Skocz do zawartości
Grolssch

Asrock b560m hdv vs. MSI b560m pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić którąś z tych płyt. Którą polecicie. 

-MSI z drugiej ręki ponoć nieużywana, na gw 31mc. Spr. w xkom jest legitna. Cena 240zł

-ASRock nowa w xkom za 199zł gw 24mc

 

Edytowane przez Grolssch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za MSI: radiator dysku M2, LAN 2,5Gb, 2 więcej porty sata, diody EZ debug
Za ASRock: 3 złącza wentylatorów poza CPU (w msi jest tylko 1 wolne), 2 złącza M2

O sekcjach zasilania się nie wypowiem, ale raczej zbliżony poziom, więcej jak i5 bez K bym nie ładował.

Mnie denerwowałby 1 port na wentylatory obudowy, już miałem taką płytę i musiałem dokupić rozdzielacz, nie byłem w stanie podłączyć wentylatorów w nowej obudowie.

Edytowane przez Kacpelux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASRock sekcja zasilania gorsza z tego co widzę, będzie to miało większy wpływ z połączeniu z procesorem i5 10400f lub i5 11400f? 

No i chyba 2 dysków m2 nie podłącze z i5 10400f? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock nie tylko ma słabą sekcję zasilania, ale i niski trwały limit mocy - 100W. 11400F potrafi pociągnąć 140W więc będzie stale ograniczany. W MSI będzie ciepło na sekcji, ale powinna wytrzymać.

W większości płyt B560 główny slot M2 działa tylko w połączeniu z procesorem 11 generacji.

Za stówkę więcej masz już płytę Z590. Albo pomyśl o 12100F i płycie B660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty niestety tylko format mATX. Budżet skromny, ale wolę cos już z B560 zamiast H510. Z590 kosztują już swoje. 

Mam już i3 10100f. Raczej tu myślałem o późniejszym upgradzie. Podejrzewam, że w zależności co będzie dostępne w dobrej cenie, raczej wybiorę 10400f. 

Rozumiem, że chodzi o obcięcie taktowania boost przy niższej mocy, ale czy to realnie obniży wydajność w grach? Asrock b560m hdv rev.2.0 ma bodajże 115W ograniczenia, jest za 199zł. Nie upieram się przy nim, jedyna korzyścią jest fakt, że jest nowa i ciut tańsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z590 kosztuje 349zł dlatego proponowałem. Ale rozumiem, że do obudowy wchodzi tylko mATX.

Tak czy owak Asrock jest fatalną płyta i lepiej brać MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock w wersji rev.1.0 jest rzeczywiście niepolacany. Aż mnie zaciekawiało dlaczego wypuścili rev. 2.0 i jaka jest między nimi różnica. Jedyne jakie info uzyskałem to: 

'Regarding your question, basically the 2 motherboards have different power solution, but this won't impact the overall system performance'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...