Skocz do zawartości
naczelnik5

Opinia o Gigabyte RTX 3060Ti Gaming oc/pro vs inne modele

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 minut temu, kadajo napisał:

Zgadza się, ale ja lubię też wręcz idealna cisze jak GPU nie jest obciążone a wystarczy rzucić jakieś cięższe zadanie na CPU i już nie ma ciszy, denerwuje mnie tez jak co chwile przez obciążenie wiatraki wbijają na wyższe obroty i za chwile schodzą i ich nie słychać. U mnie konfiguracja jest taka ze nie licząc GPU komputer jest praktycznie 0db. Nie ma różnicy czy jest włączony, czy nie.

To akurat często zależy nie od samej cyrkulacji powietrza tylko płyty głównej, sterowników, czujników itd itd. Miałem takie sytuacje jak opisujesz z GPU, zdaje się 1050Ti, że mi raptem co chwila się włączały. Miałem na jakimś procku.

W tej chwili w normalnej pracy typu: office, net, YT wentyle na CPU chodzą mi ok 800RPM i ich nie słyszę wcale.

Cytat

Tak, kiedyś obudowy nawet fabrycznie miały wentylację z boku. Problemu by nie bylo gdyby dzisiejsze obudowy pozwalały bez problemów montować wentylatory na spodzie.
GPU jeszcze parę lat temu tak się nie grzały wiec zrobiła się moda na piwnice aby ukryć PSU i jego kable.

Myślę ze ta moda teraz szybko zacznie się zmieniać. :)

Tak - zgadzam się. Przydały by się miejsca na dodatkowe wentyle na obudowie w pobliżu GPU

Ta obudowa co mam może wcale nie jest jednak tak zła, jak o niej mówiono :) Ma na pewno w sobie dużo pustej przestrzeni i tak się starałem, żeby wokoło GPU było jak najmniej kabli

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych kartach ktore glownie wyrzucaja cieple powietrze na bok obudowy przydaly by sie jakies sensowne obudowy juz moze nawet nie z wiatrakiem na boku a z dziurkami na wysokosci gpu. U mnie bok obudowy z oknem i pleksi jest ciepla tylko na wysokosci grafiki. Ostatnio skladalem kumplowi kompa ze szklanym oknem i nagrzewalo sie  po calosci od powietrza z grafiki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linkowałem tu posta nt bocznej wentylacji i też samego wentyla. To dużo daje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kadajo napisał:

Patrz tylko na temperatury pod obciążeniem, w idle to wiadomo ze bedzie dobrze, chyba ze w piekle byś mieszkał albo w wulkanie aktywnym. :D

Idle vs Stress

e2073093e2f5d9b43066979dd5acd749.png aa416284a362a47dc460114d7166026c.png

 

 

Podaj proszę w czym ten monitoring zrobiony i czym obciążyłeś sprzęt.

Delid robiłem "jakiś" czas temu, może warto spojrzeć na to co się dzieje w tym 32 stC pokoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Aida64

System obciążyłem BF V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kadajo napisał:

To Aida64

System obciążyłem BF V

Nie mam BF5, może być Wiedźmin 3 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak on obciąża CPU, ale do GPU może być na pewno.

A masz BF1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie mogę wejść do Oxenfurtu, bo jestem na gra+ i Velen jeszcze nie mam, ale Oxenfurcie CPU też ma co robić.

Nie mam BF1

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... stara kawa daje rady :E

Ustawienia na mining, czyli 120Wat GPU i reszta coś tam pyka.

Temperatury dość wysokie... akurat byłem z Keirą w jaskini :P

Grafika leci do 70stC !

