Skocz do zawartości
Petru23

Notebook do biura za ok 3000 pln - Huawei D16?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę znów kupić notka do biura rachunkowego. Tabele i klepanie w klawiaturę. Non stop. HP15 poddał się a raczej klawiatura i plastikowa obudowa - upadł zszywasz i pękła.

Chcemy kupić coś porządniejszego, tak za ok 3k gdzie priorytetem jest trwałość, wydajność i komfort pracy. Z ryzena średnio zadowolony jestem (5-3500 jest teraz chyba).

 

Zakup na FV najelpiej na raty, także ograniczone możliwości wyboru sklepu - al.to, allegro raty 0 i.... markety i xkom odpada - markety nie dają rat 0%na FV, xkom nie ma 0%.

 

Bardzo zaciekawił mnie nowy huawei D16. Raz, że spróbowałbym markę a dwa - full metal jacket, 16" IPS 300nit 100% sRGB, światło w klawiaturze i potwierdzona wyższa wytrzymałość na zużycie. Do tego 3-ci rok gwarancji za 9,99zł i myszka za 1pln :)

Czy znajdę coś lepszego w cenie 3300? - tyle mogę dołożyć choćby do 3 lat gwarancji.

 

i5-12450H, 8GB RAM, 512GB SSD, 16", alu. Są raty 0% na FV

https://consumer.huawei.com/pl/laptops/matebook-d-16/

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Stefan999 napisał:

Bardzo dobry laptop, ale weź wersję z 16 GB ram. 

Czy jest potrzeba do tabel 16GB ram? Odpalone będzie kilka programów o podstawowych wymaganiach + przeglądarka i pakiet biurowy. 

Jak miałbym dokładać to raczej do słuchawek w promocji niż do ram dodatkowego ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, to jest argument bardzo za.

Jest sens szukać czegoś innego? Przeglądam innych producentów i najczęściej tylko wieko w alu oraz przeciętne ekrany. Do tego są to konstrukcje tańsze ale lepiej doposażone. Gdzieś dell, gdzieś asus ale jakość nie ufam komercyjnym seriom. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BTPOTW napisał:

hmmm jedynie VivoBook przychodzi mi do głowy;

ASUS VivoBook 15 i5-1135G7/16GB/512

4rdzeniowa i5 11gen, 16GB RAMu (wlutowany, ale 16GB pod biuro wystarczy spokojnie na kilka lat), dobra ogólna jakość wykonania - solidna aluminiowa konstrukcja, matowa 300nitowa matryca IPS z pokryciem sRGB na poziomie 100% - przyjemny ekran, dysk SSD 512GB, ma czytnik linii papilarnych, bogaty zestaw portów, bez Windowsa.

Z systemem wyjdzie podobnie a Huawei ma 3 lata gwarancji i nowszy proc. Z tego co pamiętam ze szoleń, wg Tic-Toc Intela to każda kolejna generacja jest wydajniejsca o średnio 20% od poprzedniej.

 

Między 8 a 16Gb jest 400zł więcej. Sporo... 3300 a 3700 to znaczna róznica

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stefan999 napisał:

Acer Swift 3 i5-1135G7/16GB/512/W11 Srebrny Intel Evo 2999 złotych

Ma solidną obudowę i w miarę szybki CPU. Ma bardzo dobrą matrycę FHD IPS i przeciętne przebiegi na baterii. 

14" i bez bloku numenrycznego :(

właśnie klepę zamówienie na D16 16GB RAM za 3700zł.... Trochę kurcze dużo...

 

A i x-kom nie daje rat 0%. Al.to już tak

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używasz zewnętrznej klawiatury i monitora? Zanim kupisz, sprawdź klawiaturę w sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas oględzin odniosłem wrażenie, że to nie jest laptop z alu, natomiast tworzywo użyte do wykonania jest na tyle sztywne, że nie wygina się podczas przenoszenia i do złudzenia przypomina aluminium. Pavilion jest smukły i elegancki, to za tą cenę warto. Huawei D16 jest też z Ryzenem 5 4600H. i5-12gen do biura nie będzie Ci potrzebny. Kwestia czy laptop może być z  Ryzen-em, czy wolisz coś na Intelu. Możesz obejrzeć nowość; 

MSI Modern 15 Ryzen 5/8GB/256/Win11 2799 zł to lekki 15,6" laptop biurowy z mozliwością rozbudowy ram, który jest metalowy i nie ma klawiatury numerycznej. Dysk ssd ma co prawda 256gb, natomiast ma wolny slot m.2 na drugi szybki dysk, to można kiedyś dołożyć. 

Dell Inspiron 5515 Ryzen 5 5500U/16GB/512/Win11 3399zł to bardzo dobry laptop biurowy. W standardzie jest niskonapięciowy procesor R5 6/12, 16GB RAM i 512GB SSD, oraz Win11. Jest też bardziej ekonomiczna seria Dell Inspiron 3511, która często jest wybierana do miejsc pracy, natomiast model 5515 jest nieco smuklejszy i lżejszy. Ma też lepszą baterię. Vostro ma dłuższą 3-letnią gwarancją.

