Skocz do zawartości
Paramides

Jaki Core2Quad na P5G41C-M LX, żeby wyciągnąć te 3,6GHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie i czy to się w ogóle da? Obecnie mam włożonego q6600 i podkręciłem go do 3GHz. Niestety przed zakupami nie odrobiłem lekcji internetu, ale i tak niewiele by mi to dało, bo koniecznie szukałem czegoś na m-ATX. Całość chłodzona SP Fera 5 w obudowie iBOX Passion v5.

Chyba musiałbym włożyć wersję Extreme, która ma mnożniki 11x i FSB standardowo na 266MHz. Wtedy ze swojej strony spróbowałbym podnieść FSB do wartości >300MHz. Tylko czy w trybie auto płyta da odpowiednie napięcie na procesor? Nie mam możliwości zmiany tych parametrów w biosie.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz to nie jest płyta do oc, przede wszystkim ma bardzo słabą sekcję zasilania cpu. Ja bym tak zostawił jak jest, wydasz siano a jakiegoś wyniku typu 3600 IMO i tak na niej nie zrobisz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Pioy napisał:

Jak sam widzisz to nie jest płyta do oc, przede wszystkim ma bardzo słabą sekcję zasilania cpu. Ja bym tak zostawił jak jest, wydasz siano a jakiegoś wyniku typu 3600 IMO i tak na niej nie zrobisz. 

Dzięki za odpowiedź i pewnie tak już zostanie, choć trochę żal, że się tym bardziej nie pobawię. Mam jeszcze E7600 i rozumiem, że gdybym mi się go udało tak podkręcić to quada już nie konieznie? Zresztą te wersje Extreme są dosyć drogie, trudno dostępne i jest to ryzyko o którym mówisz, że się po prostu nie uda.

 

Edit. Znalazłem na allegro dwa QX6800, aż korci, żeby je przytulić..

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci tylko na zegarze to e8600 ma standardowo 3,33GHz ale na fsb 1333, Ja bym jednak zamontował q9550 2,83GHz również fsb 1333 (Q9650 3GHz jest bardzo drogi). Z tego co widzę oba są obsługiwane przez Twoje mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Harddrinkingman napisał:

Jeżeli zależy Ci tylko na zegarze to e8600 ma standardowo 3,33GHz ale na fsb 1333, Ja bym jednak zamontował q9550 2,83GHz również fsb 1333 (Q9650 3GHz jest bardzo drogi). Z tego co widzę oba są obsługiwane przez Twoje mobo.

Nie żebym się jakoś na tym specjalnie znał, ale na wikipedii jest coś takiego jak QPB i FSB, natomiast w instrukcji obsługi już jest tylko FSB 1333/1066/800

Poniżej filmik z podkręcania x5460. Rzecz w tym, że na tej płycie jest możliwość zmiany napięcia Vcore

Pytanie czy moja płyta da w trybie auto odpowiednie napięcie. Z tego co znalazłem, to najlepszy byłby QX6800 z mnożnikiem x11 i FSB 266MHz, które kręcę do 330MHz i mam te 3,6GHz

Pamięci jakie mam to DDR3 Kingstona 1333MHz i tu ciekawostka, bo myślałem, że to są CL9, ale CPU-Z pokazuje CL7.

90528040_Pamici.jpg.2a6368466d36f0ad77adcc8b5e815835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze inaczej. Chcesz się tym pobawić, czy to Twój podstawowy komp u chcesz z tego wyciągnąć jak najwięcej wydajności przy zachowaniu ekonomicznego sensu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Paramides napisał:

Pamięci jakie mam to DDR3 Kingstona 1333MHz i tu ciekawostka, bo myślałem, że to są CL9, ale CPU-Z pokazuje CL7.

W zakładce Memory są pokazane aktualne nastawy z biosu. Fabryczne timingi (dla danego taktowania) są w zakładce SPD.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, Pioy napisał:

To może jeszcze inaczej. Chcesz się tym pobawić, czy to Twój podstawowy komp u chcesz z tego wyciągnąć jak najwięcej wydajności przy zachowaniu ekonomicznego sensu? 

