Skocz do zawartości
Valeri

10850K na 12700K

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje rady ;)

Za 1200 zl mam mozliwosc przesiadki na 12700K + Z690 MSI A Pro.

Waszym zdaniem warto ? Czy bedzie to sztuka dla sztuki ? Mam tez lekkie obawy ze proc sie nie wygial

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak często łapiesz CPU bottlenecka i przy jakim FPS ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 99% w World of Warcraft ;) Kusi nowa gwarancja 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się  tylko zmieniaj, choćby ze względu na późniejszą możliwość przesiadki na 13th.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym jeszcze nie zmieniał. Ramu nie masz za wiele, pewnie za niedługo będzie to trochę mało, a wówczas (za rok-dwa) kupisz tanie (bo wówczas takie będzie) minimum 32GB DDR5 i Intel 14 generację lub coś od AMD.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bezsensowna ,jak kyle wyżej pisze teraz mając mocną podstawkę 1200 zmiana to według mnie tylko na ddr5 i to dopiero za jakis dłuższy czas

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor juz zmienil wiec dalsza dyskusja bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem zmienic ;) Ale zeby zapiac socket z procesorem to wyczyn. Tak ciezko chodzi, ze graniczy z trudem, zeby zapiac to jednym palcem -> zwracam dziada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Valeri napisał:

Probowalem zmienic ;) Ale zeby zapiac socket z procesorem to wyczyn. Tak ciezko chodzi, ze graniczy z trudem, zeby zapiac to jednym palcem -> zwracam dziada.

Ale to nie wina cpu tylko socketu ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Valeri napisał:

Probowalem zmienic ;) Ale zeby zapiac socket z procesorem to wyczyn. Tak ciezko chodzi, ze graniczy z trudem, zeby zapiac to jednym palcem -> zwracam dziada.

Pechowy egzemplarz płyty (skoro u mnie jednym palcem spokojnie zapiąłem i nie chodziło to ciężej niż w ~11 letnim SandyBridge).

Skoro już masz taki egzemplarz, to można albo "oddać dziada" albo kupić te ramki zamiast fabrycznej zapinki.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valeri napisał:

Probowalem zmienic ;) Ale zeby zapiac socket z procesorem to wyczyn. Tak ciezko chodzi, ze graniczy z trudem, zeby zapiac to jednym palcem -> zwracam dziada.

Możesz zrobić jeszcze jeden patent, popuścić nie co śruby  trzymające koszyk.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Valeri napisał:

Probowalem zmienic ;) Ale zeby zapiac socket z procesorem to wyczyn. Tak ciezko chodzi, ze graniczy z trudem, zeby zapiac to jednym palcem -> zwracam dziada.

Dlatego kosztowała razem z CPU - 1200zł... ?

Przecież sam procek kosztuje normalnie 2200zł a gdzie jeszcze płyta. Kto sprzedaję coś za 30% wartości  ?

Żeby Ci tylko jeszcze uwzględnili ten zwrot.

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hubio napisał:

Dlatego kosztowała razem z CPU - 1200zł... ?

Przecież sam procek kosztuje normalnie 2200zł a gdzie jeszcze płyta. Kto sprzedaję coś za 30% wartości  ?

Żeby Ci tylko jeszcze uwzględnili ten zwrot.

Chyba nie bardzo załapałeś kwestię 1200pln + jego mobo + cpu  chyba jakoś tak to się kręci :E cos jak żwirek z muchomorkiem

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło o dopłatę po sprzedaży obecnego. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem ?

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o doplate ;) Sprzedalem i9 + z490, doplacilem 1200zl i kupilem z690 a pro + 12700k na promocji w xkom tylko z mobasem jest taki problem, ze sam socket nawet bez procesora bardzo ciezko sie zamyka. Wiem, ze to dosc losowy problem i sprawdze drugi egzemplarz plyty. Wymiana zapiecia socketu jest w pewnym stopniu rozwiazaniem ale nie ma zadnych informacji z czego to jest wykonane i czy po dluzszym czasie nie bedzie z tym problemu.

Reasumujac zostalem z 12700k bez plyty ;)

@Kyle_PL jaka masz plyte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Gigabyte z690 gaming x i się socket jednym palcem zapinał . Ale to chyba zależy od egzemplarza a nie od danego modelu płyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Valeri napisał:

@Kyle_PL jaka masz plyte ?

Gigabyte GamingX Z690 DDR4 - socket jednym palcem się zapina, taką samą siłą jak stary Socket 1155

2 minuty temu, novi napisał:

Ale to chyba zależy od egzemplarza a nie od danego modelu płyty. 

Zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byla loteria krzemowa, a teraz socketowa ;)

Zamowie Tufa i Gaming X 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, hubio napisał:

Dlatego kosztowała razem z CPU - 1200zł... ?

Przecież sam procek kosztuje normalnie 2200zł a gdzie jeszcze płyta. Kto sprzedaję coś za 30% wartości  ?

Żeby Ci tylko jeszcze uwzględnili ten zwrot.

