Skocz do zawartości
Barceloniak11

Złożenie wyjaśnień ws. zakupu zbyt drogiego TV i uzyskania świadczenia 250 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, ze ja mówię o rybkach, ty o akwarium. 

A szarych komórek warto używać zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jagular napisał:

W przypadku autora sędzią jego losu będzie jakiś losowy urzędnik, którego widzimisię (w końcu nie ma żadnych konkretów w tej kwestii) zadecyduje, czy mu się należało, czy nie i co dalej będzie.

A jak jeszcze ten losowy urzędnik porówna sytuację do swojej, gdzie być może sam może kupić nowy TV maks za 1500 to nie wiadomo czy wyjdzie z niego zawistna gnida :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2022 o 23:22, lokiju napisał:

My się tak śmiejemy ale będąc na ich miejscu .....

Ale jak tu się nie śmiać    z takiej  naiwności ludzi .Przecież te działania miały jeden cel  jak   największe wpływy z abo RTV.  I teraz  ci co nie płacili  abo latami  wyciągają rękę  po marne 100 zł  czy tam 250zl które  nikomu życia nie uratuje   i sami się podkładają  dla administracji i rządu  ze jednak nie płącili tego abo  przez ost xx  lat .

Jak   słyszę w pracy  czy na mieście jak  ludzie  beczą   ze  skorzystali   z dotacji na dekoder a  teraz dostali wezwanie do zapłaty abo RTV  za ost  5 lat ... :rotfl:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 15:06, raiders napisał:

Jak   słyszę w pracy  czy na mieście jak  ludzie  beczą   ze  skorzystali   z dotacji na dekoder a  teraz dostali wezwanie do zapłaty abo RTV  za ost  5 lat ... :rotfl:

Przecież dopiero co kupili telewizor. Za co mają płacić jak wcześniej nie mieli ;)

Dla przypomnienia. Abonament nie jest za oglądanie telewizji tylko za posiadanie odbiornika TV lub radia. Przepisy te sięgają jeszcze PRL-u gdzie płaciło się podatek za luksus - TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej w całkiem sporej ilości krajów europy jest abo na posiadanie TV czy na korzystanie z multimediów :E Imho głupie, ale jest.

Np. mieszkałem w Irlandii i się nie wymigałem od płacenia, jakbym olał pisma i nie zaczął płacić to wtedy już kilkanaście lat temu było jakoś ~800 czy 1000euro kary :E
Teraz mieszkam w DE i też się nie wymigałem. Jakoś w ostatnich latach wręcz zrobili tak, że każdy płaci, niezależnie czy faktycznie posiada TV/radio. Wyszli po prostu z założenia, że każdy w dzisiejszych czasach ma jakiś odtwarzacz i nawet na telefonie można oglądać, niemal każdy ma auto i radio więc każdy ma bulić :E

Więc wystarczy, że człowiek się zamelduję w tym kraju i przychodzi pisemko do zapłaty abo RTV :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, skypan napisał:

Przecież dopiero co kupili telewizor. Za co mają płacić jak wcześniej nie mieli ;)

Dla przypomnienia. Abonament nie jest za oglądanie telewizji tylko za posiadanie odbiornika TV lub radia. Przepisy te sięgają jeszcze PRL-u gdzie płaciło się podatek za luksus - TV.

Pani Halinka z działu Śledztwa Obywatelskie IVb z 15go piętra Ministerstwa wie lepiej, co obywatel chciał i miał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, lukadd napisał:

Np. mieszkałem w Irlandii i się nie wymigałem od płacenia, jakbym olał pisma i nie zaczął płacić to wtedy już kilkanaście lat temu było jakoś ~800 czy 1000euro kary :E
Teraz mieszkam w DE i też się nie wymigałem. Jakoś w ostatnich latach wręcz zrobili tak, że każdy płaci, niezależnie czy faktycznie posiada TV/radio. Wyszli po prostu z założenia, że każdy w dzisiejszych czasach ma jakiś odtwarzacz i nawet na telefonie można oglądać, niemal każdy ma auto i radio więc każdy ma bulić :E

Więc wystarczy, że człowiek się zamelduję w tym kraju i przychodzi pisemko do zapłaty abo RTV :E

- Ale czy w Irlandii albo DE telewizja publiczna to totalnie propagandowa telewizja partyjna ? Czy w tych krajach opozycję wyzywa się od: złodziei, morderców, zdrajców, a okrasza się to zmanipulowanymi zdjęciami ? Abonament płaci każdy więc TV publiczna powinna być w miarę obiektywna. Nie twierdzę, że za czasów PO-PSL był to wzór obiektywizmu jak BBC, ale nikt nie wyzywał opozycji od zdrajców, morderców i złodziei !!!!

- Pomysł żeby płacił każdy z rachunkiem np. za prąd jest logiczniejszy niż ten archaizm z PRL, ale... generalnie to jak dla mnie można albo w ogóle ją zlikwidować albo powinna być za free bo mamy już dość wszelkiego rodzaju podatków, a i jak pokazuje praktyka ostatnich lat partia może potraktować ten środek masowego przekazu jako swoją tubę propagandową. TV publiczna owszem, ale nie w Polsce.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno do ideału brakuje i tej w IE i DE :E No ale to i tak jest całkowicie inny poziom jak TVPiS.

W Polsce PIS rządzi kilka ostatnich lat, wcześniej rządzili inni i też mało kto płacił i ściągalność była słaba. Poziom TV publicznej nigdy nie był dobry w Polsce, no, ale na pewno był lepszy jak PIS nie był u władzy :E

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3..2.1   closed ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...