1.jpg 2.jpg

witcher3-2022-07-02-22-53-27-103.jpg witcher3-2022-07-02-22-56-55-165.jpg witcher3-2022-07-02-23-00-04-329.jpg witcher3-2022-07-02-23-11-32-063.jpg

Ustawienie na gaming daje niższe temperatury dla karty, ale juz słychać tego z tyłu i chłodnica na górze została uruchomiona :P

3.jpg

witcher3-2022-07-02-23-24-14-786.jpg

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wracając do tematu. Mój Palit sprzedany więc czas na wybór nowej karty się skrócił ze wzgledu na brak integry. Na dniach musze zdecydować, postawiłem na 2 modele.Gigabyte albo inno3D x3 , o gigabyte już wiem sporo z forum i nie tylko. Natomiast o inno3D sporo mniej jesli chodzi o opinie w codziennym uzytkowaniu , choc te co sa to pozytywne opinie. Kusi mnie bardziej ten Inno3D, ale może ktoś kto posiada/posiadał karty z tej firmy napisze ze 2 zdania czy warto? Znalazlem też jedna oferte na Rog Strix, doplata wzgledem gigabyte czy inno to 400zl ale nie wiem czy przy 3060ti jest sens dokladac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj czy jest twoja karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich filmow obejrzałem kilka, ale opinia użytkowników którzy mieli na żywca do czynienia z danym sprzętem jest dla mnie istotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2022 o 18:37, kadajo napisał:

Dlatego mnie zaciekawił twój przypadek :)

Wczoraj grałem w ETS2 w 4K ze 110 modami i miałem na CPU ok 54 st, na GPU ok. 64st :) Ale z włączoną synchronizacją pionową bo po co ma być więcej niż 60fPS. Tak więc z tą synchronizacją tak się przedstawiają te temperatury.

Jak pisałem wcześniej. W czasie gry bez synchronizacji CPU ok 58st, GPU ok 69st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak karta ma zasilanie 2x8pin to wystarczy podlaczyc 2 wtyczki z 1 kabla czy 2 osobne przewody z zasilacza? Przy 3060ti zrobi to jakas roznice? I jeszcze kwestia rtx 3060ti rog strix w specyfikacji na techpowerup ma tdp 200w, na gpu-monkey pisza cos takiego tdp:240w , tdp(up) 325w. Poza tym sa tez duze rozbieznosci odnosnie zalecanego psu od 550w do 750w.Ktos wyjasni?;) Mam zasilacz Spc Vero 550w gold i tak sie zastanawiam czy jakbym poszalal i kupił Strixa to czy zasilacz podoła:p

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 20:14, naczelnik5 napisał:

Jak karta ma zasilanie 2x8pin to wystarczy podlaczyc 2 wtyczki z 1 kabla czy 2 osobne przewody z zasilacza? Przy 3060ti zrobi to jakas roznice? I jeszcze kwestia rtx 3060ti rog strix w specyfikacji na techpowerup ma tdp 200w, na gpu-monkey pisza cos takiego tdp:240w , tdp(up) 325w. Poza tym sa tez duze rozbieznosci odnosnie zalecanego psu od 550w do 750w.Ktos wyjasni?;) Mam zasilacz Spc Vero 550w gold i tak sie zastanawiam czy jakbym poszalal i kupił Strixa to czy zasilacz podoła:p

Sam się zastanawiałem jak podłączyć te wtyczki bo też miałem problem. Ja wcześniej miałem 700W Tacensa i co prawda dwa gniazda na kabelki PCI-E ale tylko jeden przewód. Z tego co wiem można użyć przejściówki z MOLEX. Ostatecznie okazało się, że 3060Ti GAMER wymaga tylko jednej wtyczki, a do 3080TI ASUSA TUF kupiłem nowy zasilacz 850W :)  Na stronie kalkulatora zużycia możesz sprawdzić wymagania, ale najlepiej ściągnąć oficjalną listę zalecanych zasilaczy do kart ze strony ASUSA i się tego słuchać. Do 3060Ti wydaje mi się, że masz za słaby zasilacz, a z zasilaczem nie ma żartów. A nawet jak Ci nie spali podzespołów to randomowo może się wywalać gra lub cały OS a to z kolei może spowodować padnięcie sytemu lub/i dysku. Ale sprawdź co pisze po prostu producent karty - jaki zasilacz rekomenduje i to będzie najbezpieczniej. Tak z pamięci do 3060Ti (w zależności od CPU) było w Asusie chyba od 600W do 800W.

