Skocz do zawartości
Drjoshimura

Dlaczego stare komputery zwalniają i pracują wolniej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym się zapytać was, dlaczego starsze laptopy i komputery aktualnie dzisiaj chodzą wolniej? 

Np. mam 2 laptopy na który jest naklejka że był windows 7 i z tego co pamiętam kiedyś te laptopy chodziły o wiele szybciej niż dzisiaj po zainstalowaniu tego windowsa. Czy to jest wina tego że podzespoły się wypalają? tracą swoją moc obliczeniową? czy może dlatego że systemy które się instaluje teraz po aktualizacjach są bardziej wymagające? Ale co do systemów to przecież goły windows 7 np. świeżo po zainstalowaniu powinien przecież śmigać dobrze tak jak śmigał kiedyś? Dlaczego tak się dzieję, bardzo mnie to ciekawi i chciałbym znać odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje systemowe spowalniają windowsa a po drugie teraz można wymienić na szybsze ramy dyski ssd co daje czasem lepsze rezultaty. Tez mam 10 letniego laptopa wymieniłem ram i dołożylem ssd na systemie windows 10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tombycz napisał:

Aktualizacje systemowe spowalniają windowsa a po drugie teraz można wymienić na szybsze ramy dyski ssd co daje czasem lepsze rezultaty. Tez mam 10 letniego laptopa wymieniłem ram i dołożylem ssd na systemie windows 10 

...

Autor pisze, że lapek działał spoko, ale zaczął mulić... Tzn że coś jest nie tak, a nie że trzeba dołożyć ramu i ssd, gdzie pewnie koszt wyniesie więcej niż ten zabytek jest wart? 

Również zależy czy Autor używa tych samych programów i użytkuje laptopa jak x lat temu, ale jak nowe programy, nowe zadania to raczej wiadome że lapek nie domaga.

Do tego wypada podać jakie to laptopy z pełną specyfikacją, bo niby ta sama nazwa a już podzespoły mogą być różne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy to ważne ile laptop jest wart i czy jest to więcej czy mniej niż trzeba dołożyć do SSD i RAM?

Liczy się wartość odtworzeniowa czyli ile kosztuje nowy laptop. Jeśli dołożenie RAM i SSD do starego laptopa go usprawni, to będzie to kosztowało znacznie mniej niż nowy.

A wracając do pytania, pamięci masowe takie jak HDD, SSD, nagrywarki DVD z czasem się zużywają i psują. Na szczęście żeby zajechać współczesny SSD trzeba naprawdę się postarać. Ale jak to się stanie, to faktycznie będzie działał wolniej. SSD zwalnia także po niemal całkowitym zapełnieniu, zwłaszcza jeśli system operacyjny nie ma mechanizmu TRIM.

Edytowane przez Andree
dubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...