Skocz do zawartości
Tiger159

Pojedynek szrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co będzie lepsze jeżeli chodzi o wydajność? 9500gt czy hd 7350?

Mam je jeszcze ze starych gratów. Na razie komputer będzie wyświetlał pulpit i youtube ale gdyby przyszła ochota ograć coś starszego to co lepiej sobie poradzi?

Podaje linki do modeli kart które mam u siebie. (demony prędkości)

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-9500gt-1024mb-ne29500th0801-284072/

https://allegro.pl/oferta/ati-radeon-hd7350-512mb-ddr3-dp-dvi-03t8175-11998947423

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

fail;

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Minimalnie lepiej poradzi sobie 9500GT. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej karta od NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

9500GT to 8600GT, czyli DX 10. Do tego, jeśli sprawdzicie sobie dokładnie model autora, po kodzie, to wychodzi, że jeszcze do tego jest to wersja na pamięciach DDR2 zamiast GDDR3 i nic tu po 2x większej pojemności, skoro ten VRAM jest znacznie wolniejszy. Tak więc akurat ten model będzie wyraźnie słabszy od reszty 8600GT/9500GT.
Natomiast HD 7350 jest nowsze i ma DX 11, które od biedy może się przydać. Jeszcze sprawdziłem jak tam wykres wydajności na TPU i wychodzi, że te karty są równe. Aczkolwiek przy założeniu, że mówimy o niewykastrowanym 9500GT na GDDR3. Do tego HD 7350 nie potrzebuje nawet dodatkowego zasilania. Wybór z dwojga tych złomków jest raczej oczywisty na kartę AMD... Tylko ten mały wentylatorek mnie przeraża, choć w sumie karta ma niby TDP zaledwie 19W :E

Poza tym, zakładam że autor nie ma zintegrowanej karty, tak? Ponieważ jeśli ma, to może po prostu lepiej podpiąć się do zintegrowanej, która może okazać się szybsza, jeśli to w miarę nowy komputer.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, Pawelek6 napisał:

9500GT to 8600GT, czyli DX 10. Do tego, jeśli sprawdzicie sobie dokładnie model autora, po kodzie, to wychodzi, że jeszcze do tego jest to wersja na pamięciach DDR2 zamiast GDDR3 i nic tu po 2x większej pojemności, skoro ten VRAM jest znacznie wolniejszy. Tak więc akurat ten model będzie wyraźnie słabszy od reszty 8600GT/9500GT.
Natomiast HD 7350 jest nowsze i ma DX 11, które od biedy może się przydać. Jeszcze sprawdziłem jak tam wykres wydajności na TPU i wychodzi, że te karty są równe. Aczkolwiek przy założeniu, że mówimy o niewykastrowanym 9500GT na GDDR3. Do tego HD 7350 nie potrzebuje nawet dodatkowego zasilania. Wybór z dwojga tych złomków jest raczej oczywisty na kartę AMD... Tylko ten mały wentylatorek mnie przeraża, choć w sumie karta ma niby TDP zaledwie 19W :E

Poza tym, zakładam że autor nie ma zintegrowanej karty, tak? Ponieważ jeśli ma, to może po prostu lepiej podpiąć się do zintegrowanej, która może nawet okazać się szybsza, jeśli to w miarę nowy komputer.

Ryzen 1600af chcę przeczekać na tym i kupić coś lepszego gdy znajdę okazję. Do tego dodam że obie karty nie potrzebują dodatkowego zasilania :E

No śmieci krótko mówiąc ale która lepsza? Dodam że GF wyciągał kiedyś lepsze wyniki w minecrafcie ale nvidie chyba tak mają w tej grze.

Edytowane przez Tiger159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No przecież pisałem, że wg TechPowerUp karty są praktycznie równe, ale przy założeniu, że 9500GT jest na pamięciach GDDR3. Jednak twoja wersja ma wolniejszy typ pamięci DDR2. Do tego HD 7350 obsługuje DX 11, co może się przydać w przypadku, niektórych gier do ich uruchomienia.

Napisałem drugi raz to samo :heu: Możesz jeszcze sam przetestować co i jak na jednej i drugiej, dla zabawy pożonglować kartami.

P.S. Faktycznie, zapomniałem że 9500GT również nie ma dodatkowego zasilania, ale to i tak szczegół.

@leven Może coś się znajdzie. Co nie zmienia faktu, że i tak powinien być lepszy, no i to nowsza karta w ogóle.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ten 7350 zrobi w DX11 ?

5 FPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty nadają się do wyświetlania pulpitu i jakichś staroci "z epoki". Sądzę, że radełon może mieć lepsze wsparcie w sterownikach win10. Może nawet jakiegoś jutubka podekoduje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z 512 MB Vram.

Dobra... nie mam pytań:

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego, właśnie jako awaryjną, da radę w CSa pograć nawet. Wziąłbym tego Radka, jest mniejszym złem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven Przeczytaj od początku temat. Zdanie po zdaniu.

512MB GDDR3 vs 1024MB DDR2. Nie pamiętasz tych czasów, jak producenci pchali byle więcej pamięci do kart, ale za to wolnych DDR2? Wg TPU te karty są praktycznie równe przy założeniu, że 9500GT byłby normalnie na GDDR3, ale nie jest.

A to co pisze tam w aukcji, to nieważne. Bzdury sprzedawcy. Autor tematu podał przykładowe linki, wyłącznie w celu pokazania jakie ma opcje. Karta (HD 7350) ma 19W, jak się sprawdzi specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...