Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wybrać monitor do nowego peceta. Budżet to 1200-1300zł.

-Zastosowanie to głównie gry, a poza grami wszystko inne
-Rozmiar to myślę minimum 27 cali, może więcej, będę siedział mniej więcej 70-90cm od monitora, doradźcie czy iść w coś większego czy nie. Biurko 90x140cm
-Rozdzielczość WQHD, karta to będzie 3070 więc 4k raczej nie pociągnie
-Wysokie odświeżanie nie ma dużego znaczenia, w żadne esportowe strzelanki nie gram, wolę wymaksowane ustawienia od wymaksowanych FPSów
-Obok najpewniej stanie drugi, mniejszy monitor jako pomocniczy, więc zakrzywione odpadają
-W kwestii kolorów, wiadomo że im lepsze tym lepiej, ale grafiki raczej obrabiał nie będę, chyba że okazyjnie
-Kontrast czy HDR - nie wiem na ile tu jest marketingu to jedno, nie wiem też na ile mogę liczyć w tej cenie. Doradźcie proszę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie pomagasz ? Budżet jest jaki jest i tyle. Mogę go nagiąć do 1400 maks i nie więcej, bo wszystko co dołożę do monitora odejmę z budżetu na skrzynkę. A podobnie jak monitor, sam komputer też kupuje się zwykle na co najmniej kilka lat. Tak więc proszę  propozycje do 1300, MAX 1400 zł. Nie potrzebuję full wypasu, nie wiadomo ilu portów i bajerów z których nie skorzystam.  

EDIT: Poszło dwa razy

Edytowane przez NameAlreadyTaken
Usunięty duplikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że LG 27GL83A-B to taki 27GL850 tylko, że IPS nie nanoIPS :) W cenie się zmieścisz, a opinie również ma bardzo dobre. Jak masz jakieś pytania to śmiało
 

EDIT:
A jednak on jest tylko jeden z outletu... Za to 27GN800-B wygląda podobnie i dostępny wszędzie :)
https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/27gn800-b

image.png.15fb042305e52968a12ab16c3ed7bdf5.png

Edytowane przez MefistoFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co widzę niedostępny nigdzie. Ani na morelkach, ani w xkomie, ani w elektromarketach nie dla idiotów. A na stronie xkomu ostatnia cena widzę wcale nie niższa niż ten nanoIPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Ultragear 27GP850 NanoIPS bardzo często jest na promocjach w morele za 1399zł. Ostatnio chyba z 3 tygodnie był dostępny w takiej cenie. Jak zakup nie jest na już to bym się wstrzymał albo kontatkował z działem handlowym w morele może będą mogli  urawać trochę z ceny. W przypadku x-kom jest specjalny temat do rabatów dla forumowiczów.

Edytowane przez Hero586
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli się trafi w promce to czemu nie. I tak nie wiem czy nie będę musiał nieco odłożyć w czasie składanie PCta, a czas nie jest priorytetem, więc będzie możliwość popolować na okazje. A może jeszcze trochę GPU stanieją, to się trochę środków zwolni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może też bym się skusił... już wczoraj na euro była możliwość kupna o 14 z dostawą do mieszkania w przedziale 18:00-20:00 i mnie ręce swędziały :D

Ten drugi monitor jest teraz w aktualnej promocji za 1100 złotych, całkiem dobry deal. Mam cichą nadzieję, że w tym roku też wejdą odświeżone modele 27" :/  Teraz tylko były pogłoski o 32". Co ciekawe... teraz na stronie LG się pojawiły i na obudowie jest już UltraGear a nie LG :) https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-32gq950-b

https://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-32gq950-b


image.png.fb716c0aea37faf2f965107cbab34bde.png

Edytowane przez MefistoFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27GN800-B to chyba zwykły IPS, więc wg, mnie bez szału. Do tego chyba brak regulacji w pione. Wg. mnie warto dołożyć do Nano-IPS nasycenie kolorów to zupełnie inny poziom. Od pierwszego uruchomienia 27GP850 wiedziałem, że ze mną zostanie mimo, że zwykły IPS to było dla mnie największe zło :E.  Podobny efekt wow miałem jak kupiłem OLED'a :E.  Jak będzie grane na konsoli to ten monitor jako jeden z nieliczynch ma wsparcie G-sync po HDMI. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak z rozmiarem? 27 cali to już spore bydlę, ale biurko mam głębokie na 90cm, szerokie na 140. Zakładając metr od monitora, pójście w coś pokroju 31,5" ma sens? Oczywiście zakładam że będzie drożej, ale w chwili obecnej to czysto teoretyczne rozważania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biruko wystarczająco głębokie do 32 tylko z nimi jest ten problem, że to na ogół krzywulce. Przy drugim kompie mam dell s3220dgf i do grania zdecydowanie wolę 27GP850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy coś takiego https://www.x-kom.pl/p/647108-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-32gn650-b.html. Płaski 32 cale. Przy czym kosztuje tyle samo co 27, więc ciekawi mnie jakie są tego konsekwencje w kwestii jakości obrazu. Bo chyba wolałbym wziąć jakkolwiek przyzwoity 27" niż najtańszy 32", no chyba że różnica nie jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA vs IPS to ciężki temat ja od siebie polecam przetestować na żywo. Każdy ma inne preferencje, jednemu bardziej przeszkadza smużenie, niż IPS glow itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie siedzę na laptopowej TNce FHD 15,6 i nie narzekam. Oczywiście do czasu kiedy nie siądę przed czymś lepszym, no ale wymagań wygórowanych nie mam. W ostateczności jest 14 dni na zwrot, jakby mnie oczy bolały... Boję się, że jak wezmę mniejszy, to za każdym spojrzeniem będę sobie przypominał że mogłem mieć 12cm przekątnej więcej :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biurko jest głebokię, więc 32 cale spokojnie ogarniesz tylko tutaj już do 32GP850-B będzie spora dopłata. W 32 calach z takim budżetem nano IPS odpada. Zerknałem na test modelu 32GN650-B i na rtings i wypada całkiem nieźle jak na VA. Pozostaje temat własnych preferencji co do matrycy.  Napisz może w jakie gry grasz to może coś znajdę w bilbiotece i porównam jak to u mnie wygląda na LG 27GP850-B, Dellu S3220DGF + może LG C1 55 dorzucę w bonusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpadają szybkie gry pokroju CSa, Valoranta itp., w to nie gram wcale. Głównie War Thunder, Farming Simulator, Kerbal Space Program, no i wszelkiego rodzaju indyki. Jeżeli chodzi o kwestię IPS vs VA to z grubsza znam różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich gier to na VA raczej nie będzie problemów. W FPS'ach jest przepaść między LG 27GP850-B, a Dellu S3220DGF. Jak wracam na della to czuć duże opóźnienie na myszcze i dziwnie się jakoś gra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...