Skocz do zawartości
WidmoPL

Osprzęt do 2x rtx 3070. SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Po długiej przerwie wracam do przeglądania forum i odrazu mam do was sprawę . 
 

mianowicie posiadam  pare szt rtx 3070 ( pracowały w koparce) ,  oraz tv 4 k 55 cali . 
 

 Potrzebuje  pomocy w doborze osprzętu do komputera opaartego o 2x rtx 3070 spięte w SLI ,  miałem długi przestój w branży it i kompletnie wypadłem z rynku hardware .  Co polecacie ? Zasilacz mam, „monitorem” będzie 55 cali 4k philips także to możemy pominąć ale oprócz tego potrzebuje całe zestaw .   Muszę pchać się w Intel’a przy kartach nvidi ? Czy amd również to obsłuży ? .  Ram  myślałem 16 GB DDR 4 tutaj pytanie czy nie będzie malo ?  Dysk osobny na system 256  GB m2 , i osobny dysk m2 ( myślałem ok 512 GB) i do tego zwykły SSD 1 tb ,   Płyta nie mam pojęcia żadnego . Obudowa to  już najmniejszy problem coś wybiorę.  
 

chlodzenie tutaj mam dylemat bo chciałbym  procka napewno woda chłodzić ,  tylko budując już chłodzenie wodne , to może warto odrazu karty zwodować ? Jakie macie doświadczenia z chłodzenia kart woda ? 
 

Z góry dziękuje za pomoc 
 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI jest martwe, a spiąć mostkiem można dopiero rtx 3090 ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastosowanie głównie gry .

 

okej to widzisz ja się zatrzymałem jeszcze na SLI ze działa, to w takim razie w jakiś sposób można wykorzystać moc dwóch kart w jednym kompie ? Bo No zdaje sobie sprawę ze sam rtx 3070 może mieć zadyszkę przy 55 cali i 4 k żeby to płynnie chodziło ,   Dziękuje za odpowiedz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprzedać dwie karty i kupić jedną mocniejszą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WidmoPL napisał:

okej to widzisz ja się zatrzymałem jeszcze na SLI ze działa, to w takim razie w jakiś sposób można wykorzystać moc dwóch kart w jednym kompie ? 

W żaden sposób tego nie wykorzystasz do gier. Jak wyżej - sprzedaj karty i kup jedną mocniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WidmoPL napisał:

Witam, zastosowanie głównie gry .

 

okej to widzisz ja się zatrzymałem jeszcze na SLI ze działa, to w takim razie w jakiś sposób można wykorzystać moc dwóch kart w jednym kompie ? Bo No zdaje sobie sprawę ze sam rtx 3070 może mieć zadyszkę przy 55 cali i 4 k żeby to płynnie chodziło ,   Dziękuje za odpowiedz 

Już pisałem dopiero 3090 połączysz mostkiem i uruchomisz MGPU w grach, które mają natywne wsparcie takich tytułów jest tylko kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej zaczekać kilka miesięcy i kupić jedną kartę 4090. I zasilacz 1500 W z nowymi wtyczkami do zasilania karty graficznej, drobiazg w porównaniu z ceną samej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...