Skocz do zawartości
krystian233

Piszczenie cewek Asus Rog Strix Gaming RTX 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno postanowiłem zakupić kartę Asus Rog Strix Gaming RTX 3080 w okolicy była dostępna sztuka pojechałem oczywiście nowa sprzedający otworzył przy mnie i włożył do swojego komputera i testował różnymi programami i odpalił kilka gier i wszystko było w porządku nic nie piszczało przyjechałem do domu zamontowałem do swojego komputera uruchamiam i wszystko okej w spoczynku nic nie piszczało ale kiedy odpaliłem cs go ( i parę innych gier w niektórych mocnej a w niektórych tak delikatnie ) słychać jak cewki piszczą czy może być to wina zasilacza:beksa:

Mój sprzęt

Procesor Intel Core i9-10850K

Chłodzenie SilentiumPC Navis EVO ARGB 360

RAM Corsair 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO

Płyta główna MSI MAG Z490 TOMAHAWK

zasilacz be quiet! Straight Power 11 1200W 80 Plus Platinum

SSD ADATA 2TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro

Obudowa SilentiumPC Armis AR7X EVO TG ARGB

IMG_20220702_012432 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może, ale nie musi. Akurat ASUSy słyną z tego że im cewki piszczą i znaleźć sztukę żeby tego nie było to raczej nie możliwe.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, krystian233 napisał:

czy może być to wina zasilacza:beksa:?

zasilacz nie ma nic do tego skoro to karta piszczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, lukibossss napisał:

Może, ale nie musi. Akurat ASUSy słyną z tego że im cewki piszczą

Nie znam się to się wypowiem. Nie wydaje mie sie by asusy statystycznie jakoś piszczały bardziej niż inne marki. Co do zasilacza to może ktoś się wypowie kto to sprawdził że na jakimś piszczy mniej, bo raczej jak piszczy to będzie piszczeć na każdym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, qrek1 napisał:

Nie znam się to się wypowiem. Nie wydaje mie sie by asusy statystycznie jakoś piszczały bardziej niż inne marki. Co do zasilacza to może ktoś się wypowie kto to sprawdził że na jakimś piszczy mniej, bo raczej jak piszczy to będzie piszczeć na każdym

A ja często siedzę w temacie o 30X0 i jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał ASUSa i żeby mu cewki nie piszczały, sporo osób narzekało. Dopłacasz do topowej wersji a karta piszczy gorzej niż najtańsza wersja... 

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, krystian233 napisał:

Witam niedawno postanowiłem zakupić kartę Asus Rog Strix Gaming RTX 3080 w okolicy była dostępna sztuka pojechałem oczywiście nowa sprzedający otworzył przy mnie i włożył do swojego komputera i testował różnymi programami i odpalił kilka gier i wszystko było w porządku nic nie piszczało przyjechałem do domu zamontowałem do swojego komputera uruchamiam i wszystko okej w spoczynku nic nie piszczało ale kiedy odpaliłem cs go ( i parę innych gier w niektórych mocnej a w niektórych tak delikatnie ) słychać jak cewki piszczą czy może być to wina zasilacza:beksa:?

U mnie też piszczały cewki, nawet bym powiedział że głośno {RTX 3070 tuf) Zrobiłem uv i karta jest niesłyszalna 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UNHUMAN po kiego grzyba cytujesz cały długi post ze zdjęciem ? 

nie wiem co wy ludzie macie , wygodnie wam tak ? czy coś innego

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niepiszczacy strix to jak znalesc yeti 🤣

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Tornado3 napisał:

zasilacz nie ma nic do tego skoro to karta piszczy

Tak się wydaje, ale bywały już przypadki, kiedy wymiana zasilacza pomagała uciszyć kartę (nie, zasilacz nie piszczał). Czasami pomaga nawet podłączenie GPU do zasilacza osobnymi kablami, a nie dwiema wtyczkami z jednego kabla. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Podłączanie dwoma oddzielnymi kablami to standard w przypadku prądożernych kart pokroju np. RTX 3080, bez tego dodatkowo może dochodzić do niestabilności czy innych cyrków.

Tak jak zostało napisane wcześniej, nie będę oryginalny w tym przypadku aby polepszyć sytuację możesz zrobić undervolting karty, wymieniać zasilacza nie ma sensu.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, lukibossss napisał:

A ja często siedzę w temacie o 30X0 i jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał ASUSa i żeby mu cewki nie piszczały, sporo osób narzekało. Dopłacasz do topowej wersji a karta piszczy gorzej niż najtańsza wersja... 

Ja miałem niepiszcząca 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, jurekk napisał:

Ja miałem niepiszcząca 

Jeszcze powiedz że to był strix akurat to możesz sprzedawać swoją kartę jako złota sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno jej nie mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrym sposobem jest też pocisnąć kartę na maxa z odkręconym pl limitem np przez tydzień przemęczyć się a dopiero pózniej zrobić UV, wygrzanie cewek u wielu pomogło.

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komu pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasilacz ma wpływ na piszczenie, a dokładniej na jego charakterystykę, wymiana zasilacza nie sprawi, że karta przestanie piszczeć, bedzie co najwyżej piszczeć trochę mniej lub bardziej. 

Generalnie im więcej klatek generuje karta tym będzie piszczeć bardziej - możesz sam sprawdzić, w CS GO miałeś pewnie setki fps, uruchom jakiś tytuł AAA, tak żebyś miał 45fps i porównaj.

Też miałem niepiszczącego Strixa 3070Ti, było w nim za to słychać sekcję zasilania jak karta zaczynała pracować pod obciążeniem - pojedyncze cyknięcie, poza tym brak pisków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kilka osób na tym forum pisało o tym nie bede szukał gdzie ale to było w głównym temacie o ampere, zawsze warto spróbować nie ma nic do stracenia :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, Doamdor napisał:

Komu pomogło ?

Mi z GTX 970 MSI gaming. Piszczała dalej ale tak z 10x mniej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Send1N napisał:

Dobrym sposobem jest też pocisnąć kartę na maxa z odkręconym pl limitem np przez tydzień przemęczyć się a dopiero pózniej zrobić UV, wygrzanie cewek u wielu pomogło.

XXDDDD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi