Skocz do zawartości
iLovePierogi

Problem z mapowanie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

prowadzę niewielkie biuro i mam problem ze zmapowaniem dysku sieciowego. Dysk znajduje się na serwerze pracującym pod Windows Serverem (niestety nie wiem jaka wersja), na komputerach z Windowsem 10 wchodzę w "mój komputer" -> "mapuj dyski sieciowe" podaje literkę dysku (dajmy na to "J:") oraz lokalizację np. \\00.000.00.000\Server. Następnie podaję nazwę użytkownika i hasło i dysk pojawia się w lokalizacjach sieciowych.  Robiąc to samo na komputerze z Windowsem 7 w ostatnim punkcie pojawia się informacja o odmowie dostępu. Myślę, że może to być spowodowane dodatkową domeną, która jest ustawiona w Windowsie 7, ale to tylko moje przypuszczenia. Tj. nazwa użytkownika w windowsie 7 wygląda tak: "/domena/user" a w windowsie 10 po prostu "/user".

Czy ktoś ma może pomysł jak to naprawić? Dodam że na drugim komputerze z windowsem 7 miałem ten sam  problem (tam po prostu kupiłem licencje na win 10 i działa, ale tutaj nie chciałbym ponosić dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to bardziej problem z systemem a nie sprzętem sieciowym więc nie wiem za bardzo, co pytanie robi w tym dziale.

Być może masz nową wersję Windows Serwer, która domyślnie ma wyłączone SMV v1, a Win7 z jakiegoś powodu próbuje się łączyć tylko przy pomocy tego protokołu?
Nazw użytkownika z domeną przy mapowaniu powinna wyglądać tak:

domena\użytkownik
albo użytkownik@fqdn_domeny

Sprawdź logi na serwerze i zobacz, jaki konkretnie tam komunikat się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeżeli serwer SMB nie jest wpięty do AD to w oknie poświadczeń na komputerze domenowym musisz wprowadzić logowanie lokalne serwera SMB czyli "\user" lub "nazwagrupydomowejserwera\user" lub ".\user"

11 godzin temu, narmiak napisał:

ma wyłączone SMV v1

masz na myśli SMB v1?

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zakk87 napisał:

masz na myśli SMB v1?

Tak. Literówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...