Skocz do zawartości
hetman83

RX6700XT TESTY 3DMARK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio nabyłem ASUS Radeon ROG RX 6700 XT STRIX OC 12GB GDDR6, przesiadłem się z GTX1060 6GB. Reszta podzespołów to m.in: Ryzen 7 2700x, 4x8gb 3200Mhz, dyski SSD (1xM2, 3xssd) oraz 1 HDD.

Na razie robiłem testy sobie w 3dmark, wedle starszej karty jest bardzo dobrze wielokrotnie lepiej ale jak widzę w google że na poszczególnych testach w 3dMark inni ludzie mają lepsze wyniki niż ja obecnie a posiadają ten sam model grafiki i procesor, sterowniki mam najnowsze.

z czego to wynika taka różnica że mam mniej ? 

na końcu każdego testu pokazuje się komunikat po angielsku że nie można porównać wyników online (your score could not be validated, Benchmark tessellation load modified by AMD Catalyst driver na gtx-ie tego nie miałem oraz wydaje mi się że przed instalacją sterowników też chyba tego nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze msuisz zmienic w sterownikach opcje teselacji, czyli w Radeon Adrenalin klikasz na kolo zebate - graphics - advanced - tesselation mode - use application settings.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm pewnie oszukuje w teselacji i jest niższy wynik. Dziwne bo myślałem że Radeon w jakiś tam sposób się zbliżył do nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tesselacji dostałeś odpowiedź w drugim poście , amd ustawia domyślnie jakiś tam współczynnik tesselacji i do 3d marka trzeba go zmienić na wybierany przez aplikację ,odnośnie wyników w 3dmarku , jako takim , musisz pamiętać że jest to program testujący w którym każdy zainteresowany chce osiągnąć jak najlepsze wyniki , więc zmienia domyślne  parametry pracy karty graficznej (overclocking) , wybiera najbardziej optymalne sterowniki itp. itd.

przykładowo moja 6800XT na ustawieniach standardowych w zależności od sterownika uzyskiwała wynik na poziomie od 19000 do 20500 pkt , a po zmianie parametrów ( napięcia , kaganiec mocy , zegary , zapewnienie lepszych temperatur itp. itd.) dobiła do 24800

ps.

posty kolegi Jurkak sobie daruj , niestety swoje frustracje wylewa na producenta , a to on i jego "znajomość" tematu sprawiły że na swojej 6900xt osiągał wyniki słabego 6800xt 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie sobie moża darować ?

3dmak zgłosił fejk.Nie  te czasy ze przeszło wszystko.Jeszcze bym sie przyjrzał filtrowaniu anizotropowemu  bo tam też radeon był słabszy

15 minut temu, SylwesterI. napisał:

, musisz pamiętać że jest to program testujący w którym każdy zainteresowany chce osiągnąć jak najlepsze wyniki , więc zmienia domyślne  parametry pracy karty graficznej (overclocking) , wybiera najbardziej optymalne sterowniki itp. itd

???

Edytowane przez jurekk
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...