Skocz do zawartości
satelliweb

Bardzo wolny internet w dekoderze satelitarnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz tutaj jestem. Może podpowie ktoś bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Mam internet światłowodowy 100 Mbit/s, podłączając się bezpośrednio kablem do gniazdka dostawcy mam szybki internet bez żadnych problemów na wszystkich urządzeniach.

Kupiłem router D-link DIR-853 i też dobrze działa na nim internet zarówno po kablu jak i przez wifi. Ale niestety nie w dekoderze satelitarnym Zgemma H9.2S. Próbowałem różnych konfiguracji i jest na nim bardzo ograniczony internet, na poziomie 2-3 Mbit/s, wifi czy kabel nie ma różnicy, próbowałem też na innym oprogramowaniu w dekoderze, też to samo. Jedynie gdy ustawię port w dekoderze jako iptv to przez jakiś czas podziała dobrze ale zrywa często internet. 

Dodam, że wcześniej miałem internet ADSL 6 Mbit/s i nigdy nie miałem problemu z nim i to przez wifi. 

Router D-linka zgłaszałem do serwisu, wymienili na nowy i dalej to samo jest. Może pomógłby mi ktoś w konfiguracji routera i dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, satelliweb napisał:

Mam internet światłowodowy 100 Mbit/s, podłączając się bezpośrednio kablem do gniazdka dostawcy mam szybki internet bez żadnych problemów na wszystkich urządzeniach.

Kupiłem router D-link DIR-853 i też dobrze działa na nim internet zarówno po kablu jak i przez wifi. Ale niestety nie w dekoderze satelitarnym Zgemma H9.2S.

A jak podepniesz ten tuner bezpośrednio do urządzenia operatora(z pominięciem DIR-853)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to jest ONT a nie router z ONT? Co to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze na D-Linku opcji z IPTV (IGMP) bo może to mu przeszkadza. Bo jeśli nie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn w tej chwili mam ustawiony jeden port jako IPTV, gdy podepnę dekoder do niego to jest szybki internet ale zrywa połączenie często.

Mam w routerze IGMP, mam to wyłączyć w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz IPTV to IGMP może być potrzebne. Jeśli jest włączone to wyłącz i zobacz czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, nic to nie zmienia niestety.

A może coś z adresami mam nie tak. Mam stałe IP ale na urządzeniach mam włączone DHCP w tej chwili. Wcześniej ustawiałem też stały ip w dekoderze ale też nic to nie dało, chyba że robiłem coś nie tak.

Ale też ciekawe dlaczego jest taki niestabilny na porcie IPTV, gdyby nie te ciągłe rozłączanie się byłoby ok.

Edytowane przez satelliweb
dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, satelliweb napisał:

A może coś z adresami mam nie tak. Mam stałe IP ale na urządzeniach mam włączone DHCP w tej chwili. Wcześniej ustawiałem też stały ip w dekoderze ale też nic to nie dało, chyba że robiłem coś nie tak.

DHCP to usługa która rozdaje konfigurację sieciową w tym adres IP. Więc jeśli tuner ma jakiś adres to nie ma znaczenia czy dostał go automatycznie czy został ustawiony ręcznie.

52 minuty temu, satelliweb napisał:

Ale też ciekawe dlaczego jest taki niestabilny na porcie IPTV, gdyby nie te ciągłe rozłączanie się byłoby ok.

Też jestem ciekawy. W jakiś sposób nie chcą ze sobą współpracować. Z poziomu sieci można by było zeskanować ruch Wiresharkiem i zobaczyć co tam się dzieje. Tylko najlepiej gdyby w sieci był tylko ten tuner i Wireshark, przechwycić ruch aż do rozłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę, że to nie powinno mieć znaczenia jaki adres.

Spróbuję Wiresharkiem zeskanować ale muszę najpierw go rozgryźć, nie miałem z nim do czynienia nigdy.

Nie wiem jak przechwycić ruch na dekoderze z programu uruchomionego na laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, satelliweb napisał:

Nie wiem jak przechwycić ruch na dekoderze z programu uruchomionego na laptopie.

Tu nie chodzi o przechwycenie ruchu, tylko sprawdzenie jakie pakiety latają w sieci. Zobacz tutorial na Pasja Informatyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ogólnie jakie pakiety, no muszę wgłębić się w temat.

O filmiku wiem, od razu odpaliłem sobie go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...