Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Interesuje mnie model Sapphire Nitro + Rx 6750 XT . W testach GPU ma temp poniżej 70 stopni, natomiast Hotspot potrafi dobić 91 stopni. To podobno jeden z topowych modeli Rxów. Dlaczego jest tak duża roznica pomiędzy temp GPU, a hotspotem? 

Undervolting i ustawienie krzywej wentylatorów załatwi sprawę?

Asus Strix w tym Rxie ma maks 71 temp hotspot... Tylko jego cena jest absurdalna w PL, a tego Sapphire Nitro mogę kupić za  2800 zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie typu dlaczego niebo jest niebieskie a trawa zielona. Musisz zaakceptować że nie jest na odwrót. Do trotlingu zostało 19 albo 21 stopni. Czyli jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura GPU to (średnia) temperatura powierzchni rdzenia. Temperatura hotspot to  najwyższa temperatura z czujników wewnątrz rdzenia. 20 stopni różnicy jest normalne. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciągnę krzywą wentylatorów oraz spróbuję zrobić delikatny UV, tak by temp spadła poniżej tych 85 stopni w punkcie hotspot. Mam nadzieję, że ten masywny radiator w tym modelu na to pozwoli. Zagłębiając się w temat Asus Strix ma wyższe obroty wentylatorów co pozwala osiągnąć niższe temp. na stockowych ustaleniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Vinc22 napisał:

tak by temp spadła poniżej tych 85 stopni w punkcie hotspot.

Nie ma takiej potrzeby. UV robi się, żeby obniżyć pobór prądu, albo gdy karta wyje jak oszalała, a nie żeby obniżyć temperaturę z bezpiecznej na bezpieczną.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze. Sapphire daje 2 lata gwarancji i jak wiadomo przez 2 lata możemy zastosować rękojmię. Natomiast Asus chyba daje 3 lata gwarancji i na stronie sprzedawcy widnieje opis: 3 lata gwarancji w serwisie sprzedawcy. Czy warto dołożyć kilka stów i mieć ten rok dłużej gwarancji? Jak do tego podchodzicie?serwis Asusa z tego co wyczytałem nie ma dobrej opinii ale to problem sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tomcug napisał:

Nie ma takiej potrzeby. UV robi się, żeby obniżyć pobór prądu, albo gdy karta wyje jak oszalała, a nie żeby obniżyć temperaturę z bezpiecznej na bezpieczną.

Jeśli poprawi mu to komfort psychiczny, to niech robi ;) 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...