Skocz do zawartości
dawid8896

Problem z podkręceniem ramu Patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Może i tak, ale w specce pisze to co pisze:

"1866/ 2133/ 2400/ 2667Mhz (by JEDEC)For AMD Ryzen Gen3"-dla mnie to  " 3 gen-1866-2667 Mhz"  Dlatego pisałem już wcześniej, by testowo uruchomił ten RAM niżej.

Być może są jakieś ograniczenia ze strony płyty.  Procesor powinien ogarnąć te 3200 Mhz (doczytane teraz). 

Edytowane przez Flik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie dam sobie spokój wyjąłem baterie od biosu i sprzęgłem zworkę na płycie wsadziłem ram do drugiego i czwartego slotu --> Pamięć Patriot Signature, DDR4, 2x8 GB, 2133MHz, CL15 (PSD48G213381) i na razie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może działa właśnie dlatego, ze jest taktowana poniżej max tego co może płyta przy tym procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się wydaje, że z płytą główną coś jest albo mam złą konfigurację sprzętu, bo przed próbą testowania tych 4 kości ram, które miałem przetestować na niższych taktowaniach nagle komputer się uruchomił z błędem, że dysku rozruchowego nie wykrywa, a formatu też nie będę robił, bo to też może jeszcze bardziej zaszkodzić, bo kiedyś tak miałem, że po formacie wszystko się sypało blue screeny itp. teraz czuję, że komputer ma mniejszą wydajność, ale nie wiem od czego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zostaw 2 pamięci, w drugim i czwartym slocie, ustaw ręcznie 3000 i bardzo luźne timingi..

mam tą płytę w kompie syna z ryzenem 3600, pamięci kingston hyper fury 2133, ustawione na ślepo 3000, chodzą od strzała, bios stary. nie bawiłem się więcej, tylko lekkie OC procka..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, mimuszek napisał:

zostaw 2 pamięci, w drugim i czwartym slocie, ustaw ręcznie 3000 i bardzo luźne timingi..

mam tą płytę w kompie syna z ryzenem 3600, pamięci kingston hyper fury 2133, ustawione na ślepo 3000, chodzą od strzała, bios stary. nie bawiłem się więcej, tylko lekkie OC procka..

Ale które te ramy mam tak ustawić te PVB48G300C6K czy te PSD48G213381

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj, jak nie jedne to drugie..

nawet na próbę te 2133, swego czasu chłopaki pisali że naprawdę ujowe by musiały być pamięci 2133 które nawet na te marne 3000 z luźnymi nastawami nie pójdą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Wszyscy tak doradzacie autorowi a nikt z Was nie sprawdził nawet że pamięci PSD48G213381 to zwykłe pamięci bez radiatorów z taktowaniem 2133MHz i tam nie ma żadnego profilu 3000MHz. Pamięci PVB48G300C6K mają profil XMP 3000MHz i dlatego działają. Kupiłeś po prostu gówno i chcesz aby na 3000MHz ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, sokar11 napisał:

Witam

Wszyscy tak doradzacie autorowi a nikt z Was nie sprawdził nawet że pamięci PSD48G213381 to zwykłe pamięci bez radiatorów z taktowaniem 2133MHz i tam nie ma żadnego profilu 3000MHz. Pamięci PVB48G300C6K mają profil XMP 3000MHz i dlatego działają. Kupiłeś po prostu gówno i chcesz aby na 3000MHz ruszyło.

Pisalem że PSD48G213381 nie mają profilu xmp co powinno dać im coś do myślenia dlatego tak wręcz spamowałem nazwami jakie mam ram-y czy oby na pewno się wszyscy rozumiemy ja też nie mam za dużej wiedzy na takie  tematy dlatego chciałem się dowiedzieć  czemu te cztery kości patriota nie dają się podkręcić 3000MHz bo co mi dadzą dwie kości 2x4Gb 3000MHz za mało ramu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi