Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przykladam sie do zlozenia nowego komputera i poszukuje odpowiedniej plyty pod ryzena5 5600x. Moj budzet to 500/600zl. Jest szansa na cos ciekawego? 
Z gory dzieki za wszystkie propozycje

Edytowane przez El3ctr00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procka czego byś nie kupił da sobie radę, zwykła b550a pro https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b550-a-pro-6934828/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=c5133a69-4fd4-f61b-105c-bf98299f83c2 nawet i b450 z allegro za 200zl tomahawk czy gaming plus bez znaczenia, zapas będzie do oc pod sam korek :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Send1N napisał:

Do tego procka czego byś nie kupił da sobie radę

Dlatego bym wziął cokolwiek co się akurat trafi w promo. Jeśli bardzo tanio to nawet na B450.

EDIT Żeby daleko nie szukać to w xkomie masz z kodem promo MSI B450-A PRO MAX 299, MSI B450 TOMAHAWK MAX II 349 (różnią się głównie wyglądem), Gigabyte B550 GAMING X V2 439.

EDIT 2 a może byś był zainteresowany MSI B550M PRO VDH WIFI nówka ale leży z 2 mc (nie używana itd), kupiona w RTV EURO AGD jakby co wal priv.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

zwykła b550a pro

Nie taka zwykła, ona ma całkiem dobrą sekcję zasilania (kosztem np. słabszego układu audio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Produkt po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta"
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kibolkks napisał:

"Produkt po naprawie w autoryzowanym serwisie producenta"

nie, oni tak przy każdym outlecie piszą, tak samo jest :

" produkt z regulaminowego zwrotu do 15 dni"

 

masz 14 + 14 dni na zwrot, więc miesiąc na testowanie..

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Nie taka zwykła, ona ma całkiem dobrą sekcję zasilania (kosztem np. słabszego układu audio).

szczerze to ci powiem że b450 tomahawk miała lepszą od niej :E przynajniej ja byłem bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b550-pro4-6858389/?gclid=Cj0KCQjwntCVBhDdARIsAMEwACmmzPq9rKL359m5WEvcs_-fYRbkm3kdqvg_AtwGAnsOhBnasJ55waYaAvPREALw_wcB

 

Płyta BDB , bdb prowadzi ram ,jak przesadzę sama zrzuca takty do 2133 itd ALC1200 ... miałem na niej cruciale , teraz mam Royale i jest bdb ...

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

szczerze to ci powiem że b450 tomahawk miała lepszą od niej :E przynajniej ja byłem bardziej zadowolony.

To są tylko twoje odczucia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. 

MSI B550 A-Pro jest tylko trochę gorsze termalnie od MSI B550M Mortar https://youtu.be/JxczZChFaZI?t=920

A MSI B550M Mortar zamiata B450 Tomahawka pod dywan przy poważniejszych wyzwaniach https://www.youtube.com/watch?v=zfD_KuTVfkc

Oczywiście, dla zwykłego zjadacza chleba nie będzie to miało znaczenia (budżetowy procek, na stocku),  ale my nie jesteśmy na forum dla noobów sprzętowych, prawda? 

Tak więc dla pasjonatów już powinno to mieć znaczenie. Tym bardziej, że idzie lato, w budzie robi się gorąco, każdy podzespół podbija temperaturę i ogólnie każdy szczegół zaczyna mieć znaczenie. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto porównuje 16 vs 6 rdzeni?

Na Ryzenie 5 5600x każda płyta będzie dobra przecież ten procesor nie stawia żadnych wymagań. 

W Proline jest całkiem nowa MSI B550 Gaming Plus za 599,00 zł i nic lepszego nie trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, addept napisał:

To są tylko twoje odczucia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. 

 

No moje odczucia bo na 450 tomahawk miałem dobre 7c mniej na vrm + mogłem jechać na llc3 i napięcie było jak skała a tuaj musze dawać 1 żeby nie było dropa :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś wybrakowany egzemplarz. 

Ja po przesiadce na B550 z B450 Gaming Plus (wymuszone problemami z PCI-E), na zwykłym Ryzenie 3600 odczułem duży spadek temperatur, a przecież Ryzen 3600 to nie jest jakiś pogromca płyt głównych. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cały czas 550a pro nie wiem dlaczego miała by być wybrakowana :P po prostu siedząc 2 lata na b450 tomahawk działało to lepiej a miałem chwile 5600x na tomahawku za nim zmieniłem na 550 więc porównanie mam na tym samym cpu ;) także zmieniłem bez sensu bo novi sprzedawał tanio :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że jak novi sprzedaje to musi to być wybrakowany sprzęt. Może mieć np. ryskę widoczną pod mikroskopem, nudny kolor lub też nie pasujące do otoczenia ledy :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mimuszek napisał:

B550 Tomahawk,  nowa, amazon 579zł , w porównaniu z cenami tej płyty w polskich sklepach to..

https://www.amazon.pl/MSI-Tomahawk-Motherboard-RyzenTM-Prozessoren/dp/B08B4V583Q/?tag=ugcplpepper21-21&ascsubtag=339080453

 

 

Sam posiadam tomahawk 550 i mogę polecić cały serduszkiem

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sama cena jest też w całym terg, avans, me, raty o% itd

x-kom 962zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...