Skocz do zawartości
Mi_chas

Redmi 4X nie widzi kamery Insta360 go 2 w WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

 

Dziękuję za przyjęcie do grupy.

 

Posiadam telefon Xiaomi Redmi 4x, zakupiłem go w 2018roku, jak do tej pory nie miałem z nim większych problemów. Ostatnio kupiłem sobie kamerę Insta360 go 2 i niestety telefon nie wykrywa w Wifi tej kamery. Sprawdziłem na innym, nowszym modelu Xiaomi i tam odrazu kamera pojawiła się na liście Wifi.

 

W czym może być problem ?

 

Posiadam Miui global 11.0.2 oraz Android 7.1.2.N2G47H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, reQ_21 napisał:

pierwszy link w google -> https://onlinemanual.insta360.com/go2/en-us/faq/specs/compatibility
za słaby smartfon. 

Bardzo dziękuję, szukałem w różnych miejscach ale tego akurat nie znalazłem. Co ciekawe w oprogramowaniu do kamer insta 360 jest napisane dlaczego może nie być połączenia ale akurat tego nie ma...

Tak na chłopski rozum to trochę nie ma to sensu ponieważ tu nawet nie chodzi o działanie programu tylko pojawienie się kamery na liście Wifi, moim zdaniem model telefonu nie powinien mieć znaczenia ale oczywiście mogę się mylić :)

W każdym razie dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mi_chas napisał:

Bardzo dziękuję, szukałem w różnych miejscach ale tego akurat nie znalazłem. Co ciekawe w oprogramowaniu do kamer insta 360 jest napisane dlaczego może nie być połączenia ale akurat tego nie ma...

Tak na chłopski rozum to trochę nie ma to sensu ponieważ tu nawet nie chodzi o działanie programu tylko pojawienie się kamery na liście Wifi, moim zdaniem model telefonu nie powinien mieć znaczenia ale oczywiście mogę się mylić :)

W każdym razie dziękuję i pozdrawiam!

w przypadku takich urządzeń ma - najprawdopodobniej to xiaomi nie obsługuje któregoś ze standardów Wifi i nie połączy się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, reQ_21 napisał:

w przypadku takich urządzeń ma - najprawdopodobniej to xiaomi nie obsługuje któregoś ze standardów Wifi i nie połączy się. 

Czyli nie zostaje mi nic innego jak do kamery kupić nowy smartfon ?

Dziękuję jeszcze raz za wyjaśnienie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego posta na Reddit'cie domyślnie kamera działa w paśmie Wi-Fi 5 GHz, którego Xiaomi Redmi 4X nie obsługuje. Niżej w dyskusji podano możliwy sposób na przestawienie podobnego modelu kamery na pasmo 2,4 GHz (link) i myślę, że warto byłoby go wypróbować z GO 2, bo zmiana tej opcji powinna umożliwić działanie kamerki z Xiaomi Redmi 4X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...