Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam laptopa do pracy zdalnej mniej więcej do 4000zł. Matryca musi być matowa najlepiej 15,6.  Zależy mi również na solidnym wykonaniu. Gamingowe modele odpadają ze względu na wygląd i wnętrzności które będą mi po prostu zbędne. 

model który mi się podoba to lg gram. Niestety modele z 2021 mają matrycę błyszczącą a z 2022 mają strasznie wysoką cenę ( tak wiem, że są sporo ponad budżet ale dla fajnego lapopa byłbym w stanie dołożyć) Nigdy nie śledziłem cen laptopów ale czy jest jakaś szansa na obniżki popremierowo czy raczej jest to perspektywa 1-2lat? Pytam ponieważ obecnie są do niego dodawane jakieś "damowe" i jestem ciekawy czy po premierze bez tych "dodatków cena mogłaby spaść

 

edit. Nigdy nie miałem błyszczącej matrycy ale na forum naczytałem się dużo złych rzeczy o nich. Byłem wczoraj w sklepie oglądać w/w Lg gram 2021 i odbicia na ekranie były ogromne ale mogło to być spowodowane mocnym oświetleniem w sklepie ? używa ktoś matrycy błyszczącej i może się o niej wypowiedzieć? ponieważ Lg gram jest obecnie na promocji z monitorem ( który też planuję kupić ) i tutaj się waham.

Edytowane przez Kkkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli zaryzykowałbym z błyszczącą matrycą ( bo zawsze można zwrócić w razie czego ) to co myślicie o tym laptopie:
 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lg-laptop-lg-i5-16gb-512ssd-w11-silver.bhtml?gclid=Cj0KCQjw8O-VBhCpARIsACMvVLMT0VVlviBtjuu018Z_1-pRMj4twDvpzAvDKA8b8CIoc_6S6UYbU6QaAqjGEALw_wcB&gclsrc=aw.ds 

^ dodają do niego monitor 27cali więc wychodzi całkiem ok cena.

w/w ProBook i matebook też bardzo ciekawe propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BTPOTW napisał:

W tej kasie fajną propozycją jest ProBook, sprawdź ten wariant;

HP ProBook 455 G8 Ryzen 5-5600/16GB/512/Win10P

6rdzeniowy Ryzen, 16GB RAMu osadzone w 2 slotach po 8GB więc w razie potrzeby masz możliwą podmiankę na 2x16 i będzie 32GB, świetna ogólna jakość wykonania - solidna aluminiowa konstrukcja, matowa 400nitowa matryca IPS, dysk SSD 512GB, ma bogaty zestaw portów, czytnik linii papilarnych, Windowsa i 3letnią gwarancję

Również polecałbym ProBooka, sam nim się interesuję. Tylko tutaj masz zmienioną konfigurację przez X-kom i to ich gwarancja. Nie wiem jak to wygląda w praktyce przy ewentualnym serwisowaniu w HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie:

Lenovo Yoga Slim 7-15 i5-1135G7/16GB/512/Win11 3699zł

Dobrze wykonany model z przyzwoitą matrycą i niezłym wyposażeniem. Do pracy zdalnej podzespoły wystarczą, a dodatkową zaletą jest objęcie laptopa programem Lenovo  Premium Care.

Ewentualnie z serii biznesowej: Lenovo ThinkBook 15 Ryzen 5 5500U/16GB/512/Win11P 3949zł

Z Ryzenem 5500U, w pozostałym zakresie specyfikacja podobna do Yogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za  propozycję.  Sprawdziłem wszystkie w/w modele ale niestety nadal nie mogę się zdecydować.

https://consumer.huawei.com/pl/laptops/matebook-d-16/buy/ - fajna opcja ale jest tutaj wysokonapięciowy procesor który nie jest mi potrzebny ( a przynajmniej tak mi się wydaję, dawno nie interesowałem się komputerami ) i obawiam się, że może się to przekładać na wysokie temperatury ?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-hp-probook-455-g8-15-6-ips-r5-5600u-16gb-ssd-512gb-windows-10-professional - fajna opcja trochę ponad budżet ale wydaje się być bardzo "kompletny"

Obecnie zastanawiam się nad tymi dwoma modelami, chyba, ze jest jeszcze coś czym mógłbym się zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kkkuba napisał:

fajna opcja ale jest tutaj wysokonapięciowy procesor który nie jest mi potrzebny ( a przynajmniej tak mi się wydaję, dawno nie interesowałem się komputerami ) i obawiam się, że może się to przekładać na wysokie temperatury ?
 

Bez przesady, to tylko 45W i do tego nie ma osobnego GPU. Nic tam się grzać nie będzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dirian napisał:

Bez przesady, to tylko 45W i do tego nie ma osobnego GPU. Nic tam się grzać nie będzie.