Bez wchodzenia w szczegóły, ale to jest aktualnie i pewnie na dłuższy czas jedyny komp, dlatego chciałbym mu dać trochę mocy. W sumie na tych 3GHz fajnie pracuje i nie mam co narzekać, ale chciałbym tu włożyć też nieco lepszą grafę niż HD4770. Różnica względem E7600 jest widoczna od pierwszej chwili użytkowania, dlatego te dodatkowe 0,6GHz też pewnie poprawiłoby sytuację.

 

12 godzin temu, toska78 napisał:

W zakładce Memory są pokazane aktualne nastawy z biosu. Fabryczne timingi (dla danego taktowania) są w zakładce SPD.

Czyli moje pracują ze standardem JEDEC #2 edit. natomiast ten standard pracuje niby przy 1066MHz, a moje mają około 1333MHz, czyli JEDEC #4

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a co chcesz osiagnac na archaicznym quadzie 6600 wartym moze 5 zeta ? oprocz duzego poboru pradu co da te 600Mhz wiecej ? ktora gra tak wymaga mocy cpu

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, AdRjiaN napisał:

a co chcesz osiagnac na archaicznym quadzie 6600 wartym moze 5 zeta ? oprocz duzego poboru pradu co da te 600Mhz wiecej ? ktora gra tak wymaga mocy cpu

Wysłałem ci priv, ale dla twojej informacji np. w Batman Arkham Asylum HD4770 przy wyłączonym v-sync nie osiąga 100% (edit.1. grubo około 76-80%). Wszystkie opcje graficzne poza rozdziałką 1920x1200 są wyłączone. Teraz zastanawiam się, żeby włożyć tam tego E7600 i zobaczyć jak przy większej częstotliwości będą obciążone dwa rdzenie i czy karta dobije do tych 96-98% przez większość czasu.

edit.2. oczywiście planowałem tu włożyć kartę pokroju HD4870/5870 lub nowszą o podobnej wydajności, może r7 260x/270.

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paramides

Mógłbym prosić o info jakie pamięci masz na tej płycie? Oznaczenie. Bo właśnie moich starych Geili 1600MHz 2x4GB nie mogę odpalić na niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2022 o 19:37, mjd79 napisał:

@Paramides

Mógłbym prosić o info jakie pamięci masz na tej płycie? Oznaczenie. Bo właśnie moich starych Geili 1600MHz 2x4GB nie mogę odpalić na niej...

Miałem na niej pamiątki z mojej sygnaturki HMT351U6BFR8C-H9. Z tego co pamiętam ta płyta obsługuje 1333MHz, ale nie próbowałem więcej więc nie wiem, czy przypadkiem nie da się ich ustawić wyżej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 23:43, Paramides napisał:

Wysłałem ci priv,

sory za odkop ale tak z nudy czytam stare watki i faktycznie cos pisaleś...a ja tylko chcialem grzecznie napisac ze szkoda czasu na 775 .. bo tak czy siak a jeszcze pisales w temacie ze HD4870/5870 do tego moze kupisz .. matko...

eheh.png

 

 

Edytowane przez AdRjiaN
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, AdRjiaN napisał:

sory za odkop ale tak z nudy czytam stare watki i faktycznie cos pisaleś...a ja tylko chcialem grzecznie napisac ze szkoda czasu na 775 .. bo tak czy siak a jeszcze pisales w temacie ze HD4870/5870 do tego moze kupisz .. matko...

Spoko mordeczko, pewnie mogłem bardziej cię posłuchać, ale miałem ograniczone środki pieniężne i gdyby dało się go podkręcić tak jak chciałem, to miałbym podobną wydajność, do tego i7 860 stock bez HT. Domyślam się, że chciałeś dobrze, więc wszystko wporzo, a ja również przepraszam za bezsensowny komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...