Skocz do zawartości
najs_sc

Kupno RTX 2060 w 2022 roku do FHD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Tak się zastanawiam nad sensem zakupu RTX 2060 6GB do nowo składanego PC-ta. Procek i5-11400f, zastosowanie to głównie granie. Wiadomo, że za 1600 złotych to średnio się opłaca brać, ale gdyby tak udało się wyhaczyć za około 1400 złotych nówkę sztukę, to czy jest sens pchać się w taką kartę jeżeli budżet ma znaczenie i ciężko dołożyć do RTX 3060, a człowiek nie chce z pewnych względów bardziej wydajnego RX 6600?

Aktualnie do grania używam laptopa, który posiada właśnie RTX 2060 i to proc jest wąskim gardłem. 

Taka karta do full hd chyba jeszcze posłuży na spokojnie z 2 lata, a potem bym odsprzedał i dopłacił do RTX 4060. Liczyłem, że ceny 3060 spadną do poziomu 1700-1800, ale widzę że po chwilowych spadkach ustabilizowały się u nas na poziomie ~2000 zł za największe paździerze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

W tej cenie wychaczysz 6600  lub przy szczęściu 6600xt... A ostatnio kupiło się (nie mi) za 1250 zł 660xt w porządnej wersji. Szczegóły znajdziesz w tym temacie ?

https://forum.pclab.pl/topic/1349843-przyszłość-rynku-gpu/page/33/#comments

"a człowiek nie chce z pewnych względów bardziej wydajnego RX 6600?"

Karty graficzne od AMD mnie nie interesują, bo dobrze ich nie wspominam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na lekką używkę 3060 w okolicach 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Yedi napisał:

Poluj na lekką używkę 3060 w okolicach 1800

za tyle to nowa w niezłej wersji

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3060-twin-edge-oc-CID99-IDP7Bf1.html

sprzedawca pewny, wystawia też to samo na allegro

używka nie więcej jak 1600, chyba że top gamingX itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mimuszek napisał:

za tyle to nowa w niezłej wersji

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-graficzna-zotac-rtx-3060-twin-edge-oc-CID99-IDP7Bf1.html

sprzedawca pewny, wystawia też to samo na allegro

używka nie więcej jak 1600, chyba że top gamingX itp

Nie no, fajne są takie okazje od Zbyszka z Siemianowic, ale ja bardziej pytałem o zakup z polskiego sklepu wszystkiego na jedną fakturę, dlatego zapytałem czy jest sens się pchać w rtx 2060 za 1400 względem rtx 3060 za około 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, najs_sc napisał:

Nie no, fajne są takie okazje od Zbyszka z Siemianowic,

dawałem tylko przykład, odpowiadałem nie tobie, a koledze yedi którego zacytowałem, pokazując że uzywka 3060 za 1800 to bezsens

skoro chcesz nowe, z jednego sklepu, to czemu nie, na pewno nie ma sensu dopłacanie 600zł 2060 vs 3060..

masz mnóstwo porównań, na pewno różnica w prędkości nie jest warta dopłaty ponad 40%

weź sobie na próbę rx 6600 , najwyżej oddasz, masz na to właściwe 30dni, przetestujesz na lewą stronę

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi dla ciebie Zotac Twin to świetna karta to chyba nie mamy o czym rozmawiać ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yedi napisał:

Zotac Twin to świetna karta

rozumiesz słowo niezła vs świetna ? jak widać nie , na pewno lepsza niż eagle czy ventus,

rozumiem ty musisz mieć rog strixa z grającymi cewkami, prestiż

faktycznie, nie mamy o czym rozmawiać

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eangle i Ventus są dla mnie na tym samym praktycznie poziomie co Zotac Twin i Dual Mini .. 

Czemu nie FTW3, TUF ,Gaming Trio X czy Gaming Z - od razu musi być Strix ?

Słyszałeś Strixa 3060 z piszczącymi cewkami czy powtarzasz jak papuga po tych co mają 3070 i wyżej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim kompie od premiery siedzi 6600XT, młody po kilka godzin dziennie napierdziela na nim w różne gierki i żadnych problemów przez ten okres.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600XT mocno zyskał ponoć po nowych sterach gdzie trochę ogarnęli narzust sterowników na CPU ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, mowa tylko o kilku gierkach DX 11, które naprawiono ;) RX 6600 XT bez względu, czy z tymi nowymi sterami, czy bez nich, to całkiem wydajna karta, spokojnie pokonująca RTX 3060. Poza tym to nie jest taki mocarz jak np. RX 6800 XT, więc te problemy ze sterami też w mniejszym stopniu dotyczyły tego GPU.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Yedi napisał:

Eangle i Ventus są dla mnie na tym samym praktycznie poziomie co Zotac Twin i Dual Mini .. 

