mam ten procesor na płycie z690 TUF D4, wszystko śmiga pięknie itp, jednak trzeba sobie powiedzieć to bardzo szczerze, overclock tego procesora to tylko dla cyferek, wykręciłem go na 5.2GHZ rdzenie P oraz 4.1 rdzenie E i przyrost wydajności jest bardzo znikomy względem poboru prądu i temperatury. Oczywiście Cinebench R23 czy 3D MARK pokażą lepsze wyniki na koniec testu, co z tego skoro np w takich grach jak sprawdziłem RDR2, F1 22, COD MW2019 MULTIPLAYER przyrost FPS jest na poziomie 2-3%... Temperatury na AIO 360 dochodziły do 80-90C, totalne szaleństwo bo na standardowych ustawieniach mam max 60 czasem 65 stopni Celsjusza. Jak nie będziesz kręcił bo to całkowita strata czasu to weź płytę pod b660. 

To bardzo przydatna opinia. Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...