Hmm... w takim razie naczytałem się głupot na innych forach/wątkach w takim razie wybór matebooka nie jest taki zły. Dzięki za uświadomienie mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kkkuba Błyszcząca matryca jak jest o niezłych parametrach to nie jest problemem.

Z biznesowych modeli Dell Vostro 5515 Ryzen 5-5500U/16GB/512/Win11P 3899 zł
Matryca FULL HD WVA odpowiednik IPS, całkiem przyzwoite wykonanie, procesor 6 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, wraz z numeryczną, 3 letnia gwarancja.

Ewentualnie jeżeli chodzi o LG gram 16" jest tańszy choć aktualnie niedostępny.

LG GRAM 2021 16Z90P i5 11gen/16GB/512/Win11 czarny 4999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kkkuba napisał:

Hmm... w takim razie naczytałem się głupot na innych forach/wątkach w takim razie wybór matebooka nie jest taki zły. Dzięki za uświadomienie mnie!

Przeglądając testy tego nowego Matebooka to można zauważyć, że limity energetyczne mocno blokują możliwości procesora. W tym laptopie nie uświadczysz prawdziwej mocy z nowej generacji od Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat

Przeglądając testy tego nowego Matebooka to można zauważyć, że limity energetyczne mocno blokują możliwości procesora. W tym laptopie nie uświadczysz prawdziwej mocy z nowej generacji od Intela.

Dla mnie to chyba i lepiej bo nie potrzebuje ogromnej mocy, laptop będzie głównie do pracy programowanie Js więc nic co by wymagało bóg wie czego. 
kilka dni temu wspominałeś, że rozważasz zakup ProBooka G8 kupiłeś go, czy finalnie wybrałeś coś innego/zrezygnowałeś ?  bo obcenie najbardziej rozważam w/w matebooka d16 i ProBooka - jest teraz na promocji za 4150

edit. plus jeszcze Dell Vostro 5515 Ryzen 5 którego zaproponował kolega wyżej 

Edytowane przez Kkkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłożyłem kupno laptopa, ale najprawdopodobniej będzie to ProBook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.06.2022 o 17:38, Kkkuba napisał:

Cześć, szukam laptopa do pracy zdalnej mniej więcej do 4000zł. Matryca musi być matowa najlepiej 15,6.  Zależy mi również na solidnym wykonaniu. Gamingowe modele odpadają ze względu na wygląd i wnętrzności które będą mi po prostu zbędne. 

model który mi się podoba to lg gram. Niestety modele z 2021 mają matrycę błyszczącą a z 2022 mają strasznie wysoką cenę ( tak wiem, że są sporo ponad budżet ale dla fajnego lapopa byłbym w stanie dołożyć) Nigdy nie śledziłem cen laptopów ale czy jest jakaś szansa na obniżki popremierowo czy raczej jest to perspektywa 1-2lat? Pytam ponieważ obecnie są do niego dodawane jakieś "damowe" i jestem ciekawy czy po premierze bez tych "dodatków cena mogłaby spaść

 

edit. Nigdy nie miałem błyszczącej matrycy ale na forum naczytałem się dużo złych rzeczy o nich. Byłem wczoraj w sklepie oglądać w/w Lg gram 2021 i odbicia na ekranie były ogromne ale mogło to być spowodowane mocnym oświetleniem w sklepie ? używa ktoś matrycy błyszczącej i może się o niej wypowiedzieć? ponieważ Lg gram jest obecnie na promocji z monitorem ( który też planuję kupić ) i tutaj się waham.

 

Odblaskową matryca odpada. 

Szukałem dokładnie tego samego. Wygrał matebook 16d na i5 12gen z 16gb ram, 3 lata gwarancji i myszka w zestawie za 3700zl. Normalnie zapłaciłbym jakieś 5100 PLN. 

 

Ekran 16" 16:10, zobacz na yt jaka jest różnica między 16:9.

Do tego klawiatura o zwiększonej wytrzymałości, Alu o udową, światełka i blok numeryczny w klasycznym wymierze a nie jakieś parodie typu asus. 

Imo nic lepszego nie znajdziesz. 

Screenshot_20220703_204612.thumb.jpg.6ef8724a311947bedfc13151b1409cba.jpg

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ekran 16:10 jest super opcją, matryca jest wyższa i przez to dużo przyjemniej się korzysta niż z 16:9. Powiedziałbym, że bardziej komfortowo mi się teraz korzysta z 16,1 w 16:10, niż wcześniej z 17.3 i 16:9.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, cliq napisał:

Przeglądając testy tego nowego Matebooka to można zauważyć, że limity energetyczne mocno blokują możliwości procesora. W tym laptopie nie uświadczysz prawdziwej mocy z nowej generacji od Intela.

Testy są głównie na i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...