Skocz do zawartości
marcin.piotr

Laptop do gier i programowania z dobrym touchpadem [12000 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam laptopa do 12000 zł, który nada się do gier + programowania (webówki). Must-have: 32GB Ram, SSD 512GB, dobre chłodzenie i dobrej jakości touchpad (nie używam myszki z wyjątkiem gier). Ekran 15 cali (ewntualnie może być więcej), matryca mało istotna, może być bez systemu operacyjnego.

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MSI GP76 i7-12700H/32GB/1TB RTX3070Ti 360Hz - 10 199 zł

Najnowszy 14 rdzeniowy i7, RTX 3070 Ti z TGP aż 195 W (bezpośrednio decyduje to o wydajności- w propozycji powyżej masz raptem 120W)

Najlepszy model laptopa w tym budżecie zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i jakość chłodzenia.

Alternatywnie można o wiele taniej wybrać wersję ze starszym procesorem, za to RTX 3080 i wymienić sobie RAM na większy:

MSI GP76 i7-11800H/16GB/1TB/Win11 RTX3080 300Hz - 9999 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Największym problemem jest trackpad. O ile da się znaleźć gamingowe laptopy z niezłymi klawiaturami, o tyle ciężko znaleźć takie z dobrymi "gładzikami". Dla mnie ten w Zephyrusie jest całkiem dobry. 

Lenovo Legion 5-15 R7/32GB/1TB RTX3070 165Hz 8299 złotych

Oprócz dość dobrego (chociaż plastikowego gładzika), ma dobrą klawiaturę z w miarę normalnym układem. Ma dobre chłodzenie i przyzwoitą matryce, chociaż to ostatnie nie jest ważne, ale czasem może się przydać. GPU to "tylko" RTX 3070, ale wystarczy do wszystkich gier w FHD. 

@edit

Największy problem Legiona to WiFi od Realteka, chociaż na nowych sterownikach jest trochę lepiej. 

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu wybrałem Zephyrusa, gładzik bardzo dobry. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Jednak zmiana decyzji, odwołałem tego 6600xt i nabyłem 3060ti gaming pro oc za 1900zł, półtora roku gwarancji. Wydałem ciut więcej niż zakładałem, ale swoją kartę jednak sprzedam po otrzymaniu rtx`a i coś tam się zwróci (myślę 600-700zł). Znowu będę mieć kartę na 5-6 lat. Pozdrawiam  
    • Zamiana na R5 3600 da Ci wzrost wydajności, ale osobiście wolałbym dołożyć 200 zł do R5 5600. I nie pchałbym się w starego X370, gdy w podobnej cenie masz B450 (KLIK). Niestety z X570 jest taki problem, że nie obsługuje serii 1xxx, więc minimum to R5 2600 (sam to przerabiałem z moją płytą). Podobnie z płytami B550, np. TAKA obsługuje tylko Ryzeny 3xxx wzwyż. Czyli jeśli chcesz na chwilę obecną wykorzystać 1600AF, to musisz celować w B450 na mITX.  Forton w tej cenie to bardzo dobry wybór. Zastanawiam się jedynie nad jego głośnością, bo wentylator ma tylko 92mm.
    • Tutaj powoli przecieka coś https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-4090-is-60-faster-than-rtx-3090-ti-in-geekbench-cuda-test A quick check shows that RTX 4090 is 60% faster than RTX 3090 Ti and 77.5% than RTX 3090 in the same test. 
    • Tak patrze na te karty i dawno nie mialem tak wywalone na jakis sprzet jak te karty, nie dyga nic 🤣 
    • Muszę pochwalić sklep Mike Sport. Kupiłem tam kiedyś spodnie Deko na wyprzedaży takie zimowe. Przejechałem się dwa razy, dosłownie miały kilkadziesiąt kilometrów. Szew na kolanie się rozlazł i w sumie olałem, bo to spodnie na zimę i jakoś to nie przeszkadzało. Teraz wyciągam z szafy a tam normalnie materiał na dupie się wyciera. Napisałem, że tego raczej się nie da naprawić, bo to cały materiał jest do bani. Kasę oddali od razu. Spodni chyba nie muszę odsyłać, ale żeby nie byli stratni to zamówię u nich kolejne.  No, a produktu Deko już pewnie raczej nie kupie, bo jakościwo to najgorszy zakup chyba jaki zrobiłem z ciuchów na rower. No, ale tanio zapłaciłem, bo 75zł, ale jak teraz kosztują 160zł to już marny interes. https://www.cycleshop.pl/meskie-getry-rowerowe-z-wkladka-deko-idbar-wind,id17664.html Muszę przyznać, że jest w nich jakaś tania wkładka, ale jak dla mnie wrażenie niezłe sprawia. No, ale reszta na minus. 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...