Skocz do zawartości
MegaBejb

Karta graficzna do leciwego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w moim starym zestawie padła karta graficzna (NVIDIA Gigabyte GTX 970) i zastanawiam się czy jest sens pchać się w jakąś używkę lub czy np coś pokroju GTX 1050ti zadziała i nie będzie mulić na tym pc albo czy np rtx 3060 zadziała w tym zestawie, a później przełoże do nowej jednostki.

 Zalozenie jest takie, że we wrześniu i tak zamierzam składać nowy zestaw , ale teraz potrzebuje odpalić różne gry ( valhalla, cyberpunk itp[ tak 970 to wszystko ciągła ?]).

Ewentualnie czy są jakieś firmy które mogłyby reanimować karte i czy jest to opłacalne. Ogólnie jest tak, że  po podpięciu karty do zasilacza da się włączyć Pc. Próbowałem na 3 różnych zasilaczach.

Doradzcie coś proszę i dzięki za poświęcony czas.

Intel I7-4790K

Płyta ASRock Z97 Extreme

Zasilacz Chieftec GPM 750C

Ssd Samsung 840evo 250gb

HDD Seagate barracuda 2TB

Corsair Vengeance Pro Series, DDR3, 8 GB, 2133MHz, CL9 (CMY8GX3M2B2133C9) (2x4gb)

 

Edytowane przez MegaBejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp uciagnie nawet 1660 Ti. Masz do wyboru do koloru.

Od najlepszej do najslabszej: 1660, 1060 6GB, 1650, 1050 Ti.

Pamietaj, i lepsza karte kupisz teraz, tym drozej sprzedasz calego kompa we wrzesniu. Mozesz to potraktowac jako inwestycje.

1050 Ti pociagnie powyzsze gry na minimalnych. 3060 jest za szybka do tego kompa ale bedzie dzialala tyle, ze jej pelna predkosc zobaczysz dopiero w nowym kompie, bo w tym bedzie bottleneck.

Edytowane przez daerragh
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny używek jak i nowych kart tzn 3xxx będą spadać, więc o jakiej inwestycji Ty gadasz?? ?

Autorze zaczyna się lato, więc nie marnuj czasu na granie?

Jak we wrześniu masz zamiar wymienić cały sprzęt, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz o ile masz kasę zainwestować w jak najlepszą kartę na którą Cię stać, po za tym polecanie gorszej karty jak 1050Ti jak pan wyżej sugeruje to jest nie porozumienie, odpuść sobie porady pana wyżej. Do tego masz mało ramu jak na dzisiejsze czasy, jak nie masz ciśnienia odpuść granie do września .

 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, daerragh napisał:

pamietaj, i lepsza karte kupisz teraz, tym drozej sprzedasz calego kompa we wrzesniu. Mozesz to potraktowac jako inwestycje.

Nie. Im lepszą kartę kupisz tym więcej stracisz, bo karty tanieją. Ale im lepszą kupisz, tym na lepszej będziesz grał teraz.

21 minut temu, MegaBejb napisał:

czy np coś pokroju GTX 1050ti zadziała i nie będzie mulić

W porównani z gtx 970 1050ti będzie 30% mniej fps. O naprawie karty zapomnij. Możesz kupić używkę 1060. 3060 też zadziała. Tylko miej na uwadze że na 98% ceny kart we wrześniu będą sporo niższe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qrek1 dobrze gada, @daerragh albo coś popił, choć po jego twórczości na forum nie sądzę. Nie słuchać go polecam wszystkim.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceny nie beda duzo nizsze we wrzesniu. Dolar drogi, Euro drogie, inflacja szaleje a BTC nie bedzie spadal w nieskonczonosc.