 

 

 

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Przypominam, xkom odpada bo brak rat 0%, ale al.to już je ma ;)

Zastanawiam się nad sensem kupna tego Huawei za 3700 z 16gb bo:

Proc taki potrzebny mi nie jest jak i5 12gen, tak samo jak super ekran. Wystarczy coś lepszego niż TN

1 godzinę temu, pbesc napisał:

Podczas oględzin odniosłem wrażenie, że to nie jest laptop z alu, natomiast tworzywo użyte do wykonania jest na tyle sztywne, że nie wygina się podczas przenoszenia i do złudzenia przypomina aluminium. Pavilion jest smukły i elegancki, to za tą cenę warto. Huawei D16 jest też z Ryzenem 5 4600H. i5-12gen do biura nie będzie Ci potrzebny. Kwestia czy laptop może być z  Ryzen-em, czy wolisz coś na Intelu. Możesz obejrzeć nowość; 

MSI Modern 15 Ryzen 5/8GB/256/Win11 2799 zł to lekki 15,6" laptop biurowy z mozliwością rozbudowy ram, który jest metalowy i nie ma klawiatury numerycznej. Dysk ssd ma co prawda 256gb, natomiast ma wolny slot m.2 na drugi szybki dysk, to można kiedyś dołożyć. 

Dell Inspiron 5515 Ryzen 5 5500U/16GB/512/Win11 3399zł to bardzo dobry laptop biurowy. W standardzie jest niskonapięciowy procesor R5 6/12, 16GB RAM i 512GB SSD, oraz Win11. Jest też bardziej ekonomiczna seria Dell Inspiron 3511, która często jest wybierana do miejsc pracy, natomiast model 5515 jest nieco smuklejszy i lżejszy. Ma też lepszą baterię. Vostro ma dłuższą 3-letnią gwarancją.

 

 

 

 

Nie to, że wolę Intela bo nie ma to znaczenia. Mam teraz hp 15 już drugi rok na r5-3500 i jakoś uwag nie mam, poza niekiedy dziwna praca wentyli podczas pracy na pulpicie). Zdarzały się lekkie dropy, zamulenia ale sporadycznie i bez konkretnej przyczyny. Jakoś miałem nadzieję, że Intel pod tym kątem będzie lepszy. Ale ten proc ma już swoje latka, także aktualne AMD zapewne mają wyższą Kulturę pracy. A tak to działa dobrze - wydajności nie brakuje

 Ale jakość plastików a w szczególności klawiatury jest do Wielkiej D. Klawisz 0 z bloku nr leży prawie płasko co wnerwia strasznie. Jeden z najczęściej wykorzystywanych klawiszy. 

Ważne jest też rozmieszczenie bloku i ergonomia pracy na liczbach. To nie ma być jak w gamingowych głównie dodatkowe klawisze sterowania (a wtedy nieraz strzałki są pod blokiem lub zachodzą pod klawisz 0), ich wielkość oraz rodzaj skrajnych prawych. Zwroccie uwagę na blok nr w przedmiotowym Huawei D16, w HP 15 a np w lenovo czy asusie (ten to ma masakrę, brak skrajnych +/- i enter). 

Czy jest sens dopłacać do do D16 16GB (3700), gdzie za 3100 mam HP 15 (wliczone już 16gb ram do 300zl)? Pamiętając, do czego ma służyć przede wszystkim, także wypasiony ekran nie jest mocnym argumentem. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ważne, żeby klawiatura Ci odpowiadała, skoro laptop ma służyć do pracy w biurze.

D16 ma nowszy ekran 16" fhd  1920x1080p, natomiast dopiero Ideapad pro 16 ma ekran 16" o wyższej rozdzielczości 2560x1600p.

Jeśli wystarczy Ci Pavilion, lub zależy Ci na jak najbardziej przystępnej cenie, to dopłata do D16 jest jedynie opcjonalna, bo oba laptopy są porządne. 

Jeśli nie zależy Ci na wypasionym ekranie, czy obudowie z blachy, to alternatywnie możesz zobaczyć Dell-a 3511. Za 3100 można go ogarnąć z procesorem i5, 16gb ramu, lub taniej 3525 z Ryzenem 5 5625U. Pavilion ten co wybrałeś też jest ok, lub alternatywnie Dell 35xx, który może gorzej wygląda, lecz jest to biurowy klasyk z którego ludzie są zadowoleni.

 

Edytowane przez pbesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

będzie D16. Format 16:10 do prac biurowych jest jak znalazł.

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/huawei-matebook-d16-11905500428?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=d9bf2c75-51c5-d537-4f8a-d8d95ba4748f#about-seller

 

jeśli boli Cie wydawanie 3700 zł tu masz za 3k 

sam zastanawiam się nad kupnem, cena jest atrakcyjna ale mam jakieś dziwne opory przed zakupem laptopów na allegro :P

Edytowane przez thorst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, thorst napisał:

https://allegro.pl/oferta/huawei-matebook-d16-11905500428?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=d9bf2c75-51c5-d537-4f8a-d8d95ba4748f#about-seller

 

jeśli boli Cie wydawanie 3700 zł tu masz za 3k 

sam zastanawiam się nad kupnem, cena jest atrakcyjna ale mam jakieś dziwne opory przed zakupem laptopów na allegro :P

1. nie ma rat 0%

2. Nie ma klawiatury numerycznej

także... ale dzięki za chęci ;)

 

już zamówiłem D16 16GB z i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

finalnie kupiłem tego Huaweia i odesłałem. Smyrało przy dotknięciu palmestru. Zakupiłem następnie lenovo ideapad 5 pro 16, bo jednak 16:10 format jest kozak. Lenovo lepsze od Huawei poza audio. Tak dobre, że jak kilka dni temu notek został utopinony wręcz w herbacie to zamówiłem drugiego takiego samego. Tak franca jest dobra.

 

z Wad

  • nitowana klawiatura, której nie wymienimy sobie tak hop siup.
  • audio mogłoby być lepsze

polecam notka (lenovo)

 

Edit:

Dzwonił serwis w sprawie zalanego notka. Okazuje się, że poza klawiaturą nic się nie stało. Jest tyle folii na płycie i podzespołach, że ciecz nie uszkodziła niczego (poza klawiaturą). Co najlepsze... 2 razy był zalany, także... ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...