Skocz do zawartości
bogdan.boner

Podłączenie wentylatorów z ARBG

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć, kupiłem obudowę Aerocool Hive ARGB Hive-G-BK-v1 no i w sumie nie spodziewałem się, że będę miał problem z podłączeniem wentylatorów.

Otóż owa obudowa ma 3 wentylatory, wszystkie z nich są ARGB. Dwa z nich mają wtyczkę 4 pinową, ale ten jeden ostatni ma takie wyjścia Kabelki.png

  1. Jak podłącze tylko SATA, to wentylatory działają z pełną mocą i świecą z pełną mocą. 
  2. Jak podłącze dodatkowo ARGB connector i próbuję ustawić kolory w MSI Mystic Light to nic się nie zmieniają, a jak podłącze tylko ARGB (bez sata) to nawet nie świecą. Po co więc to złącze ARGB?

Czy jest jakaś szansa, aby je tak podłączyć, żeby sterować oświetleniem, albo przynajmniej obrotami z poziomu BIOSu/systemu?

Edytowane przez bogdan.boner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LED Button Connector musisz sobie zewrzeć, by przełączyć kontroler w tryb sterowania z płyty głównej.

 

Cytat

Press and hold the reset/LED control button for 3 sec to pass LED control to motherboard

Wszystko masz na stronie producenta albo w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przyznaję przeoczyłem.

Główny problem jednak pozostaje, czy jest jakaś możliwość kontrolowania obrotów tych wentylatorów? Gdy działają z pełną mocą tylko generują hałas, więcej z nich szkody niż pożytku.

A widzę, że inne wentylatory Aerocool mają 6 pinową wtyczkę, a te wbudowane w obudowę 4 pinową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy z tych wentylatorów ma dwa złącza 4 pin (męskie i żeńskie) by połączyć je w łańcuch. Ostatni wolny podpinasz pod płytę i sterujesz z jej poziomu sygnałem PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...