Z ta inwestycja chodzilo mi o to, ze na karcie nie straci duzo we wrzesniu a juz na pewno lepiej sprzedac PCta z karta graf. niz z integra. Ceny komputerow z integrami sa sporo nizsze niz tych z kartami, nizsze duzo bardziej niz cena samej karty.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, daerragh napisał:

Moim zdaniem ceny nie beda duzo nizsze we wrzesniu. Dolar drogi, Euro drogie, inflacja szaleje a BTC nie bedzie spadal w nieskonczonosc.

Ale będą niższe, a nie wyższe jak sugerujesz w swoim pierwszym poście... Pisząc że sprzeda kompa drożej i że to będzie inwestycja ?... Piłeś nie pisze, nie masz pojęcia co piszesz to również sobie odpuść doradzanie, bo wypisujesz takie brednie że szkoda to więcej komentować .

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem, ze beda wyzsze. Chodzilo mi o to, ze autor potem lepiej sprzeda tego PCta z karga graf. niz bez niej. Na allegro jest pelno uzywek z integrami i ceny tych sprzetow sa niskie. Natomiast PC z karta mozna juz duzo lepiej sprzedac, za roznice wieksza niz cena samej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie ma się co kłócić ? kartę i tak muszę kupić, bo moja rodzina zaczynając ode mnie poprzez żonę i na synu kończąc wszyscy gramy ? czy to konsola czy PC ( ja wolę PC)

Przemyślałem to sobie i w 3060 napewno nie będę celował, bo tak naprawdę będę chciał kupić coś z 3070 albo nawet 3080, więc to odpada.

Stwierdziłem że 1500max mogę dać za kartę( ale wiadomo im mniej tym lepiej) i znalazłem 2 używki 1660ti Zotac albo PNY z gwarancją jedna 3 lata druga 2 za 1000zł albo nowy Gainward za 1299zł. Ewentualnie jest Gigabyte nowy 1559zl

Co do 1060 to widziałem używki bez gwarancji od 500-700 gigabyte/MSI/zotac i zastanawiam się czy jest sens, żeby się nie okazało za miesiąc powiedzmy że następna karte 'szlag trafi'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialbym obawy, co do 1060. Te karty maja juz 5 lat. 1660 Ti to dobry wybor do tego PCta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć czy jest sens patrzeć na outlety np. x-kom? Karty po zwrocie z pełną gwarancją trochę taniej, ale szczerze nigdy nie kupowałem w outletach o nie wiem czego się spodziewać.

I jeszcze, która kartę wybrać? Gainward 1660ti zachęca ceną, ale nigdy nie miałem nic od nich. Zawsze albo Gigabyte albo MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówki 1660ti za 1559 na pewno bym nie brał.

28 minut temu, MegaBejb napisał:

żeby się nie okazało za miesiąc powiedzmy że następna karte 'szlag trafi'

Szansa minimalna. Są oszczędności, jest ryzyko, coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, qrek1 napisał:

Nówki 1660ti za 1559 na pewno bym nie brał.

Szansa minimalna. Są oszczędności, jest ryzyko, coś za coś.

A 1660ti za 900zl z gwarancją do połowy 24 roku się opłaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jakie są każdy widzi. Na pewno nie opłaca się nowa, bo w podobnej cenie jest dużo wydajniejszy (50%) rx 6600.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MegaBejb napisał:

A 1660ti za 900zl z gwarancją do połowy 24 roku się opłaci?

rozumiem że takie coś ?  :

https://www.olx.pl/d/oferta/gtx1660ti-6gb-asus-tuf-gaming-CID99-IDPErfo.html

ceny jeszcze tyle nie spadły, ogłoszenie może sugerować że pochodzą z koparki.. z drugiej strony jeszcze 2 lata gwarancji, coś za coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, qrek1 napisał:

Ceny jakie są każdy widzi. Na pewno nie opłaca się nowa, bo w podobnej cenie jest dużo wydajniejszy (50%) rx 6600.

Dla mnie nie ma różnicy czy to będzie NVIDIA czy radeon.

Jeśli na tym sprzęcie uciagnie tego rx6600 bez bottleneck to mogę rozważyć zakup czerwonych. 

