Skocz do zawartości
Drago_n

Monitor do 1.9 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego monitora. Obecnie mam lg 29um59-p, ale denerwuję mnie format + brak pikseli na wysokość. Nie jest zbyt uniwersalny.

Monitor ma służyć najbliższe 5 lat więc niech będzie w miare przyzwoity. Ma służyć do programowania, okazjonalnego grania + internet, może czasem film.
Wymagania jakie sobie ustawiłem to: odświeżanie przynajmniej 144Hz, rozdzielczość 2k, 2 złącza hdmi, jasność przynajmniej 300cd/m2, regulacja wysokości, nachylenia i na boki, w miarę niski czas reakcji i w miarę stabilna podstawka, + fajnie jak był zakrzywiony.

Proporcje to:

- programowanie 75% (zwykle w dzień, więc zależy mi żeby była przyzwoita jasność)

- gry, filmy 25% (głównie nocą)

Obecny komputer:
RX 570 4 GB + 16 GB ram, ryzen 1600 AF - tutaj zdaję sobie sprawe ze pewnie bede musial wlaczac jakas opcje zeby mi zbijalo do full hd bez tego rozmycia( czytalem ze jest taka opcja od rx 400 w gore), ale planowalbym dokupic w przyszlosci coś pokroju rtx 3060/rx 6600

To co ja znalazłem to:

  1. AOC CQ27G3SU/BK 1ms 165Hz
  2. Samsung Odyssey S27AG500NUX

  3. MSI Optix G273QPF

  4. Dell S2721DGFA nanoIPS HDR

Najbardziej mi się podoba AOC, jest najtańszy ale ma spoko parametry, może wystarczyć. Czy jednak uważacie że 2-4 są znacznie lepsze i warto dopłacić i ten 1 jest dużo gorszy?

Nie brałem pod uwagę LG bo mam trochę obawy bo w obecnym modelu odpadł mi joystick do regulacji ustawieniami i wyjściem ale widzę że ten jest dosyć fajny LG UltraGear 27GP850 27

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chciałem polecić della G3223D ale już go praktycznie nie ma w sprzedaży. Nie ogarniam ledwo wszedł na rynek i nie ma.
3 dni temu był za 1900zł.
Może jakieś problemy z dostawami matryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 cali przy 2k bedzie dla mnie za duze.

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Tobie dorzucę do kotła - jak masz miejsce na biurku i głownie monitor jest do pracy to możesz pójść budżetowo i zastanowić się nad LG UltraWide 34WP75C-B Z kodem "SCHOOL22" jest za 1700 złotych. Masz 2x hdmi, 1440p w ultrawide, 165 hz, zakrzywiony, dosc dobra regulacja i matryca VA, której fanem nie jestem. 34" w ultrawide jest na wysokosc 27", czyli po prostu dodatkiem masz boczki

Wrzuciłeś różnej maści monitory, które całkiem się od siebie różnią. Dopisz też w jakie gry grasz, oraz czego od monitora oczekujesz przy graniu (brak ghostingu, kolory, kontrast itp)

Edytowane przez MefistoFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ultra wide chyba juz nie chce miec, niby fajne do pracy, ale przy grach serio irytuja mnie te paski czarne lub ewentualnie to ze nie jestem w stanie pograc w nic przy natywnej rozdzielczości.
Co do gier to różnie, teraz doom eternal, ale zwykle jakieś strategie, rtsy, lub rpg.
Bardziej mi zależy na fajnych kolorach, kontraście, ghosting aż tak chyba by mi nie przeszkadzal, czas reakcji znosny, ja pamietam jeszcze monitory gdzie sie piksele rozchodzily wiec ogolnie nie jestem jakis super napalony na to zeby matryca byla żyleta do cs go :D.
Ogólnie najbardziej mnie rajcuje zeby ta matryca jednak oferowala super kolory, jakosciowo sie czyms wyroznialo niz tym zeby ten monitor byl jakis mocno sprzyjajacy w fpsach.

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Drago_n napisał:

32 cali przy 2k bedzie dla mnie za duze.

Ja bym szedł w któregoś IPSa z tych co podałeś.
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-lg-27-27gp850

za 1500zł

Teraz, Drago_n napisał:

Właśnie ultra wide chyba juz nie chce miec, niby fajne do pracy, ale przy grach serio irytuja mnie te paski czarne lub ewentualnie to ze nie jestem w stanie pograc w nic przy natywnej rozdzielczości.
Co do gier to różnie, teraz doom eternal, ale zwykle jakieś strategie, rtsy, lub rpg.
Bardziej mi zależy na fajnych kolorach, kontraście, ghosting aż tak chyba by mi nie przeszkadzal, czas reakcji znosny, ja pamietam jeszcze monitory gdzie sie piksele rozchodzily wiec ogolnie nie jestem jakis super napalony na to zeby matryca byla żyleta do cs go :D.