Różnice zalecanego zasilacza mogą dotyczyć tego jaki procek się używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.07.2022 o 09:42, naczelnik5 napisał:

Panowie wracając do tematu. Mój Palit sprzedany więc czas na wybór nowej karty się skrócił ze wzgledu na brak integry. Na dniach musze zdecydować, postawiłem na 2 modele.Gigabyte albo inno3D x3 , o gigabyte już wiem sporo z forum i nie tylko. Natomiast o inno3D sporo mniej jesli chodzi o opinie w codziennym uzytkowaniu , choc te co sa to pozytywne opinie. Kusi mnie bardziej ten Inno3D, ale może ktoś kto posiada/posiadał karty z tej firmy napisze ze 2 zdania czy warto? Znalazlem też jedna oferte na Rog Strix, doplata wzgledem gigabyte czy inno to 400zl ale nie wiem czy przy 3060ti jest sens dokladac? 

Ja mam i Strixa i Inno3d. Dopłacając do Strixa zyskasz tylko wiekszy power limit i wyższe możliwe OC. Jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury to jest bardzo podobnie. Sam byłem w olbrzymim szoku. Bardzo niedoceniony jest ten Inno3d iChill X3. Na pewno góruje nad Gigabyte Gaming OC Pro :-) 

Strix jest podłączany 2x8pin, najlepiej żeby każda wtyczka szła z osobnego kabla ale jak będzie z 1 to też nie powinno się nic stać. Ponizszy obrazek dobrze obrazuje o co chodzi, zasilacz jest w stanie 1 kablem wysłać okolo 288W z gniazda, niezależnie od tego czy kabel kończy się 1 czy 2 wtyczkami.

PCIe2.png

Edytowane przez Dr4coPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, hubio napisał:

 Do 3060Ti wydaje mi się, że masz za słaby zasilacz, a z zasilaczem nie ma żartów. A nawet jak Ci nie spali podzespołów to randomowo może się wywalać gra lub cały OS a to z kolei może spowodować padnięcie sytemu lub/i dysku. Ale sprawdź co pisze po prostu producent karty - jaki zasilacz rekomenduje i to będzie najbezpieczniej. Tak z pamięci do 3060Ti (w zależności od CPU) było w Asusie chyba od 600W do 800W.

Różnice zalecanego zasilacza mogą dotyczyć tego jaki procek się używa.

Ale mialem do tej pory 3060ti  200w i dzialalo bez problemow na 550w. Ale przy strxie zaczalem sie zastanawiac o co chodzi. Ale temat nie aktualny strixa odpuscilem.

 

2 godziny temu, Dr4coPL napisał:

Ja mam i Strixa i Inno3d. Dopłacając do Strixa zyskasz tylko wiekszy power limit i wyższe możliwe OC. Jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury to jest bardzo podobnie. Sam byłem w olbrzymim szoku. Bardzo niedoceniony jest ten Inno3d iChill X3. Na pewno góruje nad Gigabyte Gaming OC Pro :-) 

 

 

Dzis kupilem uzywke na gwarancji Inno3d iChill 3x ;) jakos zrobila na mnie duzo lepsze wrazenie jesli chodzi o radiator i ogolny desing niz Gaming Oc gigabyte. W testach tez wypadala bardzo dobrze ale nauczylem sie podchodzic do nich z dystansem. W piatek powinien byc takze dam znac jak sie sprawuje czy warta byla zachodu , choc po sprzedazy Palita Dual dolozylem do niej 200zl wiec jesli tylko bedzie sprawna to mysle ze oplacalna wymiana.Inno3D chyba nie byly takie popularne wiec moze nie z koparki :szczerbaty: No i jest 1x8 pin

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W końcu jest, Inno3D RTX 3060 Ti iChill x3. Pierwsze wrażenie mega. Fajnie wykonana metalowa obudowa, masywny radiator itp. Pierwszy test to lekki benchmark z gpu-z i tu miłe zaskoczenie bo temp rosła bardzo wolno i zatrzymała się w granicach 68C, gdzie przy Palicie temp rosła w moment i dobijałą do 77C. Generalnie założeniem wymiany Palita Dual na inną konstrukcje było uzyskanie temperatur na stocku z zamknięta obudową w granicach 70C przy zachowaniu przyzwoitego szumu. Ale do rzeczy : Temp w pokoju 23C. 

