Skocz do zawartości
Luk83bb

Karta graficzna nie pracuje na 100%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent RX 6600XT Red Devil - nie pracuje w grach na 100%, tylko ok. 85-92%. Przykładowe zdjęcie z pubga. Oczywiście lock fpsowy ustawiony na więcej niż fpsów pokazuje. Zmieniłem plan zasilania z Ryzen Balanced na wysoka wydajność, jednak nie pomogło. Sterowniki najnowsze. 

https://zapodaj.net/0bff50713c3d7.png.html

Edytowane przez Luk83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Luk83bb napisał:

Witam. Pacjent RX 6600XT Red Devil - nie pracuje w grach na 100%, tylko ok. 85-92%. Przykładowe zdjęcie z pubga. Oczywiście lock fpsowy ustawiony na więcej niż fpsów pokazuje. Zmieniłem plan zasilania z Ryzen Balanced na wysoka wydajność, jednak nie pomogło. Sterowniki najnowsze. 

https://zapodaj.net/89b256672851e.png.html

dlaczego uwazasz ze karta w pugb powinna na 100% chodzic? to nie jest dobrze zrobiona gierka a na low mysle 144 fps masz

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, może jeszcze posprawdzam w innych grach, bo faktycznie ten PUBG może nie być dobrze zoptymalizowany. A w drugiej grze eFootball to tam karta się nudzi. Kiedyś też w Shadow of the TR też miałem lekko ponad 90%. Ściągnę jeszcze coś i sprawdzę jak to wygląda w czymś bardziej grafikę obciążającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ustawień i też nie zawsze to dobrze pokazuje na ile procent co pracuje. Tu masz na filmiku też niby ani karta, ani procek nie pracuje na 100%

taka gra.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wieśku jest normalnie 99%, więc faktycznie winny Pubg. Obędzie się bez wymiany procka...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zrobiłeś test graficzny, a nie procesorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zwykly botelelneck, R3600 potrafi dusic juz tego pokorju karty a nawet slabsze w grach procesorowych. Dobrze wykrecony ram na ciasne timingi moze znacznie pomoc w takich grach ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny efekt na tym CPU. Chcesz mieć pewność ustaw dsr w pubg, coś mi mówi mówi że będzie te 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie bardzo rozumiem. Procek podkręcony na 4200, wg MSI Afterburner pracuje na 42% tylko -to chyba się nudzi? Timingi mam ustawione, kiedyś się tym bawiłem. Co znaczy ustaw DSR w Pubg?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Luk83bb napisał:

Hmm...nie bardzo rozumiem. Procek podkręcony na 4200, wg MSI Afterburner pracuje na 42% tylko -to chyba się nudzi? Timingi mam ustawione, kiedyś się tym bawiłem. Co znaczy ustaw DSR w Pubg?

DSR - Dynamic super resolution, w AMD to chyba się nazywa virtual super resolution (VSR), sztuczny upscaling do wyższej rozdzielczości, karta będzie więcej liczyć co oczywiste i będą drobne korzyści graficzne - z reguły używanie tego ma chyba średni sens.

Po prostu procesor ogranicza Ci trochę kartę i nie pozwala na wyświetlanie więcej fps. Ewentualnie procesor może być też ograniczany przez RAM. Jeżeli działa dobrze to bym się nie przejmował jak Ci nie zależy na tych kilku klatkach, bo jedyne co tu pomoże to upgrade CPU. Zawsze coś jest bottleneckiem. Nie będziesz mieć 100% wykorzystania CPU przy 12 wątkach w obecnych grach (no może są jakieś wyjątki). Zostaje jeszcze po prostu umiejętność wykorzystania tak wielu wątków przez grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu graj, chcesz wykorzystania karty, to zmień rozdzielczość lub składowanie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luk83bb napisał:

MSI Afterburner pracuje na 42% tylko -to chyba się nudzi?

Ale jeden wątek na 100%, gry przeważnie siedzą na jednym wątku dlatego taki 12100f 4/8 będzie lepszy od 3600  6/12 w 95% gier. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, wrobel_krk napisał:

gry przeważnie siedzą na jednym wątku

No raczej nie. Są gry które nie ruszą na 2 rdzeniach. 12100 ma szybkie 4 rdzenie 3600 ma wolniejsze 6.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ogranicza, zmień sobie na Zen3 i będzie lepiej. 

Skalowanie za dużo nie da, w jaki sposób zniweluje dropy? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luk83bb napisał:

Hmm...nie bardzo rozumiem. Procek podkręcony na 4200, wg MSI Afterburner pracuje na 42% tylko -to chyba się nudzi? Timingi mam ustawione, kiedyś się tym bawiłem. Co znaczy ustaw DSR w Pubg?

Bo gra nie korzysta z dużej ilości wątków ale blokuje ja wydajności pojedynczego wątku.A do 100% wykorzystania 6/12 i 8/16 w grach to jeszcze daleka droga. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pulse_ napisał:

R5 3600 ogranicza 5600xt 

No i już nie przesadzajmy ? to że są już nowsze gen nie czyni z 3600 tak słabego cpu, karta na poziomie rtx 2060 zostanie normalnie ogarnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Send1N napisał:

karta na poziomie rtx 2060 zostanie normalnie ogarnięta

Kłóciłbym się :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...