Skocz do zawartości
tomkill

Xiaomi 12 czy OnePlus 9Pro lub OnePlus 10pro google pixel 6

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, reQ_21 napisał:

mi10, 11t pro, poco x3 pro... no nie wiem 

9T, 9T PRO, Note 10 PRO, POCO F2 PRO,  obecnie POCO F3, wszystko śmigało/śmiga bez takich problemów jak opisałeś wyżej, dlatego jestem zdziwiony. 

Zamówiłem Mi11T PRO, zobaczymy co to z tego "cuda" będzie

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

9T, 9T PRO, Note 10 PRO, POCO F2 PRO,  obecnie POCO F3, wszystko śmigało/śmiga bez takich problemów jak opisałeś wyżej, dlatego jestem zdziwiony. 

Zamówiłem Mi10T PRO, zobaczymy co to z tego "cuda" będzie

zdajesz sobie sprawę, że kupiłeś gorszy smartfon od tego, co miałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, reQ_21 napisał:

zdajesz sobie sprawę, że kupiłeś gorszy smartfon od tego, co miałeś?

Jakieś konkrety ?

A widzę, źle wpisałem oczywiście, że nie 10T pro tylko 11T pro 

Poprawiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Jakieś konkrety ?

A widzę, źle wpisałem oczywiście, że nie 10T pro tylko 11T pro 

Poprawiłem. 

nawet jeśli to 11t Pro, to będziesz miał trochę szybszy procesor (który się cholernie grzeje), szybsze ładowanie i nieznacznie lepszy aparat.  Miałem tego xiaomi, kupiłem go za 1800zł i sprzedałem tydzień później.  Aparat jest tragiczny na tle Mi10, cholernie się grzeje, nie utrzymuje stałej wydajności (właśnie przez przegrzewanie się), bateria nie wytrzymuje 8h bardziej aktywnego dnia. Moim zdaniem powinieneś wybrać realme gt2 pro lub F4. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ja z innym tematem , może ktoś z was wie ,można kupić załóżmy cyberpunka 2077 na google stadi przy pomocy karty podarunkowej ?bo widziałem taka możliwość na telefonie (android) ale na pc już takiej opcji niema ,:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, reQ_21 napisał:

nawet jeśli to 11t Pro, to będziesz miał trochę szybszy procesor (który się cholernie grzeje), szybsze ładowanie i nieznacznie lepszy aparat.  Miałem tego xiaomi, kupiłem go za 1800zł i sprzedałem tydzień później.  Aparat jest tragiczny na tle Mi10, cholernie się grzeje, nie utrzymuje stałej wydajności (właśnie przez przegrzewanie się), bateria nie wytrzymuje 8h bardziej aktywnego dnia. Moim zdaniem powinieneś wybrać realme gt2 pro lub F4. 

Właśnie go odebrałem, zobaczymy jak to z nim będzie , grać nie gram więc przegrzewania się raczej nie obawiam. Zwykle poco f4 nie opłaca się jest to praktycznie to samo co poco f3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pitt_34 napisał:

Właśnie go odebrałem, zobaczymy jak to z nim będzie , grać nie gram więc przegrzewania się raczej nie obawiam. Zwykle poco f4 nie opłaca się jest to praktycznie to samo co poco f3 

bo poco f3 to całkiem kompletny smartfon
jedyne co możesz zauważyć to lepszy aparat czy szybsze ładowanie. Imo 11t pro nie wnosi nic oprócz ładowania 
https://drive.google.com/drive/folders/1foZVC2JZADa5Tg20Z9Th6bBvi_Nxe1_D?usp=sharing - masz tutaj porównanie mi10 do 11t pro. Bez gcama czy open camery. Gcamem nie idzie robić zdjęć z racji braku OIS w 11t pro - tutaj różnica jest kosmiczna na rzecz Mi10

ja również nie gram, smartfon naturalnie się grzeje przy normalnym użytkowaniu z racji snapdragona 888 i cholernie szybkiego ładowania, gdzie smartfon potrzebuje jakiś 15-20 minut na "odetchnięcie" 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, reQ_21 napisał:

ja również nie gram, smartfon naturalnie się grzeje przy normalnym użytkowaniu z racji snapdragona 888 i cholernie szybkiego ładowania, gdzie smartfon potrzebuje jakiś 15-20 minut na "odetchnięcie

Czytałem opinie, nie wszystkim się grzeje , z tego co czytałem i oglądałem recenzje to tragedii nie ma, ciepły się robi przy ładowaniu to fakt, ale 19 min i jest 100%, także można to przeboleć. Kilka godzin zabawy, instalowania, ustawiania i nie zauważyłem żeby bardziej się grzał jak POCO, ale to za krótki czas żeby ostatecznie wydać jakąś opinię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podczas klonowania starego smartfona parzył w dłoń i tak throttlował, że na 60hz się obniżał i całe UI lagowało.. Chyba, że instalujesz wszystko ręcznie i po kolei, to może i tak.. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2022 o 22:51, reQ_21 napisał:

mi10, (...)... no nie wiem 

Mam Mi10 i nie mam tych problemów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, reQ_21 napisał:

u mnie podczas klonowania starego smartfona parzył w dłoń i tak throttlował, że na 60hz się obniżał i całe UI lagowało.. Chyba, że instalujesz wszystko ręcznie i po kolei, to może i tak.. 
 

