Skocz do zawartości
MegaBejb

Karta graficzna do leciwego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, domino97 napisał:

Kultura pracy względem rx570 przepaść (właściwie to jej nie słyszę), wydajność przepaść, nic się nie wysypuje ale mam ją kilka dni a to trochę za mało czasu. AMD zdarza się niestety zepsuć sterowniki (chociaż podobno najnowsze do win11 w końcu naprawiają OpenGL (jeszcze nie wyszły) i bardzo poprawili dx11 w ostatnich). Mam monitor 165Hz z Freesync, wszystko śmiga. Teraz jeśli mam bottlenecka to na CPU.

Mam Power Color Hellhound.

I właśnie takiego myślę kupić. Przemyślałem sobie wszystko i biorąc pod uwagę, że mam już nastolatka w domu być może ten stary zestaw mu zostawię, a nowy kupię tylko i wyłącznie dla siebie (tak wiem burżuj, ale odkąd młody używa mojego PC'ta to trzeba go regularnie czyścić z syfów i innego dziadostwa). Jeszcze wszystko do przemyślenia, ale taki pomysł mi wpadł do głowy i zobaczymy co z tego wyjdzie. Lepiej chyba mu dać taki zestaw i coś tam dołożyć niż kupować 2 nowe. ?

Edytowane przez MegaBejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, domino97 napisał:

Wszystko tylko nie rx6500. Ta karta to szrot, który się nigdy nie powinien pojawić na rynku, ona ma szynę x4 co przy PCIe 3.0 da o sobie znać. Już lepiej polować na RTX 3050 albo szukać używki 1660/1660Super/1660ti.

Jak autor ma zamiar wymieniać kompa za 2-3 miechy o czym wspominam, to jest najlepsza opcja na przeczekanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie rzecz jest taka, że po kolega po sąsiedzku ma RX 6600xt i mi użyczył karte na jeden dzień. Wczoraj testowałemna Valhalli, cyberpunku itp. i nawet fajnie to chodziło. Na 99% zdecyduje się na tą słabszą wersję 6600 i zostawię ten komputer na ten moment. Teraz tylko pytanie, gdyby się okazało że jest za mało RAMU( jeszcze to wyjdzie w praniu, ale nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami) to jakie kości polecilibyście do tego zestawu? Oczywiście 16gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MegaBejb napisał:

jakie kości

kup takie same jak masz, kolejne 2x4

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Gdyby się okazało ? to jest oczywiste ?

Jak na razie większość gier działa ok na 8GB, zresztą pisał że mu działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, qrek1 napisał:

Jak na razie większość gier działa ok na 8GB, zresztą pisał że mu działało.

Narazie to grałem kilka godzin w różne gry. Pewnie wszystko w praniu wyjdzie przy dłuższych posiadach.

Szukałem wczoraj kości takie jak ja mam, ale nawet szczerze to nie znalazłem nowych. Jeszcze za używkami popatrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, qrek1 napisał:

Jak na razie większość gier działa ok na 8GB, zresztą pisał że mu działało.

"Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli" 

Sam myślałem kiedyś że 8gb wystarcza, ale taki AC na 16 gb ddr3 2200mhz zyskał na stabilności ?

3 minuty temu, MegaBejb napisał:

Narazie to grałem kilka godzin w różne gry. Pewnie wszystko w praniu wyjdzie przy dłuższych posiadach.

Szukałem wczoraj kości takie jak ja mam, ale nawet szczerze to nie znalazłem nowych. Jeszcze za używkami popatrze 

Nowych nie znajdziesz ?

Spróbuj jeszcze je troszkę OCknąć?I jak mówi @qrek1 kup takie same albo z takimi samymi parametrami 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że na 4790k z RX 6600 jeszcze sporą chwilę pograsz, tylko faktycznie ten RAM. Ja bym chyba nie kombinował tylko kupił 2x8 używanych. Jeśli dobrze pamiętam, to np. te się dobrze kręciły (linkuję pierwsze z brzegu na chybił trafił, to nie moje ani nic) https://allegrolokalnie.pl/oferta/pamiec-crucial-ballistix-sport-16gb-2x8gb-1600-cl9

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pioy napisał:

