Skocz do zawartości
Memphisto

Filtr przeciwkurzowy [gdzie kupić]

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie mogę kupić lub pod jakim hasłem szukać takiej podziurkowanej, najlepiej plastikowej cienkiej siatki jaka jest używana np. do niektórych obudów? Chciałbym to sobie umieścić na boku obudowy zamiast standardowej blachy. 

 

h9xc2IL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej alie, najlepiej 0,4-0,5mm

mam, lepiej daje radę niż te plastiki

i flow lepszy

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Ja kupowałem na allegro, akurat na tej aukcji. Spełnia swoje zadanie na froncie obudowy. Na bocznej ściance natomiast mam zamontowane 2 wentylatory 80-siątki (wdmuchujące) zamontowane (od zewnątrz i bez filtrów jak widać). Zostały mi po customowym chłodzeniu z HD7850 więc czemu nie wykorzystać jak da się ich skręcić w biosie na np. ok. 1k RPM w trybie PWM.

bd0716e08cb34.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, siateczka kupiona. Tak przy okazji - są jakieś minusy stosowania takiej siatki na całym boku obudowy oprócz aspektów wizualnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie  znalazłem, pomysł z nylonem  zgapiłem od corsaira. w 4000d mam własnie nylon na froncie rozpięty na ramie plastikowej i najlepiej ze wszystkich filtrów łapał kurz

te perforowane plastiki, które zazwyczaj idą na filtry to raz, że słabiej łapią to dwa, że przepuszczają mniej powietrza 

tylko fajnie byłoby to na jakiejś ramie rozpiąć, idealnie metalowej i mocować na magnesach

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam filtr na boku obudowy nie daje żadnych minusów ale wentylator w tym miejscu już może sam w sobie stwarzać nieprzyjemny hałas, pamiętam jak miałem taką budę to zdystansowanie go od blachy na gumowych kołkach zamiast śrub poprawiało trochę sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...