Minus UW o których mało się wspomina. Część gier nie obsługuje takich rozdzielczości zwłaszcza te stare i są czarne pasy po bokach.
A przy monitorach z niestandardowymi rozdzielczościami to już w ogóle cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Drago_n napisał:

To, co brać tego lg za 1499 czy cos innego?

Odnośnie tego co wspomniałeś wyżej to to jest mój faworyt na obecną chwile, możesz też przejrzeć kilka postów w drugim wątku gdzie wspominałem, że również szukam monitora 27" 1440" :)

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci w tym lg przeszkadza ze szukasz 2?  AAA dobra bo ty masz gl a chcesz gp. Dobra biore tego lg chociaz jak mi znowu odpadnie joystick to sie mocno wk...urze

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie przeszkadza, szukam po prostu drugiego monitora do pary, do pracy, aby mieć dwa. Zdecydowanie tańszą opcją jak i w sumie wygodniejszą jest zakup drugiego monitora aniżeli zabawa w ultrawide (4000+ złotych) albo jakieś inne abominacje.

Zwykły 27" 1440p kosztuje te 1100 złotych, ten LG 27GP850 jest lepszy niż mój obecny i kosztuje "tylko" 1500 złotych

Edytowane przez MefistoFX
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27GP850 to odświeża wersja 27GL850, który posiadam. Co to znaczy dla Ciebie tragiczny? Czarny kolor nie jest taki czarny - jak się trafi BLB to też jest to wtedy bardziej uwidocznione - u mnie jest to delikatnie lewy dolny róg i widać to tylko kiedy jest tam czarny kolor. Mi to kompletnie nie przeszkadza, monitor mój obecny jest mocno responsywny, ale ja też jestem wymagający i mam nadzieję że 27GP850 spełni swoje oczekiwania jak to jest widoczne w recenzjach - w skrócie będzie lepiej niż jest :) Dla mnie się liczy czystość obrazu, jak widzę ghosting to mnie krew zalewa i jestem na to uczulony, inni mogą tego nie widzieć nawet na VA, jak niektórzy moi znajomi :) U mnie siedzi tez RTX3080, także mam nadzieję że uda się skorzystać z dodatkowych HZ :D 

Jak programujesz to ludzie też czasem narzekają na to, że podczas scrollowania tekst jest rozmyty. Nie wiem ile w tym prawdy, ale przyjrzyj się temu bo może Cię to zacząć prześladować
 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby się trafiła dobra sztuka. Daj znać jak przyjdzie i jakie masz pierwsze wrażenia po jednym dniu :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor rewelacja, bez porównania jasność matrycy z moim poprzednim monitorem (miał 250 cd/m2). HDR jakoś jeszcze nie używałem, DLSS w grach jest mega dziwne albo nie potrafię go dobrze ustawić. Może też nie uruchamiałem gry w której faktycznie mogę ogarnąć przynajmniej 100 fps. Kolory żywe, jeśli mogę to tak nazwać, fajna przestrzeń robocza do pracy, ogólnie mega zadowolony jestem i jest bardziej uniwersalny aniżeli ultra wide. Nie zajmuje też tyle miejsca na biurku. Z minusów to chyba spora podstawka przez co monitor jest dość blisko, więc jak ktoś ma biurko głębokość 60 cm lub mniej to totalnie odradzam, chybą że sobie zamontuje na ścianie. Co do kontrastu i czernie to faktycznie szału nie ma i nawet ja to widzę, natomiast w grze np. doom eternal jest świetnie. Matryca jest mega szybka. Polecam :D

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze monitora, prawdopodobnie ze mną zostanie.

Ps. Bardzo dziwne ale mogę ustawić odświeżanie na 144Hz, wyżej nie a przecież monitor ma 165Hz odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze skorzystam z okazji i zapytam, jaki byście polecili drugi monitor full hd 24 jako 2 w trybie pivot?

AOC 24G2SU Gaming

Ten wydaję mi się spełnia moje oczekiwania, regulacja na boki, przyzwoity się wydaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drago_n
DLSS bez regulacji ostrości wg. mnie robi straszne mydło i wygląda to słabo. W takich grach ratuje się filtrem LumaSharpen i po dostosowaniu jest już ok.

Odnośnie odświeżania to za pewnie podłączyłeś monitor przez HDMI, gdzie jest ograniczenie przepustowości. Po podpięciu przez displayport powinno być ok. U mnie 165Hz działało bezproblemowo na dołączonym kablu Dispalport. Przy 180Hz losowo pojawiało się migotanie. Finalnie wymieniłem kabel na cable matters bo i tak był dla mnie za krótki i teraz 180Hz działa wzorowo. 