 

11 minut temu, mimuszek napisał:

rozumiem że takie coś ?  :

https://www.olx.pl/d/oferta/gtx1660ti-6gb-asus-tuf-gaming-CID99-IDPErfo.html

ceny jeszcze tyle nie spadły, ogłoszenie może sugerować że pochodzą z koparki.. z drugiej strony jeszcze 2 lata gwarancji, coś za coś..

Narazie tylko szukam. Nie jest tak, że mi się pali kupić kartę ale jakby się trafiło coś fajnego to napewno wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz raczej wszystko będzie z koparki. Na allegro też są.

8 minut temu, MegaBejb napisał:

Jeśli na tym sprzęcie uciagnie tego rx6600 bez bottleneck

A co ci bottleneck przeszkadza? Bottleneck się pojawia jak ci karta chce wyświetlić więcej klatek niż wylicza procesor. Więc jak masz lepszą kartę i więcej klatek to chyba lepiej niż gdy masz niski FPS na gorszej karcie i procesor się nudzi i nie ma wtedy bottlenecka. Lepiej mieć 80fps i bottlnecka, czy 40fps bez bottlencka?

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, qrek1 napisał:

Teraz raczej wszystko będzie z koparki. Na allegro też są.

A co ci bottleneck przeszkadza? Bottleneck się pojawia jak ci karta chce wyświetlić więcej klatek niż wylicza procesor. Więc jak masz lepszą kartę i więcej klatek to chyba lepiej niż gdy masz niski FPS i procesor się nudzi i nie ma wtedy bottlenecka.

Ogólnie to ciężko cokolwiek znaleźć, bo nówki tego rx6600 też chodzą 1500 w górę, a z używek można wejść na niezłą mine. Ale załóżmy czysto teoretyczne jeśli bym kupił tego rx6600 to będzie bardzo widać różnicę w wydajności od tego 1660ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% klatek więcej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kolega qrek1 nie wie, ze bottleneck na CPU potrafi powodowac scinki? Wykorzystanie procesora na 100% w grach nie jest zalecane. RX 6600 to zbyt mocna karta do i7-4790K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rx 6600 spokojnie może mu zostać do nowego kompa i posłużyć, więc to nie jest zły wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega autor tematu bardziej celuje w 3070 albo wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, daerragh napisał:

Wykorzystanie procesora na 100% w grach nie jest zalecane

A co to ma do rzeczy? Tłumaczyłem czym jest bottleneck. Poza tym zawsze można sobie ustalić limit klatek. Przykładowo na 1660 ti w danej grze będziesz miał spadki poniżej 60fps, a w rx 6600 będziesz miał stałe 60.

4790k 4/8 To mocny procek niewiele słabszy od obecnych 9400f 6/6. A rx 6600 to średnia dolna półka.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daerragh napisał:

No ale kolega autor tematu bardziej celuje w 3070 albo wyzej.

Tak jest. Jeszcze zobaczymy jak to wypadnie, ale minimum 3070 chcialbym mieć.

Narazie rozważam tego 1660ti albo rx6600, ewentualnie poszukam jeszcze 1060 żeby przetrwać te 2-3 miesiące. 

Jakimi programami można sprawdzić później karty? W sensie temperatury artefakty itp.

Jeszcze na jaki model Radeona patrzeć? W geforcach wiem, że Asusy i MSI są dobre ale Radeona ostatnio miałem chyba w 2005r także trochę wyleciałem z tematu.

Edit:

Te Radeony chodzą w okolicy 1800, ale teraz jest promocja w Euro za 1500+. Okazja czy jak powyższe za drogo??

Edytowane przez MegaBejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, qrek1 napisał:

A co to ma do rzeczy? Tłumaczyłem czym jest bottleneck. Poza tym zawsze można sobie ustalić limit klatek.

No swietny pomysl. Kupic karte za 1600zl i limitowac klatki, bo za szybko dziala, bo jest bottleneck na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...