Jestem mega zadowolony, mam jedną uwagę, wyświetlacz mógłby być ciut jaśniejszy, widać różnicę między POCO a M11T PRO na korzyść POCO, pozostałe aspekty na plus dla Mi11, grzanie to mit, albo wada wybranych sztuk, porównując POCO a Mi praktycznie nie ma różnicy w temperaturach, specjalnie noszę i używam dwa te smartfony. Co do baterii, trzyma rewelacyjnie, POCO również, jednak to ładowanie w Mi11T to odlot, dzisiaj specjalnie zmierzyłem i od 1% do 100% zajęło to dosłownie 17 min 24 sekundy, także nawet jeśli bateria miałaby trzymać krótko to ładowanie rekompensuje tą niedogodność  w 100%.. Podłączasz telefon, idziesz zrobić herbatę, wracasz i masz telefon gotowy do pracy :D, co do systemu to widać, że Xiaomi się postarało i jest dopracowany. To moje odczucia po 2 dniach użytkowania, zobaczymy co dalej. Fona kupiłem w promocji za 1999 zł także uważam, że zamiana na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2022 o 22:37, niko123 napisał:

Polecam Xiaomi 12x - mam już jakiś czas i telefon petarda 

Mi 12x 5G 8/128 kupiłem w Polskim sklepie za 2499

Na ceneo.pl jest masa sklepów z taką samą cena 

Link do recenzji

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/xiaomi-12x-recenzja-test-opinia-czy-warto-kupic.html

 

reklamy są?  Bo jeśli są, to brak słów do polecania czegoś takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Petru23 napisał:

reklamy są?  Bo jeśli są, to brak słów do polecania czegoś takiego...

A jaki Ty masz problem z reklamami w Xiaomi ? Przy pierwszym uruchomieniu to blokujesz,  a jak zapomnisz to zawsze możesz to zrobić później. Też mi argument przytoczyłeś, widać że mało masz do czynienia z tą marką. 

Edytowane przez Pitt_34
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Petru23 napisał:

reklamy są?

Niema. (Mi10) ... albo jak wspomniał @Pitt_34 były, ale przy pierwszym uruchomieniu tam ~2 lata temu je wyłączyłem i już zapomniałem, że coś takiego istnieje w Xiaomi.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pitt_34 napisał:

A jaki Ty masz problem z reklamami w Xiaomi ? Przy pierwszym uruchomieniu to blokujesz,  a jak zapomnisz to zawsze możesz to zrobić później. Też mi argument przytoczyłeś, widać że mało masz do czynienia z tą marką. 

Taki problem ze płacąc w diabły hajsu w ogóle taki głupi pomysł jak proponowanie reklam nie powinno mieć miejsca. Ale reklamy niestety nie pojawiają się tylko w Xiaomi. Podobnie jest na Huawei, Samsungu w ich aplikacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, larry.bigl napisał:

Ale reklamy niestety nie pojawiają się tylko w Xiaomi. Podobnie jest na Huawei, Samsungu w ich aplikacjach. 

To przecież wiadomo, dlatego argument kolegi wyżej był po prostu z dupy i to spowodowało, ze się do niego odniosłem.

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, larry.bigl napisał:

Taki problem ze płacąc w diabły hajsu w ogóle taki głupi pomysł jak proponowanie reklam nie powinno mieć miejsca. Ale reklamy niestety nie pojawiają się tylko w Xiaomi. Podobnie jest na Huawei, Samsungu w ich aplikacjach. 

Gdzie te reklamy na Huawei? Mam w domu 3 egz,  2x nova 5t i nova 9 i reklam nie ma. Mam je włączyć? 

 

Aha,  właśnie czytam jak wyłączyć reklamy w Xiaomi. Ok, my z pomocą poradnika sobie poradzimy. Masa osób nie. 

Rozumiem, że jeśli wymagany byłby root to też żaden problem,  w szczególności dla osób starszych czy też mniej obytych z telefonem, które chcą włączyć go i korzystać a nie bujać się po forach w poszukiwaniu poradników jak wyłączyć reklamy w Xiaomi i dlaczego trzeba to robić w kilku opcjach i apkacj oddzielnie. :hahaha:

 

Pamiętam, jak xiaomi się u nas pojawiło i był problem z softem. Ale i tak był polecany, nawet jako fon dla rodzica bo wystarczyło zrobić właśnie root, wgrać alternatywny soft, dograć masę sterowników itp i już działał super. Widzw, że powoli dążymy do tego samego. 

Na forum kilka lat jestem, jakiś tam przekrój tego, co dzieje się z telefonami mam. Nie tylko dzięki forum. 

Xiaomi to wydmuszka telefonu i nic tego nie zmieni. 

