Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam obudowy mATX (MiniTower) do kwoty 400zł.

Co będzie siedziało w środku? - Asrock D1800b-ITX

Więc chłodzenie i przewiew nie jest jakoś mega wymagany...(jeden wentyl wciągający lub wyciągający zapewne będzie zamontowany i wrzucony na stałe na 5V - obojętne czy wejdzie tam 80mm czy 120mm) jedyne co mnie najbardziej interesuje to miejsce na 1SSD i przynajmniej 3HDD 3,5`

Nie wymagam również przeszklonych panelów, może być zamknięta - i tak będzie siedziała pod biurkiem w niewidocznym miejscu.

Patrzyłem na DarkFlash DLM21 Mesh Black - jednakże zbyt mała ilość miejsc na dyski 3,5` ją wykluczyła.. jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajna obudowa, aczkolwiek bardziej mnie interesuje coś normalnie stojącego, w między czasie znalazłem COOLERMASTER N200 Schwarz ATX Mini Tower

zmieści się tam 3x HDD 3,5` i miejsce do tego na 3x 2,5` o ile dobrze po zdjęciach widzę :)  może jeszcze jakieś pomysły?

 

https://www.ebay.de/itm/234105271623?hash=item3681c2f547%3Ag%3AqEcAAOSwxNxg~rim&LH_BIN=1

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko wykracza poza budżet, ale jak dla mnie nieistotnie, więc wziąłbym Nanoxię Deep Silence 4: https://beststore.pl/mini-nanoxia-deep-silence-4-black-schallgedämmt-p387869.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=3e3eda72-4af2-3a5c-80a2-016633b7d96b

Porządnie wykonana; dobrze ofiltrowana; w niedzisiejszym typie nieduża, a mieszcząca zaskakująco dużo dysków; wyciszona i z kontrolerami prędkości wentylatorów, które robią całkiem niezłą robotę. Imo lepszej opcji pod twoje potrzeby nie ma :] Sprawdź tylko, czy Ci pozostałe graty wejdą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przekonałeś mnie :D faktycznie mega!

EUR 74,98 zamówiona już :D 

obudowa.png

budżet w sumie był około 90€ więc spoko się zmieściła ;) 

 

co do gratów, zasilacz spokojnie wejdzie, płyta ITX również na luzie, do tego jest kontroler SATA na PCIeX1 - też się spokojnie zmieści, aktualnie 2dyski HDD + 1 SSD, w planie jest dorzucenie trzeciego HDD, dlatego szukałem obudowy :) ale ta ma zapas który mnie zdecydowanie przekonał, DZIĘKI!

Edytowane przez wowo0689
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, bo to najlepsza opcja pod nieduży, nieszczególnie intensywny komputer z kolekcją dysków twardych. Widzę, że cenę też świetną wyrwałeś, bo taką jak ta skrzynka - rodem z czasów jej premiery. Jak poskładasz, to tu wróć i daj znać, jak się podoba :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno dam znać :) Pozdro! Cena niższa bo powystawowa i uszkodzone oryginalne opakowanie, przyjdzie w zastępczym, sama obudowa nówka sztuka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no i obudowa przyszła :)

20220707-171659.jpg

20220707-171845.jpg

20220707-171837.jpg

20220707-172320.jpg

teraz tylko czas muszę znaleźć na złożenie tego w całość :) 

ogólnie świetna sprawa - nie spodziewałem się takiej ilości filtrów i wygłuszeń, zobaczymy jak będzie chodził po złożeniu :D 

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te złote dystanse :D Kawał porządnej skrzyneczki do podłogowego kompa z twardzielami. Słabo ofiltrowanej obudowy bym nie polecił, innej niż wyciszonej bym nie chciał, a właśnie te maty i solidne mocowania na HDD zrobią robotę w temacie hałasu twardzieli. Btw widzę, że dostałeś tą skrzynkę w wersji pierwotnie przeznaczonej na rynek amerykański - różnią się właśnie klatkami na twardziele. Też widzę, że od początku traktowana z nabożeństwem - tu na dywanie, tam na ręczniczku :D Jednak, jeśli to możliwe, ustaw ją gdzieś na gołej podłodze, bo takie grubsze wykładziny potrafią zadusić zasilacz. Jak niemożliwe, to coś podłóż albo daj zasiłkę wentylatorem ciągnącym z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no spokojnie, tak akurat postawiłem do zdjęć tylko zaraz po rozpakowaniu i do rozkręcenia żeby zerknąć do środka, później będzie na panelach stała pod biurkiem ;) :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 część tematu powiązana - w sumie dokładnie ten sam projekt :) bo chciałeś wiedzieć co dalej ;) przy okazji jak znów będę otwierał to porobię kilka zdjęć

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadowolony to mało powiedziane, te filtry wszystkie i wygłuszenia są wręcz nie do opisania :) stacjonarka z opisu co 2-3msc do czyszczenia w środku, po 3msc jak wkładałem dysk nowy w NASa to wnętrze czyściutkie aż miło, tylko filtry przedmuchałem :) 

 

wentyle które tam są, ustawione na oryginalnym kontrolerze tak na oko na 1/3, z odległości około 80cm (do ucha) nic nie słychać :) 

Edytowane przez wowo0689
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...