Sądzę, że na 4790k z RX 6600 jeszcze sporą chwilę pograsz, tylko faktycznie ten RAM. Ja bym chyba nie kombinował tylko kupił 2x8 używanych. Jeśli dobrze pamiętam, to np. te się dobrze kręciły (linkuję pierwsze z brzegu na chybił trafił, to nie moje ani nic) https://allegrolokalnie.pl/oferta/pamiec-crucial-ballistix-sport-16gb-2x8gb-1600-cl9

Znalazłem takie jak moje. Gość dodał nawet z kartą GTX 970. Tylko chce sprzedać komplet 4x4gb za 150zł.i zastanawiam się czy lepiej kupić 2x8 czy 4x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przy 4x4 takich samych nie powinno być problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kości Corsair Vengeance Pro 8gb za dosłownie 80zl tylko, że różnią się numerem CMY8GX3M2B2133C9R, a moje są bez 'R' na końcu. Próbowałem to porównać w specyfikacjach, ale szczerze mówiący nie zauważyłem żadnej różnicy. Czy one będą współgrały czy raczej nie? Moje mają 2133 mHz taktowania, a większość jakie znajduję są 1600 dlatego fajnie by było jakby się zgrały ?

Jeżeli nie to biorę te podlinkowane prze @Pioy

Edytowane przez MegaBejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byćmoże wielce prawdopodobne by współgrały jak byś wszytko puścił na 1600. Najprościej chyba kupić 2x8 1600 (myślę nie więcej niż 200zł) a twoje sprzedać. Jest to jakieś wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, qrek1 napisał:

Byćmoże wielce prawdopodobne by współgrały jak byś wszytko puścił na 1600. Najprościej chyba kupić 2x8 1600 (myślę nie więcej niż 200zł) a twoje sprzedać. Jest to jakieś wyjście.

Może źle napisałem, ale te które znalazłem też są 2133mhz tylko inny model 

Tutaj linki:

Do kupienia

moje

I jest taki plus, że są do odbioru w mojej miejscowości nawet jutro i cena praktycznie za grosze.

Jak nie to zainwestuje w Crucial Balistic Sport CL9

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MegaBejb napisał:

jest taki plus, że są do odbioru w mojej miejscowości nawet jutro i cena praktycznie za grosze.

No to bierz, stestuj czy działa ok i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, qrek1 napisał:

No to bierz, stestuj czy działa ok i tyle

 

W poniedziałek będzie karta, kości już założyłem i narazie wszystko działa ?

Jakieś rady jak dbać o tą karte ?

Power color rx6600 hellhound

Czy wkładać do Pc i cieszyć się z życia i sprzętu nie patrząc na nic??

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MegaBejb napisał:

Jakieś rady jak dbać o tą karte ?

No na pewno popatrz na temperatury żeby nie były za wysokie i jak będą pomyśl nad lepszym chłodzeniem obudowy lub UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta i pamięć ram zamontowane. I nie spodziewałem się tego, ale taki AC Valhalla (grałem tylko godzinę) na ustawieniach ULTRA trzyma 62fps, gdzie na starej karcie na średnich chodziło w max 50fps. Temperatury GPU pokazuje 63C, a węzła jakieś 74C, więc myślę że jest bardzo OK.

Jeszcze zagram w Cyberpunka w wolnej chwili i sprawdzę jak tam się to sprawdza, ale myślę że będzie dobrze.

Dziękuję wam za porady i pomoc, bo szczerze nie spodziewałem się że wymiana karty i dołożenie pamięci RAM da aż takiego kopa.

Jeszcze mam parę pytań co do wymiany pasty na CPU, ale to już założę osobny temat w odpowiednim dziale.

 

Jeszcze raz dziękuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 22:05, MegaBejb napisał:

Karta i pamięć ram zamontowane. I nie spodziewałem się tego, ale taki AC Valhalla (grałem tylko godzinę) na ustawieniach ULTRA trzyma 62fps, gdzie na starej karcie na średnich chodziło w max 50fps. Temperatury GPU pokazuje 63C, a węzła jakieś 74C, więc myślę że jest bardzo OK.

Jeszcze zagram w Cyberpunka w wolnej chwili i sprawdzę jak tam się to sprawdza, ale myślę że będzie dobrze.

