Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, wynajmuje mieszkanie z trzema dziewczynami. Cała suma wynajmu to 500 zł natomiast właściciel mieszka za granicą. Każda przesyła mu 450 zł a 50 zł mamy na prąd który sobie same doładowujemy kiedy tego prądu jest mniej.  Teraz są wakacje i płacę te 450 zł natomiast nie wiem co zroboć z prądem bo właściciela tak naprawdę średnio obchodzi cokolwiek a mnie w mieszkaniu nie będzie przez wakacje. Czy mam płacić za prąd którego nie używam jeśli same sobie doładowujemy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Cześć ostatnio po kilku latach wróciłem do stacjonarki i choć początkowo nie myślałem w ogóle o GPU, tak teraz dochodzę do wniosku że może jakiś czas by się znalazł od czasu do czasu na coś starszego czy choćby takiego WoT. Mam i5-12400, 64 GB RAM, zasilacz Be Quieta 400W (celowo tak dobrany bo własnie miało nie być dGPU) więc z mocą nie poszaleję. Druga sprawa że używam monitora 4K bo dużo pracuję z tekstem i HiDPi robi tu różnicę.   Zastanawiałem się i uznałem, że chyba najlepszym wyjściem będzie 3050 - zasilacz wystarczy, w nowości typu CP i tak nie mam zamiaru grać, a do tego seria 3xxx ma wsparcie dekodowania AV1 na którym mi zależy - bywa że odpalam coś na YT w 8K i nawet taki Intel HD z 12gen dekoduje to bez zająknięcia, gdzie patrząc na specyfikację NVDEC, nawet coś mocniejszego z serii 2xxx nie wspierałoby sprzętowego dekodowania. Jakiś inny lepszy wybór? AMD nie biorę pod uwagę w ogóle ze względu na brak wsparcia dla AV1, dopiero nowa seria ma to zaoferować. 
    • Masz sporo racji,  pracuje w takiej fabryce która jest w zagłębiu biedy.  Najniższa krajowa, czy 10 lat czy nowy pracownik,  presja,  stres, kiepskie warunki pracy.  Jest sporo konkurencyjnych zakładów obok i wszędzie to samo. Ludzie przepracowani,  bo po pracy zasuwają dalej gdzieś na lewo by dorobić,  nie mają motywacji do pracy,  donosicielstwo, wygryzanie.  Nie ma szacunku do drugiego,  nic dziwnego że gniew narasta, złośliwości są tu normalną sprawą, próbują odreagować to wszystko.  Co do przewrotu czy rewolucji bym się nie zapedzał, ale czasami wystarczy drobny impuls, wysokie ceny żywności i opału już są, wysokie niezadowolenie też, teraz wystarczy,  że w zimie prąd zniknie...  
    • Realne spadki w niższych półkach będą dopiero jak wyjdą odpowiadające im nowsze karty, ale rzeczywiście jakiekolwiek czekanie jest bez sensu, bo takie Ethereum stoi dosyć wysoko i wszystko niedługo może ulec zmianie.
    • Ale jaja! Co za manipulacja PiSu i TVP. Strona niemiecka nie wyklucza rtęci, a Vogel został zrobiony w wuja przez tandem dziennikarz - tłumacz, na czym opiera się teraz pisowska narracja. Tłumacz się po prostu pomylił czy pomylił się celowo? Stawiam na drugie, w końcu konferencja organizowana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, czyli PiSia morda.   
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...