Skocz do zawartości
stalker2

Specyficzne wymagania komputera do gier 6k

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć komputer na którym odpalę 3-4 maszyny wirtualne a na każdej z maszyn będę uruchamiał grę średnich wymagań mniejszych od MD Radeon RX 5500 XT / MD Ryzen 5 2600.

budżet: 6000-7000 zł

będę je uruchamiał na rozdzielczosci 1280x1024

w przyszłości chcę dokupić drugą kartę graficzną, jaki zasilacz płyte główną i procesor wybrać w takim wypadku?
zależy mi na 2 kościach ram po 32gb aby w przyszłości dołożyć jeszcze conajmniej jedną 32


Czy moglibyście mi pomóc złożyć odpowiedni zestaw? Sam się na tym nie znam a jak zacząłem czytać o każdym podzespole komputera i o jego parametrach to minął tydzień i nadal nie udało mi się złożyć swojego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procesor, to prawdopodobnie musiałbyś celować w 5950X (16R/32W) lub i9 12900K (16R/24W). 

Tutaj jednak musiałbys poszukać testów w zastosowaniach wirtualizacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stalker2 napisał:

Chciałbym złożyć komputer na którym odpalę 3-4 maszyny wirtualne a na każdej z maszyn będę uruchamiał grę średnich wymagań mniejszych od MD Radeon RX 5500 XT / MD Ryzen 5 2600.

budżet: 6000-7000 zł

będę je uruchamiał na rozdzielczosci 1280x1024

w przyszłości chcę dokupić drugą kartę graficzną, jaki zasilacz płyte główną i procesor wybrać w takim wypadku?
zależy mi na 2 kościach ram po 32gb aby w przyszłości dołożyć jeszcze conajmniej jedną 32


Czy moglibyście mi pomóc złożyć odpowiedni zestaw? Sam się na tym nie znam a jak zacząłem czytać o każdym podzespole komputera i o jego parametrach to minął tydzień i nadal nie udało mi się złożyć swojego zestawu.

 

1. Obecnie dokładanie drugiej karty jest absolutnie pozbawione sensu, SLI / CrossFire odeszły w niepamięć. Kupuje się jedno jak najmocniejsze GPU.

2. Jak już dokładać RAM to byś musiał dołożyć do kolejne dwie kości, bo inaczej tracisz Dual Channel i wydajność leci w dół.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stalker2 napisał:

Chciałbym złożyć komputer na którym odpalę 3-4 maszyny wirtualne a na każdej z maszyn będę uruchamiał grę średnich wymagań mniejszych od MD Radeon RX 5500 XT / MD Ryzen 5 2600.

budżet: 6000-7000 zł

będę je uruchamiał na rozdzielczosci 1280x1024

w przyszłości chcę dokupić drugą kartę graficzną, jaki zasilacz płyte główną i procesor wybrać w takim wypadku?
zależy mi na 2 kościach ram po 32gb aby w przyszłości dołożyć jeszcze conajmniej jedną 32


Czy moglibyście mi pomóc złożyć odpowiedni zestaw? Sam się na tym nie znam a jak zacząłem czytać o każdym podzespole komputera i o jego parametrach to minął tydzień i nadal nie udało mi się złożyć swojego zestawu.

Że tak z ciekawości zapytam: za pomocą jakiego softu będziesz odpalał gry? Kiedyś chciałem na VirtualBox'ie zrobić to samo, ale on może ustawić max 128 MB pamięci wideo per maszyna :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Galvatron napisał:

Jeśli chodzi o procesor, to prawdopodobnie musiałbyś celować w 5950X (16R/32W) lub i9 12900K (16R/24W). 

Tutaj jednak musiałbys poszukać testów w zastosowaniach wirtualizacyjnych.

Właśnie bardzo poważnie myślałem nad Amd 5950x tylko nie wiem jakie dwie karty graficzne do tego dodać

A co do SLI/Crossfire to nie wiem jak to działa, ale jeśli mam dwa monitory i na każdym z nich mam 3 maszyny wirtualne i za pomocą Easy-Gpu-Pv rozdziele vram to nadal potrzebuje bridge connectora i SLI/crossfire? Czy toSLI/crossfire nie jest do zwiekszena optymalizacji w jednej grze? Z góry przepraszam za takie pytania ale jestem laikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem w tym, że NVIDIA w zasadzie porzuciła wsparcie dla SLI i nawet nie ma fizycznej możliwości łączenia współczesnych kart - tylko RTX 3090 daje taką opcję (NVLink).

Nie wiem jak to u AMD wygląda w kwestii CrossFire.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Dirian napisał:

Problem w tym, że NVIDIA w zasadzie porzuciła wsparcie dla SLI i nawet nie ma fizycznej możliwości łączenia współczesnych kart - tylko RTX 3090 daje taką opcję (NVLink).

Nie wiem jak to u AMD wygląda w kwestii CrossFire.

Tylko wydaje mi się, że ja kompletenie nie potrzebuje SLI ani crossfire jeśli jeden monitor bedzie podlaczony do jednej karty a drugi do drugiej i na obydwu monitorach będzie osobna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co to za gra jeśli można wiedzieć? Zabawa z jakimiś botami? 

Za 6300 zł https://proline.pl/koszyk/f826991e ze znacznie mocniejszym CPU w grach 

Dodatkowo masz iGPU jakbyś np miał kolejny ekran na którym byś pracował

 

 

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...