Czemu nie FTW3, TUF ,Gaming Trio X czy Gaming Z - od razu musi być Strix ?

Słyszałeś Strixa 3060 z piszczącymi cewkami czy powtarzasz jak papuga po tych co mają 3070 i wyżej ? 

Bo tu pół forum ma zboczenie, że jedyne akceptowalne wersje to te najlepsze :E Właśnie w tej generacji mam wrażenie, że osiągnęło to już totalnie poziom absurdu. Ileż się można naczytać, że mój GB to taki szajs i jak go brać to już lepiej wziąć lepszą wersję non-Ti :E Na szczęście nie kierowałem się tymi mądrościami kupując go, zarówno pierwszą jak i drugą sztukę :D

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osobiście miałem Eagla , Ventusa , Zotaca, Evga XC , kumpel miał Dual Mini.. Nie lubię po prostu kart gorących i głośnych - niektórzy po prostu mają inny próg bólu albo nie grają po nocach i może im to kompletnie nie przeszkadzać.

Za to polecam Gaming X (2 wentylowy) i TUFa .. 

Aktualnie mam 3070 Suprima i to jest dopiero przereklamowana karta .. Owszem ładna ale ani to zimne ani ciche a już na pewno za długie :) Będzie zamieniony na TUFa .. 

 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po UV każdy paździoch jest znośny. Jak ktoś może albo lubi wydawać więcej kasy, to ma lepiej bez dostrajania parametrów. Ale nie ma co demonizować, że tanie karty są tylko na śmietnik.

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdej da się pograć - z mniejszą ilością FPSów lub większą - równie dobrze mogę kupić 1030 skoro nie ma różnicy :)

A nak na serio - UV jest teraz praktycznie podstawą i to jest trochę smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, Yedi napisał:

Na każdej da się pograć - z mniejszą ilością FPSów lub większą - równie dobrze mogę kupić 1030 skoro nie ma różnicy :)

A nak na serio - UV jest teraz praktycznie podstawą i to jest trochę smutne.

Całe UV polega na przesunięciu u mnie suwaczka power limit ze 100 na 85 % i zamiast 220 W / 72 st. C mam 185 W / 67 st. C. FPS? 3% mniej? XD 

Ogólnie też nie rozumiem po co zabawa w robienie płaskiej krzywej, można albo skręcić pl albo zablokować dany punkt na krzywej, w zależności co się chce uzyskać. Ale to temat na inną okazję. 

Edytowane przez Pioy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, najs_sc napisał:

aka karta do full hd chyba jeszcze posłuży na spokojnie z 2 lata, a potem bym odsprzedał i dopłacił do RTX 4060.

Mam właśnie RTX 2060 z i5 10400F. Karta w full hd wystarcza praktycznie do wszystkiego na detalach ultra bądź wysokich w 60fps. Jak uda ci się kupić za 1200-1300zł z gwarancją, to bym brał. Sam kupiłem swoją za 1250zł i zamierzam spokojnie przeczekać na ustabilizowanie się cen i do premiery nowych kart, żeby po czasie wymienić na jakąś RTX 4060.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pioy napisał:

Całe UV polega na przesunięciu u mnie suwaczka power limit ze 100 na 85 % i zamiast 220 W / 72 st. C mam 185 W / 67 st. C. FPS? 3% mniej? XD 

Tak też można ? tylko że lepszy efekt jak i zegar może dać ustawienie napięcia na tablicy + pl limit na max w prawo to dla tych co liczą każde 15mhz :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam Zotaca 3060ti Twin Edge i nie polecam.

Bardzo głośna i gorąca.

Dopiero po zmianie chłodzenia na AIO jest OK.

Ciekawe, jak ten szafir się sprawuje w kwestii głośności i temperatur :hmm:

https://allegro.pl/oferta/prawie-nowa-karta-graficzna-sapphire-3060-ti-8-gb-12319659448

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

No a jak myślisz ? masz don't touch bo przy 3500rpm ucina palca na miejscu :] 

Właśnie nie wiem, jak jest z 3060ti przy turbince.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, najs_sc napisał:

"a człowiek nie chce z pewnych względów bardziej wydajnego RX 6600?"

Karty graficzne od AMD mnie nie interesują, bo dobrze ich nie wspominam. 

Czemu tak Radków nie lubisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...