Często można takie okazje złapać. Ogólnie za dużo się straszyło ludzi o scamach, więc ciężej sprzedać produkt, a więc ceny lecą w dół, ale im niższa tym trudniej sprzedać. 
W taki sposób kupiłem nową obudowę do PC o wartości 1k, za 500zł. Monitor nowy o wartości 3.5-3.6k za 2k. Ostatnio procesor i9-12900 od typa, także nowy z amazonu z plombami za 1700zł. 
Co do płyt na ten sockt, to zależy od egzemplarza i tyle. Ważne, aby nic nie wykrzywiło, a płytę można opylić i kupić inną. 


 

 

51 minut temu, Valeri napisał:

Chodzilo o doplate ;) Sprzedalem i9 + z490, doplacilem 1200zl i kupilem z690 a pro + 12700k na promocji w xkom tylko z mobasem jest taki problem, ze sam socket nawet bez procesora bardzo ciezko sie zamyka. Wiem, ze to dosc losowy problem i sprawdze drugi egzemplarz plyty. Wymiana zapiecia socketu jest w pewnym stopniu rozwiazaniem ale nie ma zadnych informacji z czego to jest wykonane i czy po dluzszym czasie nie bedzie z tym problemu.

Reasumujac zostalem z 12700k bez plyty ;)

@Kyle_PL jaka masz plyte ?

Osobiście kupiłem też Gigabyte z690 gaming x i bez problemu jednym palcem zamknąłem. 

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, novi napisał:

Ale to chyba zależy od egzemplarza a nie od danego modelu płyty. 

Nie chcę się za bardzo narazić fanom marki Gigabyte :), ale dlatego od jakiś 7 lat nie kupuję płyt głównych od Gigabyte. Dla mnie na razie istnieje wyłącznie ASUS w płytach głównych. GPU owszem kupowałem od Gigabyte, ale nie płyty główne.

Dlaczego ? Bo się zraziłem jak mi w kolejnych płytach głównych tuż po gwarancji padały kondensatory. Ktoś powie - po co porównujesz sprzęt sprzed 7 lat. Ok. Ale konsument do marki może się zrazić. No i co ? Widzimy, że znów są problemy. Tym razem z zapięciem socketu. Może ja miałem po prostu szczęście z tymi kolejnymi 4  czy 5 płytami głównymi od Asusa i ktoś za chwilę napisze, że i w Asusie zdarzają się problemy, ale nigdy w ciągu 30 lat (bo wcześniej oprócz Gigabyte też wymieniałem Asusy) nie miałem żadnego problemu z płytą główną Asusa. Wszystko oczywiście zasadza się o skalę tych problemów. Ja mam drugi komp typowo biurowy też na płycie gł. Asusa i nie zamierzam brać czegoś innego.

Nie wiem czy ta teza jest słuszna, ale wydaje mi się, że obecnie w sprzęcie komputerowym ASUS jest synonimem jakości jak kiedyś w elektronice było SONY. Piszę kiedyś bo obecnie oczywiście Samsung jest równie dobry czy LG w OLEDach. Nigdy nie miałem też Asrocka czy innych wynalazków. Oczywiście Gigabyte nie jest jakimś szrotem itd. Broń Boże tak nie twierdzę, ale jednak w płytach głównych wybieram Asusy. Zresztą mam obecnie GPU od Asusa tufa 3080Ti (po zmianie z Gigabyte 3060Ti OC GAMER) i zarówno jakość wykonania jak i temperatury jak i kultura pracy tego Asusa jest lepsza niż w Gigabyte mimo, że to przecież znacznie mocniejsza karta, teoretycznie mocniej się grzejąca.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy z jakiej półki cenowej jest ten Asus. Jak wysoka i średnia to dobre produkty, ale w niskiej to głównie szroty(zwłaszcza płyty główne) i lepiej wybrać coś innego, Asrocka czy nawet Gigabajta.  Wiec to tak na dwoje babka wróżyła z tym Asusem. 
Zauważ że w niskiej półce to każdy omija Asusa :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus Prime od premiery, bios w ogóle nieaktualizowany, 0 problemów, 0 wyciągania baterii po wszelakiej maści OC CPU i pamięci.

W temacie o 12Gen, forumowicze wypowiadali się o niedopracowanym biosie w MSI, co jest już standardem u MSI, a tutaj okazuje się, że jeszcze problem z zapięciem może wystąpić. :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, hubio napisał:

Nie wiem czy ta teza jest słuszna, ale wydaje mi się, że obecnie w sprzęcie komputerowym ASUS jest synonimem jakości jak kiedyś w elektronice było SONY.

Nie jest. Jest synonimem wysokich cen i absolutnych paździerzy w niższych segmentach.

50 minut temu, hubio napisał:

Zresztą mam obecnie GPU od Asusa tufa 3080Ti (po zmianie z Gigabyte 3060Ti OC GAMER) i zarówno jakość wykonania jak i temperatury jak i kultura pracy tego Asusa jest lepsza niż w Gigabyte mimo, że to przecież znacznie mocniejsza karta, teoretycznie mocniej się grzejąca.

Właśnie dlatego, że to tak gorąca karta żaden producent nie mógł przyoszczędzić na chłodzeniu bo by się jarały.

4 minuty temu, Doamdor napisał:

a tutaj okazuje się, że jeszcze problem z zapięciem może wystąpić. :szczerbaty:

Może wystąpić w każdej marce, kwestia designu zapinki w wykonaniu Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...