Test 1 : Karta stock. Wiedźmin 3 na Ultra, obudowa zamknięta, bez limitu fps, pomiar po ok 15minutach

GPU:79C Load 100% Clock 1840mhz Pwr 213w  0,962v Fan 69% 2400rpm  

Cyberpunk na Ultra (bez RT),obudowa zamknięta,bez limitu fps, pomiar po ok 15 minutach:

GPU:79C Load 97% Clock 1845mhz Pwr 217w 0.975v FAn 67% 2322rpm

Test 2  Karta stock , obudowa otwarta , reszta ustawień bez zmian

Wiedźmin 3 : GPU:72C Load 100%  Clock 1875mhz Pwr 220w 0,987v Fan 53% 1829rpm

Cyberpunk:GPU: 71C Load 97% Clock 1860mhz  Pwr 212w 0,981v  Fan 54% 1875rpm

Test 3: Karta stock, obudowa zamknięta , lock na 60fps , Wiedźmin na Ultra, Cyberpunk na High

W3: GPU: 73C Load 63% Clock 1935mhz Pwr 185w 1,075v Fan 56% 1941rpm

Cyber: GPU:77C Load 73% Clock 1920mhz Pwr 200w 1,055v Fan 62% 2153rpm

Test 4 : UV 1830mhz@0,875mv ,bez limitu fps,zamknięta obudowa, Cyber znów na Ultra

W3: GPU:71C Load 100%  Pwr 170w Fan 50% 1750rpm

Cyber: GPU:69C Load 97% Pwr 165w Fan 48% 1635rpm

Test 5: UV 1830mhz@0,875v + lock na 60 fps ( W3 Ultra,Cyber High)

W3: GPU 61C Load 64% Pwr 121w Fan 42% 1423rpm

Cyber: GPU 66C Load 80% Pwr 146w Fan 47% 1600rpm

Jak widać szału nie ma a wręcz bym powiedział że jest źle. Na stocku temperatury prawie identyczne jak w Palicie ( różnica 2-3C na korzyść Inno) ale za to przy ok 70% wiatraków a w Palicie przy 80C już wyły na 95% także ok, przy podobnych temperaturach jest ciszej. Spory spadek temperatur dało zdjęcie boku obudowy , tutaj temperatury i wiatraki na takim poziomie jaki chciałem uzyskać z zamkniętą obudową (przy Palicie otwarcie obudowy dawało max 5C chłodu ale też temp powietrza była kilka stopni wyższa). UV tutaj też jest lepiej niż na Palicie bo żeby uzyskać te 70C Palit potrzebował 0,806v i poniżej 150w. Tutaj jak widać na wyższym napięciu i wyższym zegarze udało się to uzyskać. UV + lock 60fps  ciut lepiej , na Palicie W3 w takim konfigu ok 65C ,Cyber ok 68. Różnica na plus dla Inno to też wolniejsze nagrzewanie, Palit łapał maksymalne temperatury w ok 30-60 sekund,  Inno zajmuje to kilka ,kilkanaście minut