Jeżeli chodzi o kontrast możesz ją jeszcze poprawić za pomocą regulacji stablizacji czerni. W sumie nwm po co jest ona dodawana na IPS. Na VA czy OLED, gdzie kontrast jest dużo wyższy i w ciemnych scenach mogą znikać detale to rozumie. Natomiast w przypadu IPS nie znalazłem jeszcze gry gdzie taka korekta byłaby konieczna.

Co do drugiego monitora do pivota, niestety nie pomogę ja finalnie dokupiłem drugą sztukę 27GP850-B (kupowałem na promocji za 1399zł). Podstawowe modele 27 1440p i kosztowały nie wiele taniej, a oferowały dużo mniej. Tak to eleganco monitory działają z softem od LG i szybko sobie reguluję ustawienia i profile. Z moich obserwacji 27 cali do pivota jest trochę przywosokie, ale przy pomocniczym ekranie nie jest to tak dokuczliwe.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, fajnie że się podoba i nie żałujesz decyzji. Jeśli chodzi o drugi monitor, który miałby służyć tylko do pivota to najtańszy 16:10 kosztuje niecałe 1100 złotych. Pytanie co Cię blokuje aby nie mieć dwóch poziomo, bo w tej cenie masz już inny 27" 1440p

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę brakuję mi miejsca na biurku na 2 monitor 27 2k, stąd pomyślałem o full hd 24. No i jednak fajnie by mieć pivot do programowania, a 27 w pionie jest jednak za duży. Chociaż może narazie się wstrzymam z zakupem i temat dobrze przemyślę.

Ps. DLSS w końcu ogarnąłem, faktycznie muszę dużo z ostrością walczyć bo inaczej jest mydło. No ale według mnie jest to całkiem fajne rozwiązanie, aczkolwiek nie nazwałbym tego cudem techniki :D

Jeszcze pytanie mam, jak zrobić tak żeby monitor sam dostosowywał jasność do otoczenia? Współczesne monitory nie mają zadnego czujnika jak matryce w laptopach/telefonach? Bo standardowo mam jasność 100% i nie zmieniało się podświetlenie, po włączeniu HDR natomiast mam wrażenie jakby jasność zmieniała się samoistnie. Ogólnie trochę tego nie ogarmiam :D

Chyba się wstrzymam jeszcze z tym 2 monitorem,


Mam podobna pracę co ziomek, chyba że po prostu uda mi się upchnąć 24 poziomo razem z tym 27.

Edytowane przez Drago_n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2022 o 21:00, Drago_n napisał:

Monitor rewelacja, bez porównania jasność matrycy z moim poprzednim monitorem (miał 250 cd/m2). HDR jakoś jeszcze nie używałem, DLSS w grach jest mega dziwne albo nie potrafię go dobrze ustawić. Może też nie uruchamiałem gry w której faktycznie mogę ogarnąć przynajmniej 100 fps. Kolory żywe, jeśli mogę to tak nazwać, fajna przestrzeń robocza do pracy, ogólnie mega zadowolony jestem i jest bardziej uniwersalny aniżeli ultra wide. Nie zajmuje też tyle miejsca na biurku. Z minusów to chyba spora podstawka przez co monitor jest dość blisko, więc jak ktoś ma biurko głębokość 60 cm lub mniej to totalnie odradzam, chybą że sobie zamontuje na ścianie. Co do kontrastu i czernie to faktycznie szału nie ma i nawet ja to widzę, natomiast w grze np. doom eternal jest świetnie. Matryca jest mega szybka. Polecam :D

Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze monitora, prawdopodobnie ze mną zostanie.

Ps. Bardzo dziwne ale mogę ustawić odświeżanie na 144Hz, wyżej nie a przecież monitor ma 165Hz odświeżania.

W jakich grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Drago_n napisał:

Ps. DLSS w końcu ogarnąłem, faktycznie muszę dużo z ostrością walczyć bo inaczej jest mydło. No ale według mnie jest to całkiem fajne rozwiązanie, aczkolwiek nie nazwałbym tego cudem techniki :D

Od wersji 2.3 DLSS jest duzy przeskok w działaniu polecam obejrzeć materiał porównawczy na Hardware Unboxed.

 

21 godzin temu, Drago_n napisał:

Jeszcze pytanie mam, jak zrobić tak żeby monitor sam dostosowywał jasność do otoczenia? Współczesne monitory nie mają zadnego czujnika jak matryce w laptopach/telefonach? Bo standardowo mam jasność 100% i nie zmieniało się podświetlenie, po włączeniu HDR natomiast mam wrażenie jakby jasność zmieniała się samoistnie. Ogólnie trochę tego nie ogarmiam :D

W ustawieniach ogólnych niby jest funkcja Smart Energy Saving, która coś kombinuje z jasnością, ale ja zauważyłem więcej problemów z jej działeniem niż korzyści :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gsync sobie ustaw to ważne. Dużo pomaga.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...