Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z kartą rx570 8gb, a w zasadzie chyba ze sterownikami. Od czasu, kiedy wymieniłem procka na i7 12700k + 16 GB RAM 3600 i dysk M.2, dość często komputer potrafi się zaciąć, po czym jest czarny ekran i nic nie da się zrobić. Po restarcie komputera wywala sterowniki, odświeżanie monitora jest 60hz, i trzeba instalować sterowniki na nowo. Działanie na sterownikach OEM znacznie poprawia sytuacje, występuje to rzadziej, ale mimo wszystko występuje. Na starym "setup-ie"  nie miałem tego problemu. Z problemem borykam się już kilka miesięcy, testowałem wiele sterowników, te najnowsze są pod tym względem najgorsze. Proszę o pomoc.  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

dość często komputer potrafi się zaciąć, po czym jest czarny ekran i nic nie da się zrobić


Napisz coś więcej. W czasie obciążenia, w idlu? Zapętlą się dźwięk wtedy?

Na jakiej dokładnie konfiguracji komputer był wcześniej stabilny? Jaki RAM o jakiej prędkości tam siedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, apiatek napisał:

Od czasu, kiedy wymieniłem procka na i7 12700k + 16 GB RAM 3600 i dysk M.2

A może to zwyczajnie zbieg okoliczności i masz popsutą kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, apiatek napisał:

Cześć,

mam problem z kartą rx570 8gb, a w zasadzie chyba ze sterownikami. Od czasu, kiedy wymieniłem procka na i7 12700k + 16 GB RAM 3600 i dysk M.2, dość często komputer potrafi się zaciąć, po czym jest czarny ekran i nic nie da się zrobić. Po restarcie komputera wywala sterowniki, odświeżanie monitora jest 60hz, i trzeba instalować sterowniki na nowo. Działanie na sterownikach OEM znacznie poprawia sytuacje, występuje to rzadziej, ale mimo wszystko występuje. Na starym "setup-ie"  nie miałem tego problemu. Z problemem borykam się już kilka miesięcy, testowałem wiele sterowników, te najnowsze są pod tym względem najgorsze. Proszę o pomoc.  :)  

Na innym komputerze przetestuj kartę. A wtedy można zacząć dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, apiatek napisał:

Cześć,

mam problem z kartą rx570 8gb, a w zasadzie chyba ze sterownikami. Od czasu, kiedy wymieniłem procka na i7 12700k + 16 GB RAM 3600 i dysk M.2, dość często komputer potrafi się zaciąć, po czym jest czarny ekran i nic nie da się zrobić. Po restarcie komputera wywala sterowniki, odświeżanie monitora jest 60hz, i trzeba instalować sterowniki na nowo. Działanie na sterownikach OEM znacznie poprawia sytuacje, występuje to rzadziej, ale mimo wszystko występuje. Na starym "setup-ie"  nie miałem tego problemu. Z problemem borykam się już kilka miesięcy, testowałem wiele sterowników, te najnowsze są pod tym względem najgorsze. Proszę o pomoc.  :)  

Witam

Na tych sterownikach karty u mnie pracują idealnie

 

Revision Number
Adrenalin 22.6.1 Optional (WHQL)
File Size
565 MB
Release Date
6/29/2022
 
Czy po zmianie podzespołów wgrałeś na nowo windowsa ? Spróbuj zjechać z zegarami na karcie i potestuj czy nadal wywala sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.07.2022 o 14:23, TheEazy napisał:


Napisz coś więcej. W czasie obciążenia, w idlu? Zapętlą się dźwięk wtedy?

Na jakiej dokładnie konfiguracji komputer był wcześniej stabilny? Jaki RAM o jakiej prędkości tam siedział?

 Wcześniej miałem ramy 2133 z prockiem i5 6500. Jeśli chodzi o dźwięk, przez chwile gra normalnie później jest bardzo szybkie zapętlenie aż w końcu przestaje grać. 

W dniu 5.07.2022 o 19:12, _Robo_ napisał:

Witam

Na tych sterownikach karty u mnie pracują idealnie

 

Revision Number
Adrenalin 22.6.1 Optional (WHQL)
File Size
565 MB
Release Date
6/29/2022
 
Czy po zmianie podzespołów wgrałeś na nowo windowsa ? Spróbuj zjechać z zegarami na karcie i potestuj czy nadal wywala sterownik

Najlepiej mi śmigało na najstarszych sterownikach jakie znalazłem, teraz zrobiłem upgrade do windows 11, więc jest z tym problem. Ze sterownikami OEM jest znośnie. Tak, windowsa wgrywałem na nowo. 

Edytowane przez apiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy owe pamięci z 2133 na 3600 ustawiłeś zgodnie z timingami XMP ?? U mnie na starym ryzenie 1800X i od pół roku zmieniłem pamieci z AEGIS 3000@3200 na Corsair RS 3600 i śmiga na XMP bez zająknięcia, gdzie ludzie piszą, ża 1 gen. ryzen szybkich kości nie ogarnia- a tu proszę

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puść OCCT w trybie power, ciekawe czy wywali pc czy nie :> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...