Dziękuję wam za porady i pomoc, bo szczerze nie spodziewałem się że wymiana karty i dołożenie pamięci RAM da aż takiego kopa.

Jeszcze mam parę pytań co do wymiany pasty na CPU, ale to już założę osobny temat w odpowiednim dziale.

 

Jeszcze raz dziękuję ?

nowe GPU i dysk SSD zrobią ze starego dziada przystojnego amanta ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słuchajcie jeszcze jest sprawa. Komputer pochodził z nowym ramem i nową kartą dosłownie może w sumie 8 godzin i dzisiaj próbowałem go włączyć niby zastartowal, ale ekran był czarny(kompletnie nic nie wyświetlał), zresetowałem go i po jakichś 5sek odrazu się wyłączył, później spróbowałem drugi raz go włączyć i znowu to sam. Wypiąłem zasilanie z karty i na integrze się włączył. Po kilku minutach podłączyłem karte i włączył się normalnie. Dodam, że zasilacz był sprawdzany w serwisie i powiedzieli, że niby jest w porządku. Jest się czym martwić? Nie chciałbym, żeby coś się tej mojej nowej karcie przytrafiło...

Edytowane przez MegaBejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz wszytko działa to zaczekaj się z martwieniem jak przestanie działać. Działających rzeczy nie da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uu Panie, kurzyk. 
    • A mam... teraz niech autor tematu pokaże
    • Zmiana obciążeń podatkowych to jest jeden z najważniejszych postulatów w ogóle. I nie jest to głupia wojenka światopoglądowa tylko system wymagający kompetencji i wpływający na wszystkie inne. Tusek straci przedsiębiorców już w 2027r. jeżeli tego nie zrobi.
    • Ja w jedynce miałem ciut ponad 100godzin. W dwójce już doszedłem do tego poziomu, że brakuje mi kilkunastu rzeczy z 1. Na dzień dzisiejszy to oryginalna gra, ale względem pierwszej części wybrakowana - sprzęt, ulepszenia broni nie istneją, pojazdy - jest tylko mech jak na razie, brak ulepszeń mecha/manewrów, brak jednej frakcji + nie ma wszystkich rodzajów misji z 1. Ta gra opiera się na swoim autorskim, oryginalnym pomyśle. Nie jest gierką na setki godzin, a jakieś 120-160. Do tego początek może być nudny, bo masz blokadę poziomu trudności przez niski LVL postaci. A gierka zaczyna się dopiero od poziomu trudnośći 6 - wszystko niżej to pomyłka, i nie pokazuje czym ta gra na prawdę jest. Najlepsze jest to że chyba z 6 osób namówiłem na Helldivers 1, bo goty chodziło na kluczykowniach po 6zł, nikomu gra się nie spodobała. Te same osoby kupiły Helldivers 2 i wsiąkły. Kto tam na YT miał film w stylu - "Jak zmiana kamery zmieniła całą grę", czy jakoś tak. I chyba tylko w tym był problem popularności 1 części. No i jest tu jedna rzecz, której nie widziałem nigdzie indziej, za co duży plus dla autorów. Zdobywanie waluty premium. W grze możesz zdobyć, jak poszukasz, super kredyty, czyli walutę premium. Od 10 do 40 na rundę, ich spawn też jest losowy, zawsze są w bunkrach. Jak jeden z graczy weźmie perk od skanowania terenu, to miejsca z lootem - próbki, superkredyty, ciężka broń - są widoczne dla każdego na mapie. Do tego w podstawowym drzewku zakupów też możesz kupić te kredyty, za medale które dostajesz na zakupy sprzętu, skinów, pancerzy i perków. Gram w to od premiery, nabite 57 godzin i co ? Zdobyłem tego wystarczająco na 2 karnety bojowe, i jeden pancerz premium ze sklepu. I coś tak jeszcze zostało. Nie widziałem takiego ruchu u innych. Solo gierka jest nudna, najlepiej grać z teamem. Jest polski disocrd Helldivers 2, 75% ludzi tam jest mega ogarnięta. Link do discorda: https://discord.gg/FBazNfMR
    • chyba lepiej testowac na trainning dummy, gdzie widzisz obrazenia zadawane.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...