Skocz do zawartości
Caporeira

Multi-Windows Live CD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chodzi o to że mam kompa i stare karty PCI (strona producenta nie istnieje).
Chce odpalić kilka dystrybucji Windows i sprawdzić czy któryś system wykryje sterowniki do kart, lub te które znalazłem będę działały na systemie.
Stąd mam 2 pytania:

  1. Czy jest coś takiego jak obraz ISO z Live CD gdzie jest kila dystrybucji systemu Windows ?
  2. Czy jak odpalę system Live CD czy będzie od bazował na fizycznym sprzęcie ? Czy będę mógł te karty i sterowniki testować ?
  3. Skąd można pobrać gotowe obrazy live cd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Robisz sobie pendrive np. przez multiboot ventoy i wrzucasz różne iso z windows live cd (winpe).

2. Z sterownikami jeśli wymagają ponownego uruchomienia to nie bo wiadomo system w pamięci ram więc po ponownym uruchomieniu wszystko zniknie.

3. z takich systemów masz np. Hiren's BootCD PE, Bob.Omb's, Gandalf's Windows 10PE, Sergei Streclec's WinPE

 

Jak chcesz testować to lepiej nie odpalać systemów windows live tylko z vhd czyli pełnoprawny system w 1 pliku który jest na dowolnym dysku i wszystkie zmiany się tylko w nim zapisują. Możesz podpiąć go pod wybór systemów (podczas włączania komputera)

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z LiveCD jest taki, że tam zazwyczaj nic nie zainstalujesz. Żadnych sterowników itp. Jedynie co będziesz w stanie sprawdzić to to, czy system sam z siebie rozpozna cały sprzęt względnie poprawnie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...