Podsumowując jest ciut lepiej , ale liczyłem na sporo więcej. Rozczarowałem się temperaturami na stocku,które raczej nie są normalne( w testach i opiniach w necie 65-70C  a rzeczywistość po raz kolejny pokazała co innego). Zacząłem się zastanawiać czy to z kartami jest coś nie tak? Obydwie kupiłem używki pewnie z koparki, może wyschnięta pasta? Czy może jednak winna jest wąska obudowa??. Koniec końców znów mam kartę na której  żeby mieć przyzwoite temperatury i tak muszę zrobić spore UV, plus jedynie taki że mogę sobie pozwolić na wyższe zegary niż na Palicie , no i jest trochę ciszej. Dobrze że po sprzedaży Palita dołożyłem do Inno tylko 200zł bo jeśli dopłata była by większa to bym sie trochę wkur....:P . Tak na marginesie całkiem niedawno składałem kumplowi kompa z nówką Gainward RTX 3070 Phoenix. Na stocku w Wieśku 3 po chwili grania tempy ok 78C, obudowa z 3 120mm wentylami na froncie, 2 od gory i 1 na tyle, ale dość ciasna ze szklanymi drzwiami...Wychodzi na to że chłodzenia 3 wiatrakowe w podobnych warunkach dają podobne temperatury co budżetowe karty z tą różnicą że przy wolniejszych wiatrakach.A większość ludzi z forum zwykle pisze że ich karty nie przekraczają 70C a przecież nie każdy ma Strixa Tufa czy Z,X Trio .Trochę nie wiem co o tym myśleć...

 

 

 

Edytowane przez naczelnik5
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już takiego posta wywaliłeś, to było napisać co to za obudowa. IMO lepiej nie będzie jeśli karta nie ma czym oddychać. Sam widzisz jak drastycznie reaguje na lepszy dopływ powietrza. Chociaż po Twoich testach 1 i 4 to wydaje mi się, że ta karta jest co najwyżej podobna do Gaming OC - w żadnym wypadku nie lepsza. Albo że naprawdę, naprawdę masz tam piekarnik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Czy może jednak winna jest wąska obudowa??.

Jaka ta obudowa i il wentylatorów, karty testują w open benchu to wyniki są inne jak w zamkniętej budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to SPC Gladius M35 , 2 wentyle pure wings na froncie 140mm wtlaczajace, 2 wentyle od gory z obudowy Sigma 120mm wyciagajace , i 1 z tyłu pure wings 120mm wyciagajacy. W obudowie nie czuc ze jest cieplo procek i reszta podzespolow ma normalne temperatury. Nagrzewa sie bok obudowy na wysokosci GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może daj 3 na front, zostaw 1 z tyłu i 1 z tyłu na górze wyciągające, będzie mniej kurzu w kompie prze większe ciżnienie, pytanie też na jakie obroty ustawione w budzie wentyle, masz krzywą ustawioną od cpu czy na sztywno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, naczelnik5 napisał:

Obudowa to SPC Gladius M35 , 2 wentyle pure wings na froncie 140mm wtlaczajace, 2 wentyle od gory z obudowy Sigma 120mm wyciagajace , i 1 z tyłu pure wings 120mm wyciagajacy. W obudowie nie czuc ze jest cieplo procek i reszta podzespolow ma normalne temperatury. Nagrzewa sie bok obudowy na wysokosci GPU

Miałem te obudowę w tej samej konfiguracji co ty, jest wystarczająco przewiewna i dała radę sobie z rtx 3080 który potrafił wciągać ponad 400w, więc to nie buda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
59 minut temu, wrobel_krk napisał:

To może daj 3 na front, zostaw 1 z tyłu i 1 z tyłu na górze wyciągające, będzie mniej kurzu w kompie prze większe ciżnienie, pytanie też na jakie obroty ustawione w budzie wentyle, masz krzywą ustawioną od cpu czy na sztywno?

Na froncie sa 2 miejsca na wentyle. Jesli chodzi o krzywa wentyli w budzie to wszystko defaultowo auto , nic nie zmienialem. Testowo puscilem wentyle obudowy na maxa ale urwalo to 1-2C na karcie

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy bardzo często są przeprowadzane na workbench'ach stad temperatury po wrzuceniu do budy drastycznie wzrastają. Te karty to grzałki i tylko gorsza od nich będzie seria 4xxx.
Tutaj albo trzeba robić drastyczne UV z lekka strata mocy plus cap klatek, albo rozkręcać wentylatory do nieprzyzwoitych prędkości i zapomnieć o ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...