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Petru23 napisał:

Gdzie te reklamy na Huawei? Mam w domu 3 egz,  2x nova 5t i nova 9 i reklam nie ma. Mam je włączyć? 

 

Aha,  właśnie czytam jak wyłączyć reklamy w Xiaomi. Ok, my z pomocą poradnika sobie poradzimy. Masa osób nie. 

Rozumiem, że jeśli wymagany byłby root to też żaden problem,  w szczególności dla osób starszych czy też mniej obytych z telefonem, które chcą włączyć go i korzystać a nie bujać się po forach w poszukiwaniu poradników jak wyłączyć reklamy w Xiaomi i dlaczego trzeba to robić w kilku opcjach i apkacj oddzielnie. :hahaha:

 

Pamiętam, jak xiaomi się u nas pojawiło i był problem z softem. Ale i tak był polecany, nawet jako fon dla rodzica bo wystarczyło zrobić właśnie root, wgrać alternatywny soft, dograć masę sterowników itp i już działał super. Widzw, że powoli dążymy do tego samego. 

Na forum kilka lat jestem, jakiś tam przekrój tego, co dzieje się z telefonami mam. Nie tylko dzięki forum. 

Xiaomi to wydmuszka telefonu i nic tego nie zmieni. 

 

 

Wchodząc na przykład w Appgalery albo motywy jest pop up z reklamą. Kiedyś nawet był raban o reklamy w tapetach dynamicznych (jeszcze za czasów P9). U mnie na P20 Pro zawsze się tam pojawiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pixela . Na takie coś trafiłem 

Cytat z peppera

Akurat czytałem na grupie "tech ekipa klawitera". W komentarzach dużo osób z tym samym problemem.
"siemanko ekipa, mam zapytanie, czy są w tej grupie jacyś masochiści co używają pixela 6. Mam szczerze dosyć tego telefonu i ogólne problemy od samego początku, przeszukałem cały Internet i Wy jesteście moja ostatnia nadzieja, ponieważ support google nie istnieje. Wiec najpoważniejszy problem, czyli wieczne i co chwile rozłączanie łączności na dosłownie sekunde, chodzi o to, jakby telefon na chwile wchodził w tryb samolotowy, odłącza wszystko, bt, wi-fi i jest to strasznie irytujące, zdarza się to czasem częściej, czasem rzadziej, zależne jest to od tego, jak używam telefonu, czasem nawet co 15min jak np. w cos gram. próbowałem wszystkiego łącznie z pełnym powrotem do ustawień fabrycznych i resetem, wiec zależy mi na pomocy od kogoś, kto sobie z tym problemem poradził w jakiś sposób. Używam wersję pro."
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Petru23 napisał:

Xiaomi to wydmuszka telefonu i nic tego nie zmieni. 

? Dziękujemy za opinię znafco"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pitt_34 napisał:

A jaki Ty masz problem z reklamami w Xiaomi ? Przy pierwszym uruchomieniu to blokujesz,  a jak zapomnisz to zawsze możesz to zrobić później. Też mi argument przytoczyłeś, widać że mało masz do czynienia z tą marką. 

niestety to tak nie działa. Nawet na zrootowanym xiaomi.eu są reklamy w aplikacjach od Xiaomi. Z jakiegoś powodu raz się pojawiają a raz nie. 
Co do pixela to również słyszałem o problemach. Problem jest w tym, że z jakiejś przyczyny jest to loteria. Jedni to mają, drudzy nie. Możliwe, że przeciętny quality control (jak to od dawna w pixelach) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, reQ_21 napisał:

niestety to tak nie działa. Nawet na zrootowanym xiaomi.eu są reklamy w aplikacjach od Xiaomi. Z jakiegoś powodu raz się pojawiają a raz nie. 
Co do pixela to również słyszałem o problemach. Problem jest w tym, że z jakiejś przyczyny jest to loteria. Jedni to mają, drudzy nie. Możliwe, że przeciętny quality control (jak to od dawna w pixelach) 

Trochę coś jak w Galaxy Nexus bug z crashami telefonu przy próbie odebrania połączenia. Dotyczyło to konkretnej wersji HW/SW i było mega losowe. Z tego powodu z jednego Galaxy Nexus przerzuciłem się na inny model bez tego problemu. Co lepsze nowy właściciel nie mi praktycznie to problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, reQ_21 napisał:

niestety to tak nie działa. Nawet na zrootowanym xiaomi.eu są reklamy w aplikacjach od Xiaomi. Z jakiegoś powodu raz się pojawiają a raz nie. 
Co do pixela to również słyszałem o problemach. Problem jest w tym, że z jakiejś przyczyny jest to loteria. Jedni to mają, drudzy nie. Możliwe, że przeciętny quality control (jak to od dawna w pixelach) 

Nie wiem czy to jest loteria czy nie, ale wiem, że w każdej aplikacji możesz wyłączyć reklamy i mieć spokój, przynajmniej ja tak zawsze robię przy zmianie telefonu a ostanie lata używam tylko Xiaomi i wyłączam ten syf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...